Městské zásahy 2016 – Ducla

Jeden ze 17 návrhů Městské zásahy 2016.

Autoři: Robert Šafarčík, Jaromír Materna (www.loknok.cz)

Využití pasáže bývalého kina Dukla a hlavně jejich vitrín k různorodé prezentaci – mladí i časem prověření umělci, lokální tvůrci, nadšení kreativci, zájmové skupiny. „Abstraktní sochy i výstava pletených košíků“. Otevřená galerie – podobně jako akce typu Sdílko, kdy pestrost témat, častá obměna a informovanost může uchovat zájem lidí o tuto oblast po delší dobu.

Úprava pasáže zahrnuje: administrativní vyřešení situace, celkové očištění prostoru, opravu vitrín, instalaci výkonnějšího LED osvětlení, posílení zabezpečení a celkovou estetizaci jak pasáže, tak i blízkého okolí. V neposlední řadě i nadšený realizační tým. U kruhového objezdu bude umístěn info panel odkazující na aktuální a budoucí dění.

To je naše představa o MPP Ducla – ducne tvůj zájem.

Související články


Komentáře

 1. skelet :

  může mi někdo vysvětlit proč někdo poinglišoval název Dukla? Nebo se to bude čísti s „c“? Nebo zase budeme děsně fríí, kůůl a in?

  Thumb up 11 Thumb down 0
 2. thvari :

  skelet: navrhuju výslovnost [dakley]

  Thumb up 5 Thumb down 0
 3. aggu :

  Nápad OK, ale název projektu je trapný.
  Ještě by tam mohlo být akvárko ;)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Poslední věta: „To je naše představa o MPP Ducla – ducne tvůj zájem.“

  Thumb up 2 Thumb down 1
 5. aggu :

  Když pominu lehkou neúctu k historii, tak citoslovce „duc“ není zrovna moje oblíbené citoslovce.
  Asi se snažili tím názvem něco dohnat. Povedlo se.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. skelet :

  martin [msstavby.cz]: doufám ;)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. Aleš :

  Jak tak vidím ten zmar a tu bídu. Pamatuji jinou a lepší Ostravu a na tohle už fakt nemám žaludek…

  Thumb up 3 Thumb down 3
 8. dolil :

  podobné využití vitrín k různorodé prezentaci tu už máme…
  https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/994514_534637813251383_1152955978_n.jpg?oh=44275dcafce76ff1a7d77feece67a6d0&oe=58F00675

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. aggu :

  Aleš: Pápá.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 10. skelet :

  Aleš: Aleš není to tak hrozné jak to na fotkách působí

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. Martin [msstavby.cz] :

  Aleš: Stálo by za to po 20 letech vidět Ostravu na vlastní oči.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 12. Aleš :

  V tom to právě vězí, že ji ještě velmi sporadicky navštěvuji a mám otevřené oči. A protože bych lepší komentář nevymyslel, vypůjčil jsem si bez vědomí autora pana Miroslava Bučka tento: „Je dobře, že Ostrava již všechny problémy vyřešila. Chválím obnovení 1 Republikového koupaliště na Hulváckém kopci, i v Radvanicích. Je taky dobře, že již zmizly olejové laguny, zříceniny cenných staveb v centru, např. Ostravica. Podobně je to konečně s vyřešenými komunikacemi, s prodlouženou Rudnou, zmizely hrby z nové dálnice a výpadovka na FM se již 10 let taky neopravovala ! Vědci a veřejnost, všichni spokojeni bádají v Černé kostce. I Radniční jídelna vydělává a městu nehrozí žádné arbitráže ! Tedy, vane zde svěží, dýchatelný vzduch, mladí lidé neodcházejí a město se naopak přeplňuje. Peněz hora, co s nimi – vše je již vyřešeno ! … MHD je na solidní úrovni :-)“ Konec citátu.
  Prosím pana Bučka za odpuštění, ale hovoří mi z duše

  Thumb up 3 Thumb down 4
 13. aggu :

  Aleš: A v tom to právě vězí. My všichni ostatní máme ty oči zavřené. Rozlišovat projekty státu (v jeho případě resty), krajské a městské je taky zbytečné… Zbytek je nemá cenu komentovat, včetně to o té duši. Prostoduchá fabulace, kterou zvládne každý. Za 2 minuty udělám z Prahy špinavou díru plnou feťáků a zlodějů. U Brna by to byla možná i legrace.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 14. skelet :

  aneb jak jedna fotka vyfocená v noci, se sépiovým efektem, udělá ten správný výjev :)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 15. Michal :

  Někdy mi přijde, že pár jedinců tady bere ve velkém kortexifan a žije si v dokonale úchvatné verzi Ostravy.

  Thumb up 1 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.