Asko Ostrava

U ostravské prodejny Globus se plánuje prodejna nábytku Asko.

Záměr sestává z objektu prodejny ASKO, který je navržen jako částečně dvoupodlažní – obchodní plocha a zázemí bude realizováno ve dvou patrech, skladové plochy jsou v jednopodlažní části objektu. Dále je součástí záměru vybudování parkoviště s 127 parkovacími místy. Zásobování je navrženo ze zadní strany objektu. Stavba bude mít obdélníkový půdorys, zastavěná plocha bude cca 6 390m2 , výška atiky bude 10,5 m.

Hlavní vstup do prodejny je v jihozápadní obvodové stěně, směrem k hlavnímu parkovišti.

zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. Jirka :

  Asko se mělo stavět i v Havířově a zatím nic se neděje.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. Infoš :

  Neplánovala se v tom místě točna tramvají? Někde jsem to zaslechl..

  Thumb up 0 Thumb down 2
 3. LK :

  Infoš: pokud se nepletu, tak točna tramvají by měla být tam, kde je teď točna autobusů, ne?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  LK: Ano. Na místě točny autobusů.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. MadWolf :

  Géčko s Askem už tam mělo být několikrát a každý rok se výstavba odkládala a tuším loni developer vydal prohlášení že od záměru upouští. Jedině že by změnil rozhodnutí..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Antioxydant :

  Doufám, že se to podaří. Volné „vyštěrkované“ nebo plevelem zarostlé plochy pro tuto výstavbu určené jsou nezastavěné naprosto k ničemu :P

  Thumb up 0 Thumb down 1
 7. aldik :

  Hmm, původně mělo být Asko spojené s NC Géčko na opačné straně Globusu, Géčko před časem padlo, ale Asko zřejmě o prodejnu tady dost stojí a přesunulo se na opačnou stranu :)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. deril :

  a staví se v ostravě taky i něco jiného než hypermarkety? raději kdyby stavěli byty. myslím že hypermarketů už tu máme dost,a lidé stejně na nějaké velké nákupy nemají peníze při těch ostravských minimálních mzdách.

  Thumb up 3 Thumb down 11
 9. Balde :

  deril: byty se staví špatně někde kde jich je spousta volných a levných

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. MM :

  deril: Byl jste někdy na Karolině nebo v Shopping parku? Je tam narváno! Povídačky o minimální mzdě si nechte, Ostrava na tom není platově vůbec špatně.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 11. Patrik :

  Stačí aby padl Arcelor a Vítkovice a je úplný konec :) pak nám zbudou jen montovny, noví investoři, kteří by vytvořili pracovní pozice s přidanou hodnotou nikde. Jedno Tieto nestačí.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 12. Crazym :

  Patrik: Nechci sýčkovat ale jak sleduji Světlíkovy aktivity, s jakou lehkostí odděluje od Vítkovice Holding ziskové provozy jako lahvárnu a najednou je z ní „Cylinders Holding“ což je prý najednou „autonomní lahvárenská skupina“ tak se klidně něco takového může stát v blízké budoucnosti a pak najednou věřitelé zjistí, že zbytek Vítkovice Holding je prázdná skořápka a ty ostatní provozy nemají přece s dluhem nic společného :DDD No a Arcelor, ten může zmizet ze dne na den, stačí trochu více levnější oceli made in China na kterou se s láskou náš velký vůdce obrací :DD A pak se budeme všichni smát až se budeme za břicha popadat, budeme mít čistý vzduch, levné byty, spoustu shopingů, město plné industriálních a kongresových turistů a krásnou lanovku :DDD

  Thumb up 7 Thumb down 4
 13. deril :

  MM: jasně že jsem byl na karolíně,i v schoping parku. a v obojím několikkrát,a ze zkušenosti vím že tam je narváno jen o víkendech kdy lidé vyrážejí za nákupy, a vě většině případů to jsou lidé kteří bydlí na vesnicích mimo ostravu, v pracovní dny je tam polovina lidí. a když jdu o víkendu do menších hypermarketů např: prny market,lidl, a podobné ochody tak je v celém obchodě třeba 5 lidí. a já tedy nevím za kolik v ostravě pracují ostatní lidé,ale já jsem pracoval vždy za minimální mzdu.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 14. deril :

  balde: byty volné možná jsou, ale že jsou levné bych zrovna netvrdil, nové byty které postavili na karolíně se prodávájí některé iza 2 milióny a to zrovna levné není. a tam kde jsou byty jen k pronájmu je zase nájem hodně drahý. jinak myslím že hypermarketů je v ostravě dost,takže je zbytečné stavět další,pak když bude jeden vedle druhého tak některé zrachují a zůstanou po nich jen nevzhledné krabice. už se i tak stalo, třeba bývalý bauhaus v centru.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 15. aggu :

  Protože se tu i onde objevuje názor „kupní síla tady v Ostravě je nízká“ doporučuji k přečtení jeden článek VŠE (odkaz na pdf).
  http://bit.ly/2hWRLpK
  Velice zajímavá je hlavně tabulka č. 1.
  Stručně zkráceno. Nedívej se jenom na výplatní pásku, ale i na cenovou hladinu v místě kde žiješ. Pak se může stát, což je v tabulce vidět ve sloupci „Standardizovaná reálná mzda“ že mzda v Praze a v MSK je zhruba srovnatelná. A třeba na Jižní Moravě rovnou o 10% nižší. Ano, u vysokoškoláka to je jiné, tam jsou střední Čechy atraktivní, ale ani tam si MSK špatně nevede.
  A to se do počtů pro MSK berou i vysloveně chudé regiony jako bruntálsko nebo karvinsko.
  Stejně tak důchody. Asi jsem objevil díru na trhu pro developery ;) ale brát pražský důchod a žít v Ostravě je výhodné.
  Udělat z Ostravy lázeňské město (vodu tu máme), vylepit po českých Kauflandech plakáty, a udělat z Ostravy českou Floridu. Problem solved. Kdyby něco, napadlo mě to jako prvního ;)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 16. Danek :

