MotoPark Ostrava

Skelet je dokončen a pokračuje se instalací pláště budovy.

Související články


Komentáře

 1. FM :

  docela jako ten nový barák na ul. 28. října

  Thumb up 13 Thumb down 0
 2. slim :

  Nooo…vidím, že Ostrava začíná mít jednotný architektonický styl :)

  Thumb up 18 Thumb down 0
 3. Pavel :

  … a čím blíž záplavové zóně, tím líp …

  Thumb up 7 Thumb down 5
 4. skelet :

  Pavel: tak to by musela být přímo apokolyptická povodeň, aby k nim dosáhla

  Thumb up 7 Thumb down 10
 5. Pavel :

  skelet:

  800-letá povodeň v roce 1997 zasáhla tohle území:
  „http://dpporp.hzsmsk.cz/orpost_mapa-povodnoveho-planu-orp/?zoom=7&lat=-1106633.4696388426&lon=-477319.52594293305&fullscreen=1&podklady=0&30=0&29=0&28=1&27=0&26=0&25=0&24=0&23=0&22=0&21=0&20=0&19=0&18=0&17=0&16=0&15=0&14=0&13=0&12=0&11=0&10=0&9=0&8=0&7=0&6=0&5=0&4=0&3=1&2=1&1=1&0=1“

  A to ještě apokalypsa nebyla.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. skelet :

  Pavel: jestli se nepletu, tak oni ten pozemek dost zvýšili.
  Jinak neustále operovat s povodněmi je taky choré. Prostě se tomu musí přizpůsobit stavby a lidi v okolí žijící musí žít s tím, že jim jednou za čas vleze voda do baráku. Na vrcholu kopce to fouká, u řeky to čvachtá. Holt život.

  Thumb up 7 Thumb down 10
 7. roman :

  oni si pozemek zvýšili, ona (=Odra) jim ho podemele a vezme si ho zpátky :-) ale dobře všem tak, v Neapoli se taky staví pod Vesuvem, tak co :-)

  Thumb up 10 Thumb down 3
 8. aggu :

  roman: Chápu, že v poslední době jsou legrační hlášky na internetech v módě. Pozemek si nezvýšili, pozemek už tam dávno navýšený je, o cca 10 m. Sypal tem kdekdo kdeco. Když se stavěly mosty, dálnice… A to je taky největší problém stavby.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 9. aldik :

  Škoda, že jim to nezatrhli, mohli využít tu prázdnou krabici vedle Hornbachu, nebo po BigBille v Martinově.. Achjo, evidentně se pořád víc vyplatí stavět nové a nové škatule.

  Thumb up 7 Thumb down 6
 10. kdojekdo :

  Co názor, to kravina.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 11. Martin [msstavby.cz] :

  kdojekdo: Tvé vyjadřovací schopnosti se stále posouvají dál!

  Thumb up 5 Thumb down 4
 12. Adam (ten hodný) :

  aldik: a kdo jsou ti ‚oni‘ kteří to měli zakázat?
  Já myslel, že když si koupím pozemek a dolním podmínky, tak si na něm můžu dělat co chci ;)

  Tak trošku základ ‚vlastnictví‘

  Thumb up 4 Thumb down 3
 13. vlabra :

  aldik: Krabice vedle Hornbachu už je prodaná a BigBilla je na ně asi příliš big a navíc se tam taky něco plánovalo https://www.msstavby.cz/opustena-billa-projde-renovaci-19-03-2015/ . A co vadí na stavbě nové škatule? Nezastavují úrodné pole za městem, ale gromadu hlušiny z dolu uprostřed města. A jak píše Adam. Kdo „oni“ to má zakázat a hlavně, kdo „oni“ donutí majitele těch krabic je prodat.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 14. Pavel :

  Adam (ten hodný):
  No, čistě jen teoreticky. Kromě územního plánu, rozvodů plynu, elektřiny, telekomunikací a všeho možného je zapotřebí respektovat ještě práva sousedů chráněná obč. zákoníkem. A to nežijeme v USA, kde lze postihnout třeba i sušení prádla na veřejně viditelné části pozemku :-), pokud by sousedé byli názoru, že to snižuje hodnotu jejich nemovitostí. U nás je v tomhle směru svobody více, majitel může bez těžkých následků svůj pozemek pronajmout třeba pro nějakou techno-párty. Mně osobně trocha regulace nevadí, ale neberu vám právo na vlastní názor.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 15. Mx :

  Odbornik uz nezasne a laik uz se ani nedivi. Co nam to tu vyrostlo podel nejfrekventovanejsi tepny velke krajske metropole

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Mx :

  Adam hodny: naprosto muzes stavet co chces na svem ale kdyz se to nikomu nelibi nebo to hyzdi tolika lidem svet – je to prinejmensim skoda….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Rado :

  Já nevím, ale děláme tak, jako by pozemky kolem dálnice byly nějaké terno. Tedy ty v Ostravě. Už jsem to jednou psal, zatímco v jiných městech, kudy vede dálnice, se kolem budují centrály firem, obchody, někde i nové čtvrti, v Ostravě to je přehlídka průmyslu. Takže mě tato stavba nechává zcela klidným, a na to, k jakému učelu se staví, vypadá ještě dobře. Horší je, že mnohem větší hrůzy máme v centru města a přilehlém okolí.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 18. Mx :

  Rado: problem je v tom ze Ostrava je mesto Poruba a zbytek. Pokud budeme mesto vnimat jako celek, je nesporne ze mezi Porubou a zbytkem mesta bychom meli dbat na architektonickou hodnotu a ne se na tento prostor divat jen jako na dalnici. Selsky receno: proc se na to z tramvaje musi divat statisice lidi malem denně… A jeste jedna vec: misto krasne vodarny bychom taky nechteli takovou halu jen proto ze to je na vstupu do mesta? Tak proc tam proboha nemuze vznikat neco aspon prumerneho?? Opravdu nezadam top architekturu.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 19. Petr :

  Mx: Chjo… Podívejme se, co je mezi Porubou a vodárnou: pumpa, pumpa, Tesco, hala, rozpadla hala (dříve Mountfield), Hornbach, dálnice, sklady, navážky, zanedbané plochy. Motopark bude možná ještě vypadat nejlíp. Jestli podobná krabice někam vůbec nesedí, tak je to jen o kousek dál – Madejasport…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 20. Rado :

  Líp bych to nenapsal ani já, děkuji tímto Petrovi. Nemyslím si, že ona hala bude někoho zvedat ze židle a cestující v tramvajích budou zhnuseni estetickým zážitkem. Kdyby někdo přemýšlel a měl s tímto prostorem opravdu seriozní plány, rozhodně by tam nestálo to, co tam teď stojí. Je problém a řekl bych, Ostravy zvláště, že jakýkoliv prostor po průmyslové výrobě nabízí vždy jako prostor pro výrobu, sklady apod. Nikdo neřekl, postavíme zde byty a kanceláře nebo cokoliv jiného. A tak, když přišel jeden s krabicí, přišel i další. Jenže otázka zní, jak vypadaly třeba svinovské mosty před rekonstrukcí? Bylo to nechutné, zaplivané místo, dlouhá léta bez naděje na změnu. Místo, které vám jaksi určilo, co budem v okolí. Je problém Ostravy, že je spíše souměstím než městem a mezi Hulvákami a Porubou máte velké území nikoho. Území bez vize, koncepce.

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.