Lidl ul. Nad Porubkou – vizualizace

Vizualizace právě realizované novostavby prodejny Lidl v ulici Nad Porubkou v Ostravě-Porubě.

zdroj: patriotmagazin.cz

Související články


Komentáře

 1. balde :

  Ještě že se tam ten Lidl staví, aspoň se konečně vyřešila ta tragická křižovatka tím kruháčem. Teď už to chce jen kruháč na křížení Francouzská a Nad Porubkou. tu spojku k Rudné stačí časem, ale to je jedna z nejhnusnějších křižovatek co znám.

  Thumb up 9 Thumb down 4
 2. David :

  ARCHWARS/URBANWARS 2021, ten vjezd je teda brutální, samotné umístění v odlehlé části Poruby, místní musí z kopce a pak do kopce s taškama pokud nemají auto, parkoviště v nějakém tvaru klikiháku… bože to dříve neviděl žádný odborník na urbanismus? Už ani ten blbý supermarket neumí umístit :(
  PS: Tady je každý nový projekt blbě, to už není možné!

  Thumb up 9 Thumb down 17
 3. D-r :

  Takže Francouzská – Nad Porubkou kruháč furt nebude?

  Thumb up 1 Thumb down 3
 4. David :

  D-r:
  Už dávno se odsouhlasilo, že se měla spojit Francouzská se sjezdem z Rudné viz zde:
  https://www.msstavby.cz/propojeni-francouzska-rudna-28-06-2019/
  takže taky nechápu proč ten Lidl napojujou z cesty, která se měla rušit… že by to smetli ze stolu potichu??!

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Rdm :

  David: ta cesta ale zůstane kvůli napojení toho areálu https://mapy.cz/s/juvosevomu ne? krom toho je myslím lepší, když bude napojení Lidlu v klidnější části než kdyby bylo v místě budoucího kruháče u Kofoly.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 6. JSjr. :

  David: Propojení Francouzská-Rudná se projektuje, tuším je schválená EIA a jsou v územním řízení.

  LIDL je napojen ze silnice, která se rušit nebude, pouze k ní přibude alternativa v podobě F-rampy.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. Pavel :

  David: No právě umístění je více než dobré, tamtudy jezdí denně tisíce aut. Já jsem při sjezdu z Rudné (páteřní městský okruh), když jsme potřeboval nakoupit musel do Lidlu právě přes Francouzskou a Polskou (Kaufland moc nenavštěvuji). Takto to bude mít polovina lidí po ruce. Jinak dle mého, takové Tesco v Třebovicích má daleko horší pozici (cca 500m od nejbližší zástavby skrz rušnou křižovatku, nepočítám těch pár rodinných domů v Třebkách).

  Thumb up 5 Thumb down 1
 8. aldik :

  Pavel: Tesco je tam ale už od roku 99, takže zavedená prodejna. Akorát to poslední roky kazí právě to, že tam je právě Tesco a nenabízí zákazníkovi nic navíc proč by tam měl jít (ani není levné, ani nenabízí kvalitu a vlastní výrobu jako Globus). Jedinou výhodu Tesca spatřuji v online shopu, to je velké plus (a ten realizují právě z Třebovic).

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. David :

  Pavel:
  Dobře, ale proč dělat kruháč v místě, které mělo „stichnout“ navíc asi jen 300m od dalšího kruháče který je navržen na té Francouzské? Nebylo by lepší mít jen jeden dopravní uzel právě na tom sjezdu a Francouzské a z něj napojit Lidl? Tam prakticky vzniknou dvě rušná místa, dva kruhové objezdy. Těm co bydlí v těch rodinných domech kolem nezávidím vůbec.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 10. Pavel :

  David: Ten kruháč se Lidlu vrátí za pár měsíců tržeb, přece nebudou čekat až státní sféra udělá všechny studie a vyřídí stavební povolení a v roce 2035 postaví kruháč na Francouzské :-) To by tam byla dopravní katastrofa. Mimochodem někde se šuškalo, že ten kruháč byl pro Lidl podmínkou od města.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 11. O. :

  Obavam se, ze timto to misto zacpou jeste vice. A nevyresi to ani kruhac, protoze spousta ridicu je neumi pouzivat. Kolony budou az k Rudne, mozna to bude vypadat jako na Mistecke u sjezdu na Makro/Tesco, a smerem do Poruby se to asi taky zhorsi. Ale velka cast obyvatelstva bude slavit, protoze dalsi levny Lidl.

  Thumb up 2 Thumb down 7
 12. balde :

  David: kruháč = bezpečnější křižovatka, proto ve Francii je kruháč na každé druhé křižovatce

  Thumb up 4 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.