Lidl ul. Nad Porubkou

Informace k projektu novostavby prodejny Lidl v místě bývalého areálu Bytostav v Ostravě-Porubě, ulice Nad Porubkou.

Předmětem projektu je novostavba nové prodejní jednotky (typ BBS 2018 LOFT EKO) firmy LIDL Česká republika v. o. s., včetně zpevněných a parkovacích ploch a inženýrských sítí. 
 
Dotčené území je součástí zastavěného území městské části Ostrava – Poruba, je umístěn na pozemcích situovaných podél ulice Nad Porubkou, v lokalitě křižovatky ulice Nad Porubkou s nájezdem na ulici Rudná a vodním tokem Porubka s doprovodnou zelení. V severní části bude areál v budoucnu olemován novou rampou označenou „F“ na ulici Rudnou. 
Historicky se jedná o bývalý areál Bytostavu Ostrava s výrobnou malty a dalšími provozními budovami.
Území je v současnosti využito jako podnikatelsko-skladový areál s částečným využitím stávajících budov určených k demolici. Území stavby je zastavěno celkem třemi stavbami určenými k demolici a částečně komunikacemi. Část území je volná, bez zástavby, s rozptýlenou náletovou zelení. Část dotčených ploch slouží jako komunikace s cyklostezkou. 


Novostavba prodejny bude tvořit ucelený blok tvaru nízkého hranolu s přístavkem pro zásobování. Objekty pozemních komunikací a parkoviště tvoří plochy v jižní a střední části pozemků a jsou dle projektu uzpůsobeny tvarem limitům území (stávající komunikace, potok).
Architektonické řešení stavby vychází z typového vzorového návrhu prodejny Lidl, typ 2018.
Tvarově se jedná o jednoduchou jednopodlažní stavbu halového typu. Hlavní objem budovy bude zastřešen plochou střechou lemovanou atikami ze tří stran. K hlavnímu objemu budovy se z boční strany přimyká výběžek zásobování se zapuštěnou rampou.

zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. O. :

  Bylo by fajn, kdyby zaroven doslo i k naprimeni sjezdu z Rudne do Poruby. Ale to se asi nestane. Takze to asi jen zhorsi dopravni situaci v miste.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 2. Rdm :

  O.: jednou i k tomu dojde https://www.msstavby.cz/propojeni-ulic-francouzska-rudna-26-01-2018/

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Martin :

  Myslim ze supermarketu je v Porubě víc než dost .Mam takový pocit že porurbská radnice chce vymýtit i těch par malých živnostníků co tady ještě zůstali!Je to ostuda místo ,aby se podporovali místní podnikatele cpou se peníze do nadnárodních podniku!!!

  Thumb up 14 Thumb down 18
 4. Crazym :

  Zajímavé, tak jak Lidl potřebuje, tak najednou jde i udělat kruhová křižovatka v křížení ulice Nad Porubkou a sjezdu z Rudné, to místo bylo bolavé už když jsem za soudruhů dělal u Bytostavu a sem tam tam musel jezdit :-) Takže s tímhle https://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2018/01/ScreenShot516.jpg hned tak brzo nepočítejte a pokud ano, tak jsou to kreténi ti centrální plánovači :-)

  Thumb up 6 Thumb down 1
 5. balde :

  Crazym: nechápu proč tam teď když se zas všechny cesty z Poruby opravují nedají ty provizorní semafory, minule tam byli jak dělali mosty a teď nic.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Bahno :

  Crazym: Tato stavba a propojení Francouzská-Rudná jsou vzájemně komplementární. Tento rondl u Lidlu bude mít smysl i ve chvíli, kdy bude vybudován větší rondl pro nový sjezd z Rudné. Jednak kvůli vjezdu do Lidlu a jednak kvůli vjezdu do nějaké firmy na současném sjezdu z Rudné.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 7. LK :

  Crazym: nejspíše to bude stejně jako v Havířově – Šumbarku. Tam stavbu kruhového objezdu zaplatil Lidl, měl to jako podmínku od města, aby dostali povolení k napojení na cestu.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 8. Crazym :

  Takže Lídl je vlastně hybnou silou naší dopravní infrastruktury :-) Lídl do každé dědiny a Dieter Schwarz na hrad!!! :DD

  Thumb up 7 Thumb down 0
 9. balde :

  nechápu že se v česku nebuduje více kruháčů, měli by se zajet ti co otom rozhodují do Francie, tam je kruháč v každé pr..eli a funguje to skvěle

  Thumb up 5 Thumb down 1
 10. Ross :

  Vidím dobře? Na druhé straně od parkoviště bude autobusová zastávka?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Pezos :

  Ross: No nevím, zastávka Bytostav je necelých 250 m.

