Modernizace D48

Fotografie modernizovaných úseků silnice D48 (E462).

Mezinárodní silnice je v současnosti modernizována v úseku Rychaltice-Rybí. Na mnoha místech došlo ke stržení poloviny mostů, aby zde mohly následně vyrůst mosty odpovídající parametru dálničních norem. V celém úseku je provoz sveden do dvou jízdních pruhů (pro každý směr je určen jeden jízdní pruh). V délce celého úseku je silnice rozšiřována.

První fotografie ukazují výstavbu nového mostu nad silnicí Spojující Sedlnice a Závišice. Sjezd, který zde fungoval, zachován nebude. Byla zde takové vybudována nová obslužná komunikace Sedlnice-Příbor.

Před Novým Jičínem, ze směru od Frýdku-Místku, došlo ke kompletnímu stržení celého mostu. Auta zde nyní dočasně jezdí po nově vybudované komunikaci Rybí-Libhošť.

Kvůli rozšíření profilu silnice zde dochází ke znatelným zářezům do postranních svahů.

Související články


Komentáře

 1. Stand :

  Dobry mě by zajmalo kdy byla vyfocena ta předposledni fotka prosim

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Stand: 20. srpna

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. jiří :

  cely obchvát sem nafotíl. stavba je pěšky hodně dlouhá a dost náročna jinák super stroje par fotek se stavby https://bagrista2.rajce.idnes.cz/libhost%2Ckoprivnice%2Crychaltice_obchvat/

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.