Městské zásahy 2016 – Cyklotřasa Ostrava !!!

Jeden ze 17 návrhů Městské zásahy 2016.

Autor: Hana Arletová

Podél řeky Odry je nově vybudovaná cyklostezka. Z důvody ochrany přírodního rázu kolem řeky bylo rozhodnuto vybudovat stěrkovou cestu. Při kvalitním provedení by vznikla přírodní trasa, výsledkem je však nepříjemný vlnitý povrch na který si lidé stěžují (např.: diskuze na webu www.ostravounakole.cz).

Dalším nepříjemným faktem je zrušení lávky směrem do Poruby, dnes cyklisté musí vyjet na silnici Rudnou, kde se po mostě dostanou na levý břeh a musí strmým svahem sjet dolů k řece. Navrhuji alespoň vytvořit most pro pěší a cyklisty místo původní uzavřené lávky.

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  Hihi, není to ta paní Ing. arch. co chce budovat i ty stezky v Polanském lese? Tak teď už vím co se jí na té cyklistice tak líbí :-) Ti fešáci v kostkovaných flanelkách, riflích a kožených botách na cool retro kolech jsou totiž super, chybí jim jen trochu větší bradky a culíky stažené gumičkou a budou neodolatelní :DD
  Sice na těch kolech nikam nedojedou protože tam není kvalitní přírodní trasa bez vlneček což jim trochu nabourává kouličky a image ale jinak jsou inn :DD Muck

  Thumb up 3 Thumb down 5
 2. Davidb :

  Crazym:
  Ale nápad na přilepení lávky pro cyklisty a pěší k Rudné (nebo jakémukoli jinému silničnímu mostu) je dobrý, ne?
  Aspoň z mého laického pohledu.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 3. via :

  Míst pro překročení Odry je teoreticky dost, ale skoro ke všem je hodně blbý přístup, který je ještě zabitý tím zvlněným štěrkodromem, z nějakého důvodu nazývaný jako cyklostezka kolem řeky Odry. Je to takové typicky ostravské: teroreticky máte všeho dostatek, ale prakticky všude dostanete přes držku.
  Toužebně očekávám nový svinovský cyklomost. Pokud jsem pochopil úřední mašinérii, tak by teď měl být ve stavu opětovně vyráběné projektové dokumentace pro územní a stavební povolení.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. :

  „zrušená lávka“ Vy myslíte tu lávku po které se správně nesmělo chodit, jelikož nebyla určena pro pěší, ale bylo tam nějaké potrubí? Vždyť po ní se ani pořádně nedalo dostat s kolem. Rozhodně nebyla určena pro pěší a zavřeli ji právě proto, protože přes ní chodili lidi..

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.