  Martin: Fňuk. Chudáčci utlačovaní s otevírací dobou pro nezaměstnané, protivnými prodavačkami a vysokohorskou přirážkou.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 12. Martin :

  Vůbec nevíš co píšeš

  Thumb up 0 Thumb down 6
 13. vlabra :

  Rdm: Škoda jen, že to napřímení nebude v původně plánované verzi – přemostění celého údolí. I když, to by potřebovalo i nahoře na Francouzské úpravu napojení Hlavní třídy a Polské, možná větší rondl

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. MM :

  Hmm, tak mít v jednom obvodu tři prodejny jednoho řetězce je velmi zvláštní. Asi si to vidí tak, že podchytnou přijíždějící do určitých spádových oblastí Poruby. Třetí, čtvrtý a pátý obvod zachytí LIDL Opavská, první, druhý a šestý obvod do nové prodejny a sedmý a osmý LIDL na ulici 17. Listopadu. Osobně jako obyvatele centra mi vadí, že ty kvalitnější řetězce vynechávají centrální obvod. Globus nebo ještě jeden velký LIDL by se hodil. Jinak ten nový obchod cílí výhradně na motoristy, tam si chodec jakýkoli nákup rychle rozmyslí…

  Thumb up 3 Thumb down 2
 15. balde :

  MM: golubus by se určitě hodil v Ostrava-Jih :d

  Thumb up 2 Thumb down 1
 16. aggu :

  MM: Nový Lidl se, vzhledem k novému krátkému napojení z Rudné, bude dát spíš počítat jako sámoška po cestě z práce (Rudné).
  Ještě je dost míst kde se s tou stodolou vecpat. Vítkovice, Hrabůvka, Slezská….
  btw žádné „kvalitnější“ řetězce tu teda nevidím. Snad možná „potravinové balíčky“ v M&S nebo dm….

  Thumb up 3 Thumb down 0
 17. aldik :

  aggu: Třeba Globus je rozhodně kvalitnější než Lidl, a obvykle i Albert ;)

  Ale je fakt, že na Slezskou by to další market chtělo.. je tam jen Penny a jinak nic, Hrušky a COOPy nepočítám :D a ve Vítkovicích zase akorát Penny a jinak velký prd.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 18. aldik :

  balde: Kdo ví, Tesco pořád vypadá že se chystá na Exit, tak třeba se dočkáme Globusu v Hrabové místo právě Tesca :D Jen teda odejít Tesco, tak by v Ostravě hodně chyběl ten rozvoz, ale třeba by ho mohl nástupce převzít i tady u nás

  MM: Globus a jejich nové, malé prodejny Globus Fresh se do centra města hodí, Jen mi vadí, že šli cestou čistě pultového prodeje a ne radši cestou klasického supermarketu, ale s plnohodnotným sortimentem takové prodejny :(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. moon :

  V Lidlu v Porubě občas nakupuju, a jak u Tesca tak i v Pustkovci bývá narváno až k prasknutí. Tak bodejť by nestavěli novou prodejnu.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 20. MM :

  Budu mluvit za sebe, ale pokud by byl klasický obchod kde mají čerstvé kvalitní pečivo (chleba, rohlíky, bagety atd.), zeleninu (rajčata, okurky, papriky atd.) a uzeniny (šunky i sušené, klobásky atd.) tak má u mě vyhráno. Nepotřebuji v obchodě trávit mládí.

  Problém bude s dodavateli, kde se dá vůbec koupit rohlík, který vydrží dva dny a je poživatelný. Chleba ještě ujde, dá se koupit u pekařů, ale rohlík je problém. Stejně tak bagety, na to se nikdo nespecializuje. Největší problém je zelenina. Ty rajčata co všechny markety včetně LIDLu nabízí je neskutečný děs. Cena skoro 200,- za kilo, plesnivé za pár dnů po koupi. Pak si zajedete na trhy do Polska. Rajčata několik druhů a kilo 30-40,- Kč. Kde je pak ta Polská nekvalita. Ale to už jsem odbočil…

  Thumb up 5 Thumb down 1
 21. Adam Cerv :

  MM: Taky je rozdíl v tom, kde ten obchod je. Například Penny na Slezské má úplně jiný sortiment než Penny v Přívoze, kde ovoce a zelenina skoro vůbec nejsou.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Crazym :

  Adam Cerv: Jen technická, Přívoz https://mapy.cz/s/3sxts Penny nemá :-) Ostrava 1 (Moravská Ostrava) https://mapy.cz/s/2jlBB má Penny na Sokolské 93 https://mapy.cz/s/3sxuA :-)
  Nevím proč mě furt někdo lokalizuje do nějakého Bronxu :DD

