Opuštěná Billa projde renovací

Aktuální informace ohledně opuštěného objektu bývalé Billy v Ostravě-Martinově.

Více než deset let zeje prázdnotou budova v Ostravě-Martinově, která patřila společnosti Billa. Velký supermarket kvůli konkurenci zkrachoval a objekt začal pustnout. V roce 2008 jej koupila ostravská společnost PCM Real, která měla v plánu vybudovat z něj administrativní centrum.
Tento plán se ale nepodařilo uskutečnit. Teď to vypadá, že se blýská na lepší časy.

billa martinov

„V loňském roce jsme začali jednat se zlínskou společností o dlouhodobém pronájmu budovy. Chtěla v ní postavit dětský zábavní park. Podobné tři dětské zábavní parky už v tu dobu na území republiky provozovala. Kvůli organizačním změnám v jejích řadách se ale tento projekt nerealizoval. Naše společnost proto nyní zvažuje více variant, jak areál revitalizovat a obnovit,“ řekl Deníku statutární zástupce společnosti PCM Real Petr Močáry.
Doplnil, že by objekt mohl sloužit jako občanská vybavenost, případně by se dal využít pro podnikatelskou činnost vlastní dceřiné společnosti.
„Pokud to stihneme, rádi bychom objekt zrekonstruovali ještě během letošního roku.

Původně měl místo budovy Billy vyrůst tento administrativní park.
promet-centrum-ostrava-martinov-1

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  Škoda, že tam nejsou ty kanceláře.. není to sice v centru, ale dobře dopravně dostupné to místo je a bylo by to ideální pro nějaké zákaznické callcentrum třeba, to není potřeba na lukrativní adrese v centru města. Třeba GE Money Bank nemusela stavět na zelené louce v Hrabové a mohli jít sem :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 2. Marek :

  Teď bych ještě uvítal nápad pro bývalou Billu v Bohumíně.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. acdlcia [msstavby.cz] :

  aldik: Myslím že by do nich nesehnali nájemníka. Kanceláří je momentálně nadbytek.

  GE se nastěhovala do budovy CTP Axis A B jako jeden z nájemníků a postupně expandovala natolik že obsadila celý komplex a pro ostatní nájemníky byl pstaven blok Axis C D. Na místo bloku E F, o který by už v záplavě konkurence nebyl zájem expandoval Continental, který je nájemníkem v bloku C D.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. aggu :

  Co bych za to dal, kdybych měl kancl u nejkrásnějšího lesoparku v Ostravě…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 5. Vojta G. :

  Chápu to tedy správně, že vlastníkem je společnost PCM Real? Objekt stále zeje prázdnotou, ale kdyby bylo vlastníkem město Ostrava, minimálně by mohlo být otevřeno parkoviště, protože auta z okolních sídlišť nemají kde parkovat (standardní stav v celé Ostravě).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Crazym :

  aggu: Hele bavíme se o Turkově tam někde cca 11 km v dáli od centra Ostravy? :-) Fakt ti to https://mapy.cz/s/wzJg připadá jako nejkrásnější lesopark Ostravy? :-) Ty musíš mít kancl v hrozném místě když chceš dát něco za to aby jsi byl v takové dupě v pracovní době anebo máš skvělou práci při které se procházíš po lese a do kanclu si jdeš jen uvařit kafe :DD

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. aggu :

  Crazym: Samozřejmě, že to je Turkov ;) Proč by to měla být „dupa“? Spíš naopak, dojedeš tam na v pohodě na kole, nebo tramvají – zastávka 2 minuty pěšky, a vedle krásné prostředí, klídek, les, za ním údolí Opavy… IMHO dobré místo pro kancl.
  Přehršel služeb v okolí, když sedíš v práci moc nevyužiješ, ještě by tě to rozptylovalo ;) Po práci sedneš na 4 a jsi za 20minut v centru.
  Tady v Přívoze je to srovnatelné, max. 2-3 slušné bary nebo restaurace, třeba zajít si tu na oběd je docela problém. Na to, kolik tu je firem, je to zatím tristní.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. thvari :

  aggu: údolí Opavy je krásné místo, ale nevím jestli je to argument pro to pracovat v Porubě? jediný problém je, že je to profláknuté a jet tam v létě „ve špičce“, tak je to ucpaná cyklistická dálnice

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Tom :

  Je zakazane jit do vnitr? #Urbex

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Pan Bzoch :

  Tom: tak o tom nepochybuj. A „dovnitr“ se pise dohromady.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Radim :

  Nějaké novinky ohledně stavby? Aktuálně tam stávají vozidla, evidentně se „uvnitř“ něco děje. Ten administrativní park by byl OK, i obnovená Billa. V centru je v Lasu, v Zábřehu, v Porubě žádná. Nebo vedle Hornbachu mohli udělat Billu, našlo by to klientelu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. JSjr. :

  Radim: Objevují se zprávy, že se tam bude stěhovat výrobna žaluzií, rolet atp. Konkrétně nechci zatím jmenovat, protože mi to nikdo nepotvrdil.

  Každopádně nájem bude asi brutální, je to velký objekt.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.