Komentáře

  • Patrik 01.04.2021  ●  07:52

    Super, každý další je fajn, ještě by se mi líbilo, pokud by se postavilo něco mezi ulicí Na Karolině a Na Prádle. By to utvořilo takový celek.

    To se mi líbí 25 To se mi nelíbí 0
  • balde 01.04.2021  ●  08:47

    nice, jen jako kupujici bych si pockal na dalsi bloky, protoze k tomuto bloku A2 bude prilehat ta nova obsluzna konunikace a bude tam potom pod okny docela velky provoz, vlastne tam bude jezdit okolo domu to co jezdi ted ulici na Karoline. Takze koidnejsi bydleni bude spis v tech dalsich planovanych blocich

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 8
  • balde 01.04.2021  ●  08:58

    Patrik: tam by měli stát časem dome E a C https://www.rezidence-novakarolina2.cz/

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 1
  • Johnny 01.04.2021  ●  09:54

    Patrik: Každý další je sice fajn, ale takováto lokalita by si zasloužila něco daleko kvalitnějšího. Musím se přiznat, že původní plány od Projektstudia, byť i k nim jsem měl řadu výhrad, byly daleko více vhodné pro místo takového významu. Chce to velkoměstské budovy s architektonicky zajímavou fasádou a komerčním parterem všude z vnějšku bloků. Tohle je zkrátka příliš sídlištní.

    To se mi líbí 16 To se mi nelíbí 3
  • Meechee 01.04.2021  ●  10:10

    Super, postupně tam ta nová čtvrť snad vznikne … Důležité je, že architektura těch domů drží stejnou linii a není každý barák jiný … pokud se podaří tu lokalitu zastavět alespoň zhruba podle těch územních studií, tak by to mohla být hezká a moderní část Ostravy.

    To se mi líbí 11 To se mi nelíbí 5
  • vojta 01.04.2021  ●  10:19

    Boží boží boží! Bál jsem se, abychom na další bytovou výstavbu na Karolině nečekali dlouho, momentálně stavěný blok je přeci jen trošku větší.

    To se mi líbí 9 To se mi nelíbí 0
  • rom 01.04.2021  ●  11:31

    Může mě prosím někdo navést na zdroj, kde jsou větší detaily atd.? Snad to někde na stránkách města je.

    díky moc

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 0
  • balde 01.04.2021  ●  11:45
    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 2
  • Brzda 01.04.2021  ●  14:11

    Nevíte někdo, zda je v plánu něco dělat s rozvodnou? Přeložení jinam asi moc nehrozí, jediné co mě napadá je zakopání či obestavění s použitím třeba nějakých ozeleněných stěn. Současný stav by mě asi nejvíc odrazoval od koupě bytu s výhledem tímto směrem…..

    To se mi líbí 6 To se mi nelíbí 0
  • balde 01.04.2021  ●  16:16

    Jinak co se týče aktuálního bloku A1 který je ve výstavbě, tak ze 134 bytů je 64 (47,7%) prodáno a 16 (11,9%) rezervováno

    To se mi líbí 7 To se mi nelíbí 0
  • Jann 01.04.2021  ●  16:28

    Meechee: Stejnou linii drželi komunisté na panelových sídlištích a nic kvalitního z toho nevzniklo. Naopak, toto největší rozvojové území Ostravy si zaslouží různorodou a zejména kvalitní městskou architekturu. Zatím jsou to jen bezduché krychle, bez nápadu, bez vize, na cenu. Stejně tak ten veřejný prostor a ulici rozpadající se ještě v záruce, aniž by to Magistrát zajímalo. Brno není vzor, ale developerské projekty jsou tam o třídu výš. Ostravský člověk snese všechno.
    Ale díky bože alespoň za to, že se něco staví.

    To se mi líbí 18 To se mi nelíbí 13
  • Adam 01.04.2021  ●  18:08

    Jann: Co byste rád? Kulatá a nahodile rozmístěná okýnka?

    To se mi líbí 9 To se mi nelíbí 12
  • Kostelník 01.04.2021  ●  19:43

    Adam: Kulata okynka neexistuji

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 1
  • Mx 01.04.2021  ●  21:24

    Díky za každý nový dům na Karolině. Architektonicky jsou domy jednotlivě velmi zajímavé, ale bohužel nevzniká jako celek nic víc než velmi kvalitní sídliště. Chybí kvalitní pěší zóny, náměstíčka, mobiliář … prostě jen velmi kvalitní byty, ale ne místo, kam bych se rád vydal na procházku. Přitom toto všechno nám investor sliboval

    To se mi líbí 16 To se mi nelíbí 0
  • balde 02.04.2021  ●  10:36

    Mx: to má být náměstíčko v každé ulici?