  Thumb up 3 Thumb down 0
 23. O. :

  Zadne dalsi markety tady zapotrebi nejsou. Potrebne by bylo, aby ty soucasne, Hrusky, Alberty, atd. zacaly nabizet kvalitni zbozi. Peknou zeleninu, cerstve nerozpekane pecivo a kvalitni salamy, a poctive mlecne vyrobky. V malych samoskach, ktere jsou po ruce. Ale dokud se bude vetsina lidi divat jen na cenu a kupovat sunty, jen proto ze „lidl je levny“, tak se nic nezmeni. A nevyresi to zadne dalsi nove stodoly s nekvalitnim noname sajrajtem.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 24. Adam Cerv :

  Crazym: :D v klidu, bydlím kousek vedle. Přívoz už počítám od Křižíkové dál.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 25. Crazym :

  Adam Cerv: Jasně :-) , to dělá hodně lidí, kolikrát mi říkají, tam v Přívoze u Nashwille a byly i extrémy co měli i Jindřich za Přívoz :DD Jenže pro mě je Přívoz jasně daný, to je od Mariánskohoské ta černá díra mezi dvěma řekami před Alte Reichem :-)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 26. Adam Cerv :

  Crazym: Zase na druhou stranu, pokud bychom chtěli vymezit „historické centrum“, tak tam to dle mého názoru jasně ohraničuje ulice 30.dubna, možná Na Desátém. Jako od Jindřichu po Mariánskohorskou to sice teda pořád není Přívoz, ale jako centrum nebo „historické jádro“ města (které je označováno jako právě Moravská Ostrava) bych to taky nenazýval. Takže proto tam vznikají ty nepřesnosti.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 27. aggu :

  Je to přece jednoduché, historické centrum Ostravy je centrální část Moravské Ostravy. I ta měla kdysi své periferie (Poděbradova, Stodolní), které časem srostly s okolními obcemi, dnes čtvrtěmi.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 28. Crazym :

  Adam Cerv: Ale já nechci nic vymezovat, to je prostě dnešní realita, Sokolská 93 není Přívoz a je mi fuk co to bylo či nebylo historicky, to byla jen technická poznámka :-)

  Thumb up 2 Thumb down 2
 29. Svizzera :

  Dnes jsem si uvědomil, jak je Penny v Příboře architektonicky i urbanisticky hodnotné v porovnání s tím u Vozovny trolejbusů. Obě prodejny jsou umístěny v centru měst. Totéž Billa v Litomyšli a Mariánských Horách, taky neporovnatelné. Prodejna, byť menší, mi chybí v centru Ostravy. Tesco expres zde bylo super, stejně jako v historické zástavbě na Opavské. Tady se vůbec nevyužívá potenciál starší a prázdné zástavby.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 30. Crazym :

  Svizzera: Tesco Expres jsem měl u baráku a nevážil jsem si ho, teď na něj se slzou v oku vzpomínám když tu mám Hrušku :-)

  Thumb up 9 Thumb down 0
 31. aldik :

  Crazym: Nojo, nevážíme si toho co máme dokud o to nepřijdeme, tak se to říká :D V Havířově na jednom místě bývalo Tesco Expres, následně Hruška a ted tam je Albert nově. No vše lepší než Hruška :D A vzhledem k manažerce co to má pod palcem, si ten Albert kvalitu rozhodně udrží!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 32. :

  Globus by se vyloženě na Jih hodil a trochu se divím, když se furt prodavačky ptaly na PSČ, že to ještě nikoho nenapadlo (klidně místo hyper Albert či Tesca).. Přece jen Poruba už je trošku z ruky…Všude jen nekvalitní alberty a hruška..Snad jen Billa to zachraňuje..
  Kdysi se spekulovalo, že by Globus vyrostl na místě, kde je to „super outlet centrum“..

  Thumb up 3 Thumb down 4
 33. MF :

  Na Šumbarku má být LIDL od 17.6. zavřený a bude se stavět nový – ekologický. Nevím v čem spočívá ekologie u supermarketů. Špíš asi nemají kam strkat peníze ? Tak přeji aby nový LIDL ve Svinově dlouho a dobře fungoval.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 34. Pedro :

  tak se to asi někde zaseklo…?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 35. Jája :

  Vypadá to, že už se staví.
  Nebo se každopádně už kací a bourá.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 36. Jan :

  Uz se oficialne stavi. Dnes pribyly bannery a reklamy „Stavime pro vas novou prodejnu Lidl“.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 37. LK :

  Nějaké informace, kdy se začne budovat kruhový objezd a jak budou probíhat uzavírky?

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.