Úpravy parku u kina Mír

Fotky probíhajícího projektu úpravy zpevněných ploch za bývalým kinem Mír v Ostravě Vítkovicích.

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  Ostrava objevila kámen. Hurá.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  opet nutno uznat, ze vitkovice jdou nahoru

  Thumb up 6 Thumb down 1
 3. Lip :

  Myslel jsem ,ze to budu ja co napise, ze Ostrava objevila kamen:-)). Vidim vsak, ze nejsem jediny stejneho nazoru:-)))!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Tano :

  A co je to na té čtvrté fotce? To bude most pro nějaký malý potůček? Ale to mě příjde jako blbost, kam by ten potůček tekl.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 5. Cyril :

  … Ještě kdyby z bývalého kina udělali současné kino, to by byla taková třešnička na dortu.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. aldik :

  Cyril: Ani nevím, jestli tam pořád jsou ti vietnamci nebo je to teď prázdné to bývalé kino… A kino už tam asi nikdy nebude, soukromý vlastník by do toho nešel (i když s dotacemi z EU možná aji jo :D) a od města/obvodu už ten objekt asi není.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 7. Danek :

  Tak jsme se chytli velmi silného partnera a je podepsáno. Ted je jen na nás jak s tím naložíme.http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/mesta-ostrava-a-suzhou-jsou-partnery

  Thumb up 1 Thumb down 0
 8. balde :

  Danek: aby to nebylo jen gesto a skutek utek

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Danek :

  balde:Co mám zatím zprávy, tak z VŠB se ozývá poměrně výrazný nárůst studentu z Číny. Velmi doufám že se se opravdu v Mošnově začne stavět ten techn.park(Byl to nápad Číňanu, tak bych už se fakt divil, kdyby se to nerozjelo)…otázka je kdy?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Crazym :

  Danek: Ach jo, jsem divný, že z toho nejsem nijak nadšený? Jako kdyby nám nestačili ti stávající přivandrovalci co tu už jsou ze všech koutů většinou necivilizovaného světa a to moje babička byla taky odjinud, sice jen dvěstě kiláků z Prahy ale furt z jiného státu. Sice nás učila, že host do domu, bůh do domu ale tohle nejsou hosté a podstatě je možná dobře, že se toho nedožila. Jsem asi fakt čím dál tím víc xenofob… :-)

  Thumb up 2 Thumb down 4
 11. balde :

  Crazym: to jsi, většinou, ti přistěhovalci jsou jedni z těch nejpracovitejsich lidí a tech kteří tu ekonomiku posouvají dál, protože se chcou někam posunout a dát svým dětem budoucnost, mladá generace vitnamské menšiny, už nejsou stánkaři ale většinou velmi vzdělaní lidé, kteří téhle zemi můžou něco dát, a jelikož Česká populace stárne, tak bud zacnem makat na potomstvu a nebo tady proste budou muset pricháze cizinci, jinak dopadnem jak Japonsko

  Thumb up 3 Thumb down 3
 12. Xavier :

  Crazym: Není přivandrovalec jako přivandrovalec. Čínu rozhodně nepovažuji za zaostalou zemi – to je klam, který nám podsouvají skrze různé excesy tamějších obyvatel naše média. Nejsem žádný „sluníčkář“ (ne, ten výraz nemám rád :)) v otázkách multikulturalismu, znám místa, kde se to přehnalo a nedělá to dobrotu (i když jsou i taková, kde se to přehnalo a funguje to celkem dobře), jenže Ostrava má v tomto ohledu k přehnanosti velmi daleko. A když nám utíkají „schopní lidé“ pryč, proč sem nenechat přijet schopné lidi odjinud? V centru Ostravy je např. celkem rozsáhlá komunita Korejců. Jsem s některými z nich v kontaktu – jsou to slušní a pracovití lidé, kteří pozvedávají své okolí na vyšší úroveň. Lidí z jihovýchodní Asie bych se nebál. A dokonce ani těch, kteří pocházejí ze zaostalejších zemí, jako je např. Vietnam. Jo, vím, že někteří z nich dělají bordel, obchodují s drogami atd. Ale to rozhodně není výsadou lidí z Vietnamu, že… ;-)

  Thumb up 5 Thumb down 0
 13. balde :

  Xavier: jj stát by proste mel podporit pritehovalectví lidí z méně rozvinutych zemí, ale hl těch vzdělaných

  Thumb up 0 Thumb down 2
 14. Rýša :

  balde:Stát by měl hlavně podporovat rodiny, ale podotýkám rodiny, kde otec a matka pracují a odvádějí daně, aby místo jednoho dítěte měly aspoň dvě. Stát zatím podporuje přistěhovalce z východního Slovenska, kteří se tady usadí a pobírají dávky a …..rodí.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. aggu :

  A daně od rodin s jednou matkou nebo dvěma otci jsou pro tebe špatné daně? ;) Nebylo by lepší se zajímat, jak s těmi vybranými penězi zachází politici? S vesměs příkladným rasovým a genderovým profilem? Znervózňují tě mimina s hnědou kůží? Není ta kamenná dlažba fajn? Může po ní chodit i ten kdo se narodil ve východním Slovensku?

