Multižánrové kulturní centrum Cooltour

Předmětem projektu je návrh rekonstrukce stávajícího pavilonu G pro potřeby multižánrového kulturního centra.

Autor projektu: Petr Lichnovský architektonická kancelář s.r.o.

Projekt pochází z roku 2015. Avšak na projektu investičního záměru Černé louky, který je starší, se nenachází. Objekt G se v projektu nachází mezi demolovanými. Zdá se tedy, že bude ponechán.

pavilon g cooltour

pavilon g cooltour

pavilon g cooltour

pavilon g cooltour

zdroj: lichnovsky.com, realviz.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  takže ten projekt černé louky se může hodit do koše

  Thumb up 4 Thumb down 1
 2. balde :

  a mužu se zeptat kdo byl iniciátorem? pokud město tak platí můj předchozí komentář

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. aggu :

  Nelíbí se mi ten nápad. Nelíbí se mi řešení. Proč repasovat půl století staré plechové boudy? Nelíbí se mi ateliér. Doufám že to nevyjde a zdemolují to. Cooltour přesunout na Jatka, do Palace, do Alfy, do Svobody…

  Thumb up 2 Thumb down 2
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  balde: tezko rict, proc vizualy vylezly az ted, ten projekt cerne louky se dost zmenil. (ale duvodem muze byt klidne malichernost typu, ze webar u lichnovskeho udelal po delsi dobe update..)

  neco asi do kose pujde, ted dost tezko rict, co. ona budova, kde cooltour sidli ted, ma podle toho projektu jit pryc stejne jako tahle hala, takze je v tom dost gulas..

  aggu: Jatka by byla super, ale to se obavam, ze nikdo jen tak nezaplati, ac bych jim to pral..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Alex :

  Když vidím, co všechno se v Ostravě za posledních 25 let postavilo na displeji PC, začínám se těšit, až ve veřejném i soukromém prostoru začne vládnout ten skutečný urbánní postinformatismus. A bude to tak, že kde bude volné místo, tam se do každého rohu postaví stožár a mezi těmi stožáry příčky a po nich bude jezdit portál s kočkou uprostřed. A k té kočce povedou čtyři tlusté šlauchy s CMYK barevnými plastickými hmotami, a bude to vlastně 3D tiskárna baráků 1:1, do které půjdou data skrz WiFi přímo z ArchiCADu. Po vytisknutí se jen zafoukají futra s okny a dveřmi, nanosí nábytek a hotovo.
  No a až ten barák přestane bavit, pustí se na to zase jiná mašina chramst chramst, skartovačka baráků, která to nastrouhá na recyklát, ze kterého se zase budou tisknout cesty, mosty a podobně. A bude po ptákách, instantní urbanistické koncepce na klíč, k dodání do týdne. A nelíbí se? Žádný problém, skartujeme a do týdne máme nové.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 6. acdlcia [msstavby.cz] :

  balde: Třeba to zrekonstruují a pak zase zbourají. Realizace projektu černé louky je stejně tak na 20, 30 možná i více let. Udělá se pivovarská, zbourají se překážející stavby a pak dlouho nic. Do té doby se to užije. Ale možná se mýlím.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Andrej :

  S jatkama se uvažuje na PLATO…. a mluví se o tom stále více….

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.