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 6
  • Mx 02.04.2021  ●  13:31

    Balde: domy samotne se mi moc libi, ale bavíme se o polovine celého uzemi karoliny. Tam by se jeste neco takoveho aspon obcas melo objevit. Mimojine slibem investora bylo propojit atraktivni pesi zonou namesti u karoliny se smetanovym namestim, mel tam byt mobiliar, umelecka dila atd, zkratka neco jako mestsky bulvar. Ve vysledku tam vznika sidlistni ulice, kde jediny rozdil oproti klasickemu sidlisti jsou hezke domy okolo teto ulice. A to je na tak vyznamne uzemi jako je Karolina – proste málo. Zaslouzilo by si to atraktivni propojeni stareho a noveho centra a sem tam jeste nejaké ozvlástnění

    To se mi líbí 7 To se mi nelíbí 0
  • Mx 02.04.2021  ●  13:39

    Také jsem doufal, že tam na hlavní propojovací cestě do starého centra všude budou dole obchůdky a restaurace (chápu, že by se tam ovšem nemusely uživit), které by z toho vytvořily atraktivní pěší zónu v momentě, kdy oblast kolem divadla ke karolině bude v budpucnu zatraktivněna a celé místo by se stalo atraktivní spojovací trasou mezi starým dostavěným a také novým jednoho dne dostavěným centrem

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 0
  • Balde 02.04.2021  ●  14:36

    Mx: jej s tím souhlasím, ze tým měla být pěší zóna s obchodním parterem

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 1
  • Honza 03.04.2021  ●  07:23

    Lidi, vždyť tam vzniknou maximálně 4 bloky domů! Jako asi to není nejoblíbenějšíí názor, ale podle mě se čtyři bloky v centru Ostravy za pár let ztratí. V centru je mnoho volných nebo škaredých komerčních prostor (chápej před rekonstrukcí) a upřímně ty restaurace ve staré zástavbě mají něco do sebe. Přijeďte se podívat do Prahy na Vinohrady a schválně si spočítejte kolik ulic má parter. (Můžu vám ale předem poradit, že většina ulic je bez parteru.)

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 2
  • Mx 03.04.2021  ●  11:04

    Honza: Vinohrady neni správný příměr. Zde máme poměrně malé centrum Ostravy v poměru k rozloze Ostravy. Proto by nově budované navazující blízké centrum města mělo mít co nejvíce charakter klasického centra a nejen kvalitního super sídliště. Nechci zázraky, ale alespoň skutečně městskou třídu propojující centra a také nějaké městotvorné místa, opravdu ne jenom už samé bytovky

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 1
  • balde 03.04.2021  ●  18:02

    Johnny: je pravda, že by standartem u takových to bytů už měla být klimatizace jako součást celého domu, nebo aspon příprava na vlastní jednotku na střeše, a ne že si musíte dát jednotku na balkón a jebnout na fasádu lištu jak na sídlišti

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 0
  • jlname 04.04.2021  ●  09:24

    Se docela divím, že nikomu nevadí 2km vzdálený struskový odval (skládka Lihovarská Harsco). Dokonalá měsíční krajina, neskutečná prašnost.

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 11
  • mn 04.04.2021  ●  10:20

    Naproti Karolině přes cestu probíhá demolice toho zchátralého domu nedaleko parkoviště Smetanovo náměstí. Konečně se věci hnuly i tam…

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 3
  • aggu 04.04.2021  ●  16:47

    jlname: Nulový vliv. A ty hejty se musí zlepšit!

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 6
  • Kurt 04.04.2021  ●  23:30

    mn: doufám že nemyslíte tu cihlovou bytovku/činžák patřící městu? :O

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0
  • thvari 06.04.2021  ●  00:37

    Kurt: tak bourala se Vojanka, bourá se ten objekt na Černé louce vedle Cooltouru, teď i tyto staré domy, protože město postupuje podle tohoto plánu: https://www.msstavby.cz/nova-ulice-pivovarska-26-03-2020/ a vypadá to, že to myslí s proměnou prostoru za starou radnicí až směrem ke Karolině vážně. jen se teda modlím, aby to co tam vznikalo, mělo opravdu vysokou kvalitu, protože je to centrum města…

    To se mi líbí 9 To se mi nelíbí 1
  • Rado 06.04.2021  ●  13:06

    thvari: Vy jste vtipálek, vysoká kvalita v případě centra města. Dokud tady bude hrát prim polystyrén a zámkovka, nečekám zázraky

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 7
  • Redy 28.04.2021  ●  23:18

    A ostrava zase prijde o kus zelene.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 12
  • davidb 29.04.2021  ●  06:21

    Redy:
    Kterou zeleň máte na mysli?
    https://mapy.cz/s/becumovosu

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 0

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.