Menzu v centru Ostravy čeká rekonstrukce

Na partnerském webu Patriot magazín byly zveřejněny informace o záměru rekonstrukce menzy v centru Ostravy.

V budoucnu by měla budova menzy projít rekonstrukcí, která celému objektu vrátí ztracenou důstojnost a hodnotu. Vždyť v prostorech menzy nacházející se v samém centru Ostravy byl už v roce 1912 otevřen hotel s luxusní kavárnou. Vzhledem k tomu, že menza dlouhodobě zůstávala tak trochu stranou zájmu prakticky všech předchozích vedení univerzity, není divu, že provozně upadala.

„Jídlo nemělo dobrou pověst, ceny rostly, ubýval počet strávníků a roční ztráty se dlouhodobě pohybovaly okolo milionu korun. Chceme studentům nabízet kvalitní služby, proto jsme již dlouho hledali řešení. Jako nejvýhodnější se projevilo dodávání stravy externí firmou,“ uvedl rektor Ostravské univerzity, profesor Jan Lata. Podle něj prostory menzy vyžadují zásadní rekonstrukci, která by zcela změnila způsob jejich využití. Aktuálně se však univerzita rozhodla menzu dočasně obnovit do doby, než se v únoru otevře studentská restaurace v rezidenci Kampus Palace.

Během ledna se tedy ještě budou jídla se slibnými vidinami poctivých porcí okolo 400 gramů a lidových cen ve výši 65 korun podávat v dosluhující menze na Reální, která se následně v únoru uzavře a bude čekat na rekonstrukci v multifunkční zázemí.

Jak dále konstatoval rektor, prostory menzy ve známé rohové budově skrývají obrovský potenciál reprezentovat Ostravskou univerzitu na veřejnosti. Rekonstrukci by měly pomoci granty, na kterých se již pracuje.„Kdy se menza znovu otevře a v jaké podobě už bude záležet na projektech, které budeme podávat na ministerstvo. Naším přáním je udělat z menzy moderní koworkingové zázemí pro studenty, kteří se zde budou moci scházet, studovat a posílit tak mladý duch města,“ doplnil Lata.

Unikátní rohový dům na rohu Poštovní a Reální ulice v Moravské Ostravě otevřel kavárník Moritz Reicher v dubnu roku 1912 jako třípatrový hotel Gami s luxusní kavárnou. Šlo o stavbu podle projektu významného ostravského architekta Felixe Neumanna, přičemž vybavení interiéru kavárník zadal ostravským řemeslníkům a umělcům.

Menza se nachází v nárožním objektu se světle žlutou fasádou.

celý článek: patriotmagazin.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.