  Patrik: Je to podobný blábol jako by si napsal ,že když odejde z Boleslavi Škodovka tam tam nezbyde vůbec nic. Prostě se to může stát, ale nemá smysl se tím vůbec zabývat.Tady by se mělo město a kraj spíše zaobývat hledaní nových investorů a přeorientovaní(vyšší podíl v % oproti průmyslu)… se na sektor služeb.Proto by se tady opravdu hodilo vybudovan finančního centra..jak jsem už v minulosti psal několikrát…V Ostravě je potenciál v rychlém časovém sledu k zvojnasobení kancelařského trhu v m2….když to napíšu v jednoduchosti…mám tři znamé,kteří pracovali v UK…všichni tři dnes žijí v Ostravě a pracují v OKINU…který využivá jejich znalosti jazyku…. třeba kdyby tu Okin nebyl, třeba by nebylo to rozhodnutí se vrátit tak jednoznačné….A ještě jeden komentář přidám od kamarádky která tam pracuje..vzhledem k tomu co tady vydělavají a mistním cenám se jim žije vyrazně lépe než v Anglii.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Patrik :

  Danek: Nevím jak je to v Boleslavi, ale tady je ten průmysl ještě stále významný, jak v počtu zaměstnanců, tak i ve mzdách. Kam by šli dělat lidé ve věku 40-50, kteří dělají celý život v těžkém průmyslu, jazyk neumí? Do nějaké montovny v Mošnově, kde budou brát o cca 10 000 méně?

  S finančním centrem nebo něčím podobný souhlasím, nové investory, kteří vytvoří pracovní pozice s přidanou hodnotou, kde si lidé vydělají v průměru aspoň ten průměr potřebujeme jako sůl, s tím souhlasím. Ale kolik takových firem, které jsou pro mladé zajímavé, tady máme? Právě firmy typu Tieto, OKIN,…? No moc jich není. Třeba takový SIEMENS, skončil 2. v oblíbenosti u vysokoškolských studentův oblasti technických oborům a kde otevřel své nové vývojové a inovační centru,? Ano, v Praze. Mám pocit, že se o tomto tématu jen mluví, ale nic se nedělá. No uvidíme co nové vedení kraje. Držím palce.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. Danek :

  Patrik: Souhlas, ale to je trh, když ti napíši, není to tak dávno co krachovala hala na opravu letedel v MOšnově.Tam byli pracovníci i z čech atd.Firma si prošla insolvenčním řízením a nasledně jí koupil Czechoslovak group(p.Strnada)..který nyní bude stavět halu ještě ujednu a počet nových pracovníku by ,ěl být kolem 200lidí.Třeba u Vitkovic jsem si jistý, že pokud je nebude mít p.Světlík, tak celou nebo část určitě koupí jiná společnost(proto to vyjmutí lahvárny)…viz.článek o 3 nových zajemcích převážně z číny.Co se týká pracovišt s vyšší přidanou hodnotou…souhlasím je třeba je přivést….dával jsem tady minulý odkaz že na Mošnov by měli přijít investoři z leteckého průmyslu:Ta zpráva je z minulého roku a nikdo neví v jakém je to stádiu.A poslední věc dle mě má Ostrava a Mskraj strašně malý tah na branku..vyloženě jsem nadával když sídlo evropského satelitního systému Galileo získala Praha.Ne proto, že je v Praze, ale proto, že do soutěže si přihlásila Praha a nějaké holanské malé městečko(takže je jasné kdo to vyhrál)…ale nikde jsem neviděl přihlášku Ostravy…o to mi jde.Dnes tampracuje cca. 300lidí.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 19. O.O :

  Ostrava toho sice moc nedela pro prilakani firem s nabidkou prace s vyssi pridanou hodnotou, nicmene ty firmy uz si cesty do Ostravy zacinaji hledat, protoze lidi, kteri neco umi, uz jsou v Praze rozebrani a jsou drazi. Vidim budoucnost mistniho pracovniho trhu optimisticky.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 20. O.O :

  A k tematu – bohuzel dalsi lacina bouda se zbozim nevalne kvality. Nevim, proc se tam nepostavi neco pro sportovani, na tom miste u blizkeho lesika se to primo nabizi. Lezecka stena, skejtpark, diskgolf, apod., pro inspiraci treba: http://www.gutovka.cz/ – dokud tady budeme stavet prevazne jen lacine supermarkety, tak nikdy nebudeme atraktivnim mistem pro mlade a vzdelane lidi.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 21. Petr :

  Skvělé, konečně další suprovní obchod, jen tak dále. Akorát nevím proč to staví tak daleko. Dyť je všude plno volných ploch, třeba vedle porubského kauflandu. Nebo v hrabuvce u rondlu je taky velká plocha, kde akorát serou psi.

  Thumb up 0 Thumb down 9
 22. Petr Lesák :

  Tak i toto není finální, ASKO se vrací pod křídla hypermarketu Globus do plánované obchodní části „Géčko“.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.