Příbor má nové turistické směrovky

Město Příbor má nové turistické směrovky. Jsou v jednoduchém designu a celkem bylo osázeno sedm kusů.

Orientační systém v počtu 7 kusů byl instalován na místech původních směrníků, které byly ve špatném technickém stavu. Původní grafické zpracování bylo zastaralé a nevzhledné. Z technických důvodů a pro lepší přehlednost byl jeden směrovkový systém, původně umístěný na sloupu veřejného osvětlení v ulici U Brány, osazen na nové místo na opačnou stranu k parkovišti u Penny.

Provedení ukazatelů barevně korespondující s historickým prostředím centra města je ztvárněno ve dvojjazyčném značení s piktogramy pro lepší navádění a snadnou orientaci zahraničních turistů. S firmou VšeProObec se podařilo domluvit a vytvořit piktogramy s vlastní unikátní ikonou těch nejdůležitějších památek města. Výška sestavy je dána normou podchodové výšky stanovené firmou. Do budoucna je také možné doplnit sestavu o další směrovky.

Novou podobu informačně-orientačního systému museli schválit i zástupci památkové péče.

zdroj text: pribor.eu

Související články


1 komentář

  1. Luke :

    Super, je to skvělé! Jen pro zajímavost: když jsem před několika lety, kdy začínal projekt Fajnova a kdy jednorázově umožnili lidem posílat návrhy na úpravu veřejného prostoru přes webový formulář s tím, že nejzajímavější budou realizovány, navrhnul jsem přesně takové směrovky pro Ostravu, za př. jsem dal Olomouc. Chtěl jsem, aby byly ty stávající ostravské univerzální a celohnědé nahrazeny novými, vkusnými, vytvořenými v jednotném stylu vycházejícím z fontu loga města. Můj návrh byl smeten ze stolu a odpověď na něj mi přišla úsměvná. Po letech jsem ji dohledal v emailech a rozhodl jsem se ji zveřejnit (napsal mi ji specialista strategického plánování magistrátu města, jméno neuvedu): „Organizace Ostravský informační servis je zapojena do koordinovaných aktivit destinačního managementu. Tato aktivita se bude vyvíjet na základě stanovení strategických priorit v rámci destinačního managementu v roce 2018. Dle platné evropské legislativy je také nutné dodržovat jednotný standardizovaný styl, platný pro rozcestníky. Musí být dodržen „vizuální formát“ napříč jednotlivými státy.“ Tak asi města Olomouc, Brno, …, ba dokonce i Příbor podle našeho magistrátu porušují evropské zákony. Rád bych ty zákony viděl. Asi je v jednom z paragrafů i to nevkusné červeno-bílé zábradlí, co jako plevel hyzdí celé naše město.

    Thumb up 14 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.