Městský stadion – fotografie

Rekonstrukce Městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích pokračuje výstavbou severního a jižního oblouku tribun, sociálního zařízení, bufetů i zázemí pro tiskové centrum. Dokončena by měla být v září 2015. My přinášíme fotografie aktuálního stavu.

První etapa dostavby a rekonstrukce Městského stadionu ve ­Vítkovicích probíhala od září 2012 do června 2013. Jejím výsledkem byla zbrusu nová krytá tribuna pro více než pět tisíc sedících diváků, inovovaný tartanový povrch, vstup na stadion a energocentrum za 465,4 milionu korun včetně dotace z MŠMT ve výši 50 milionů korun.

Aktuální fotky poskytl Alexander Duricky:

zdroj: atletika.cz, foto: google plus

Související články


Komentáře

 1. MM :

  Jak už jsem několikrát, je to předražený nesmysl, který Ostrava nepotřebuje. S ohledem na to, že policie vyšetřuje lobistu Dědice, který zaměstnával manželku hejtmana Nováka, volal si tisíckrát s Palyzou atd., mělo by město prošetřit tyto mega zakázky. Ostrava je stejně prolezlá korupcí jako kterékoli jiné město. Jak se říká chléb a hry. Postav lidem stadion a budou tě uctívat, doufám, že v tomto případě to neplatí.

  Thumb up 6 Thumb down 5
 2. Jiřík :

  MM : Lidi nebudou uctívat radnici za stadion. Má se tam stěhovat Baník. Fanoušci Baníku tam nechcou(je to daleko na hřiště a pro fotbal je ten stadion totálně nevhodný)! Je tam jen jednou za rok tretra ! A jak jsem psal již jinde u článku o stadionu, že v Gdaňsku za 500 milionů postavili stadion pro 30 000 Lidí !!! U nás je i jedna tribuna dražší jak celý stadion ! Chce to prošetřit a důkladně !

  Thumb up 8 Thumb down 3
 3. thrpst :

  Je to bída. Za ty peníze a v dnešní době to je velká slabota.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 4. Danek :

  Jiřík: S těmi 500mil.jsi hodně ustřelil:vidím 185mi….ale v Eurech viz.odkaz:http://en.wikipedia.org/wiki/PGE_Arena_Gda%C5%84sk

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Jiřík :

  Danek : Omlouvám se má chyba. Stadion v Gdyni 465 milionů a stejně velký jako ten Vítkovický. http://stadiony.net/stadiony/pol/stadion_gosir_w_gdyni

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Jiřík :

  Každopádně jde o to, že za stejnou ne-li nižsí cenu jsme mohli mít v Ostravě celý stadion a ne jen jednu tribunu.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 7. Danek :

  Jiřík: Aha tak jak jsem pochopil.Jde o to že se v Gdyni stavěli 2stadiony. Jeden pro ME a to je ten co jsem poslal odkaz.Ty jsi poslal odkaz pro 2 Gdanský(Arki) klub myslím ti hrajou 2ligu.Jeden má kapacitu 43000 druhý přes 15000.(ty jsi uvedl kapicitu kolem 30000.Nicméně jak říkáš oni stadion(velmi pěkný pro 2ligu)za 500mil. My 1 tribunu za necelých 500mil.. uvaděná cena je záměrně uváděna bez DPH.Takže cena Přes 600mil…..1tribuna. Kdyby se v ČR nekradlo byli bychom někde jinde.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. Danek :

  Teď jsem se pasoval na idiota.Udělal jsem s Gdansku a Gdyně jedno město. Buh se mnou.Omlouvám se ti.Celé jsem to pomotal.Psal jsem to v rychlosti v práci.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Jiřík :

  Danek : Já si spletl města a kapacitu :) takže si myslím, že za idiota jsem tu byl já :D

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Je to tu zas. Někdo si myslí, že na stadionu je jen tretra a jinej s zas plete stadionu a měny….

  Thumb up 5 Thumb down 3
 11. johny :

  Ty voe, energocentrum za 0,5 mld. … Může to někdo objasnit, anebo si mám myslet, že je v tom i jaderný reaktor?

  Thumb up 3 Thumb down 3
 12. Balde :

  nezapmente ze do rekonstrukce se musí pocítat i demolice starých tribun, parkoviště, tiskové centrum, regenerace, tartan taky není nejlevnejsi a je tam ten nejlepší co se dá dnes sehnat, celá travnatá plocha se taky menila takze bych to s tou cenou tak nehrotil

  Thumb up 6 Thumb down 1
 13. johny :

  Ok, v tom případě mi v textu chybí spojka „a“, která celkem podstatně mění význam textu. Čeština je v tomto dost ošidná.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 14. aleš m. :

  johny: Jj, máte pravdu. Teprve teď jsem si to pročetl pozorněji a to písmenko tam zřejmě chybí. jinak by ta cena byla šílená. Ale i když tam ta spojka bude, tak ta půlmiliarda je přece jenom částka na zamyšlení. Ale vidím, že spousta lidí jásá, když vidí opravený stadion, ale za kolik a proč zrovna za tolik je už vůbec nezajímá. Pak se nedivme, že to v Ostravě potažmo v celé ČR vypadá jak to vypadá a stát je v korupci na jednom z posledních místech na světě.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 15. Hynek [msstavby.cz] :

  johny: je to citace, ale opravil jsem to, at je to korektni.
  aleš m.: tak spousta lidi tomu prd rozumi a opravdu vyjimky maji nejake myslenky na to se po praci doma prehrabovat v nejakych fakturach a zjistovat obvykle ceny. navic uz od pohledu je jasne, ze tady bylo plno veci delano na miru, takze byses nejspis stejne niceho kloudneho nedopocital. ale klidne to zkus, pokud mas cas, urcite si to kazdy rad precte, jestli to obcan je schopny zanalyzovat, pokud ma zajem.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 16. Coppola :

  Ono je celkem jedno, že bylo někde děláno plno věcí na míru. Důležitá je cena, kapacita a základní vybavenost jako je střecha a parkoviště. A z tohoto jednoduchého srovnání vychází, že je rekonstrukce stadionu ve Vítkovicích předražená.
  Za půl miliardy se dá postavit slušný fotbalový stadion se vší potřebnou vybaveností (viz Polsko). Za miliardu se dá postavit nejlepší fotbalový stadion v zemi i s demolicí původního stadionu a s hotelem (viz Eden). My budeme mít za miliardu špičkový atletický stadion (pro jednu akci za rok) a nevhodný fotbalový stadion…
  Za ty peníze se daly zrekonstruovat Bazaly i Vítkovice tak, aby byl výborný fotbalový i atletický stadion.

  Thumb up 6 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.