Cyklistické řešení ul. Na Rovince

V Ostravě-Hrabové by mohla vzniknout, tradičně klikatící se, cyklostezka. Město Ostrava vypsalo veřejnou zakázku na realizaci.

Předmětem veřejné zakázky je realizace stavby „Cyklistické řešení na ul. Na Rovince“ v k.ú. Hrabová a Dubina u Ostravy, obec Ostrava. Stavba bude provedena podle dokumentace pro provádění stavby „Cyklistické řešení na ul. Na Rovince“, kterou zpracovala společnost HaskoningDHV Czech Republic, spol. s r.o., IČO: 45797170, se sídlem: Sokolovská 100/94, 186 00 Praha 8, pod zak. č. 14-02-05. Součástí předmětu zakázky není objekt SO 801.12 – vegetační úpravy v městském obvodu Hrabová – výsadba a následná péče. Jedná se o dopravní stavbu – novostavbu a rekonstrukci komunikací, která propojí cyklistické trasy Hrabůvka – Dubina – Hrabová. Součástí veřejné zakázky je úprava a rekonstrukce stávajících komunikací vč. vybavení a příslušenství, přeložka veřejného osvětlení celkem 6 ks stávajících světelných míst z důvodu rozšíření stávajícího chodníku o cyklistickou stezku a úprava protihlukové stěny, která se částečně rozebere a překryje v místě vyústění stezky v dl. cca 14 m. Délka novostaveb stezek je 1 086,30 m.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  zrovna v tomto případě je asi hloupost si stěžovat na to že se stezka klikatí, jediné místo kde by se to dalo narovnat je v místě parkingu u Tesca, ale tam to stejně každý cyklista střihne přes ten parking i bez cyklostezky, zbytek trasy jde po stávajících komunikacích – cesty a chodníky, to by už komunisti museli stavět blokově, aby se to neklikatilo.

  Jinak super, že dojde k rozšíření chodníků, ono ještě před 1 až 2 lety mezi Maluchy a Tescem v místě vedení cyklostezky byl zákaz jízdy na kole, kdy cyklista musel sesednout když šel měšťák, pak už povolili jízdu na kole a teď z toho bude ofiko cyklostezka, takže palec nahoru, a poslední poznámka: super že upraví i průchod přes protihlukovou stěnu, protože je to tam teď dost nebezpečné, protože tam nejde pořádně vidět a když jede cyklista je to dost nebezpečné

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. JSjr. :

  Rovná cyklostezka je pro rekreační cyklisty nuda.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 3. Dan :

  JSjr.: Co to je za hloupost? Cyklostezky se dělí na rekreační a nerekreační? Jaký je v nich rozdíl prosím.

  Větší kravinu jsem tu dlouho nečetl :D

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. Rdm :

  Dan: já bych řekl, že mu šlo o to, že rekreační cyklista raději kličkuje a jízdu si „užije“ než ten „nerekreační“, který se chce především dostat z místa A do místa B a tím je pro něj rovná stezka jednodušší a rychlejší…

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. Crazym :

  Dan: Hloupost je se k něčemu vyjadřovat a pořádně si to nepřečíst Ty kravino :DD JSjr nic nepsal o dělení cyklostezek a přitom celkem vtipně vystihl situaci :-)

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.