Městské zásahy 2016 – Park Nová Karolina

Jeden ze 17 návrhů Městské zásahy 2016.

Autor: Bc. Stanislav Durda

Návrh Parku Nová Karolina je situován do nezastavěného území Nové Karoliny v Moravské Ostravě. V tomto prostoru v blízké budoucnosti vyroste II. etapa výstavby Nové Karoliny. Návrh si klade za cíl ukázat i jinou variantu využití území, a to v podobě městského parku sloužícího jak místním residentům, obyvatelům celého města, tak i turistům.

Návrh parku pracuje s bohatou průmyslovou minulostí a to v podobě reminiscencí již zaniklých staveb. Patří mezi ně budova Žofínské huti v podobě lezecké stěny, nebo bývalá železniční dráha v návrhu pojatá jako úzkokolejná dráha se šlapacími vozíky. Dominantou parku je umělá hora, z jejíhož vrcholu stoupá pára – odkaz průmyslové minulosti. Zároveň jsou v parku elementy nové – vnášející do města přírodu v podobě jezera s dřevěnými moly, které nabízí posezení s výhledem na panorama parku.

 

 

 

 

 

 

Související články


Komentáře

 1. Eli :

  To snad neee.

  Thumb up 13 Thumb down 5
 2. aggu :

  Ano, připravíme si území v centru za miliardy, a pak tam zasadíme rákos…
  Jako školní cvičení dobrý, ale tohle nemůže nikoho odpovědného ani napadnout. Takový park může výrůst třeba kolem Zárubku, kde nic jiného ani být nemůže.

  Thumb up 15 Thumb down 7
 3. Rdm :

  Tak hlavně, že máme po městě hromadu parků v bídném stavu, tak uděláme ještě jeden, aby byl taky za čas v takovém stavu, že se do něj budete bát vkročit i za bílého dne…

  Thumb up 10 Thumb down 4
 4. Kusý :

  Vypadá to skvěle, jde velmi moderní pojímání veřejného prostoru,
  k realizaci takové projektu je třeba lidi s nadhledem a noblesou

  Thumb up 4 Thumb down 5
 5. Brown :

  Kusý: Vyfoť se nám, ať víme, jak taková noblesa vypadá…

  Thumb up 10 Thumb down 4
 6. meechee_n :

  Bravo !!! Park – to je přesně to, co centrum Ostravy potřebuje … parků, parčíků, sadů a různých zelených ploch je totiž v Ostravě – potažmo jeho centru – katastrofální nedostatek. Navíc myšlenka postavit to na asi nejlukrativnější stavební parcele v Ostravě a zablokovat tím urbanistický rozvoj centra města směrem k Ostravici a případně dále, to je na nějakou cenu !!! Prosím, podpořme masově tento projekt. Aspoň bude Ostrava definitivně a jednou provždy městem s největším množstvím architektonických a urbanistických zhovadilostí v republice …

  Thumb up 21 Thumb down 4
 7. Přemek :

  Rozumně pořešit (bezkontaktní s auty) napojení na cyklostezku Hrabová-Hrad a jsem spokojen.
  Rozhodně lepší, že parcelu zasírat pokřivenými domy alá první etapa Karolíny. Ať má z toho prostoru užitek co nejširší skupina obyvatel Ostravy a oddechové venkovní centrum tím určitě může být.
  Jen tam zařídit bezpečnost, ale dva empíci na kolech to hravě zvládnou. :o)

  Thumb up 4 Thumb down 10
 8. Jiřík :

  A co takhle plochu zabetonovat a udělat tam parkoviště. Však parkovacích míst je v centru nedostatek podle hnutí Ostravak.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 9. Fantomas002 :

  Neříkám, že to je špatné, ale centrum Ostravy potřebuje lidi, aby se všechny podniky a obchody uživily.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. Hrdy Ostravak :

  Svetovy architekt,Cyril Vltavsky mel zase divuplne sny.

  Thumb up 0 Thumb down 4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.