  Thumb up 0 Thumb down 3
 16. Crazym :

  balde: To je jednoduché, s mou xenofobiíí je to stejné jako s mým rasismem, s obojím jsem se nenarodil a nepřivedli mě k ním ani rodiče ani nějaký pocit nadřazenosti nad jinými ale přivedla mě k nim jen a jen špatná zkušenost s určitými skupinami lidí a v tom případě se tak nějak nestydím říct, že jsem naučený rasista či xenofob. Já tak ani nemám vyloženě problém s vietnamci, už v dobách socializmu jsem pracoval u Bytostavu a tam jich bylo dost a opravdu to byla generace co makala a jejich baby seděly na ubytovně a šily hadry jak urvané ale ta nová generace rákosníků co má kolem dvaceti a vyrostla tady to jsou kolikrát větší parchanti než naši hejsci a pramení to z toho, že jejich rodiče dřeli a oni jsou nadstandartně zabezpečení. Problém mám i s balkánci, co jsme jim poskytli pomoc v době války a oni se „zapoměli“ po ní vrátit domů a hlavně ti co odtamtud utekli první nebyli žádní inteligenti ale parchanti s kriminální minulostí. O problémech s cikánama se radši ani nebudu zmiňovat :-( Tak jsem zvědavý kdo mě bude soudit za to, že se chovám podle svých zkušeností :-)

  Thumb up 4 Thumb down 1
 17. Rýša :

  Crazym: nejsem si zcel jist, ale možná že aggu

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. Rýša :

  aggu: Mimina s hnědou kůží mne neznervózňují, tebe snad ano, že je připomínáš? Myslím, že mimina neznervózňují většinu zatím není proč, ale znervózňuje mne a mnoho dalších tlupy náctiletých. kteří se poflakují, docela jsou hluční a nerad je potkávám osamocen večer.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 19. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Vyvaroval bych se osobní osočení.
  Btw. „tlupy náctiletých“ jsou jak bílé, tak černé, či žluté ( když teda budem uboze dělit lidi dle barev ). A mimochodem. Někdy jsou cizinci lepší a váží si lépe této země než rodilí češi ( viz. i exoti tady na diskuzích ).
  A rád bych tento celkem velký offtopic ukončil.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 20. thvari :

  Crazym: prosim, kazdy ma svobodu zit podle svych osobnich zkusenosti. ale nemusime verejne hanit ruzne rasy. proc? ona vysmivana politická korektnost byla vynalezena, protože máme skrze generace jinou „osobní“ zkušenost, a to s tím, že od hanění je to jen krok k různým fyzickým útokům, přesunům a v nejhorším případě odstraňování nám nepohodlných skupin…lepší je skřípat zuby a mlčet než později zpytovat národní svědomí

  Thumb up 2 Thumb down 3
 21. koudy :

  Dle mého názoru bychom měli trochu zpřísnit vízovou politiku. Prostě pokud ten člověk tady pracuje tak prosím. Pokud ale práci ztratí dal bych mu 3 měsíce na to najít si novou a jinak ho prostě poslat domů. Stejně s přestupkem. Jestli si naší země váží tak s nimi nemám problém, ale jakmile něco rozbijou nebo zničí nedej bože někoho okradou. Tak bych je prostě poslal zpátky. Občanství by podle mě měli získávat až hoodně později. Rozdíl je taky v tom jestli ten nový přijde a respektuje jaké máme zákony a jak to tu funguje, nebo přijde a stěžuje si že tu nikde nejsou mešity. Teď mi odpusťte prosím… Tak proč se k***a lezeš když se ti tu nelíbí?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 22. Danek :

  martin [msstavby.cz]: Dal jsem tady odkaz , že budeme rozumně diskutovat, třeba co by mohlo spojenectví nám po ekonomické stránce přivést spojenectví s vyznaným městem v ČÍNĚ.Kdysi jsem si zjištoval veškeré informace, které lze samozřejmě vygooglovat….o tomto městě a stavbě jejich významného techn.parku.Přečetl jsem spoustu článků o techn.parku co se má stavět v Mošnově…..za mě přestava, že by v Mošnově mohlo vzniknout něco co přinese několik tisíc(možná desítek) pracovních míst je skvělá…a pro ty co by tam třeba nepracovali…tak bychom se nám zřejmě výrazně snížila nezaměstanost a tím by nastal výrazný růst platu.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.