Křižovatka 17. listopadu x Dr. Slabihoudka

Ostrava plánuje stavební úpravy křižovatky ulic 17. listopadu a Dr. Slabihoudka v Porubě. Město vypsalo veřejnou zakázku na zhotovitele stavby.

Předmětem veřejné zakázky je realizace stavby „Křižovatka 17. listopadu x Dr. Slabihoudka“, v k.ú. Poruba, obec Ostrava. Jedná se o úpravu křižovatky ul. 17. listopadu x Dr. Slabihoudka. Křižovatka se osadí SSZ, dělící ostrůvky na ul. Dr. Slabihoudka budou upraveny, přechody pro chodce přes ul. 17. listopadu budou přesunuty blíže k hranici křižovatky a zkráceny vložením dělících ostrůvků.

Situace stavby

Stávající stav křižovatky

pramen: tenderarena.cz

Související články

Komentáře

  • sklerotik co si nevzpomene na přezdívku 07.02.2025  ●  10:08

    No především by neškodila úprava intervalů, čekání pro chodce je někdy neskutečně dlouhé.

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 1
  • sklerotik co si nevzpomene na přezdívku 07.02.2025  ●  10:15

    Paráda, takže lidé co z prvního obvodu chodí na autobusovou zastávku fakultní nemocnice mají po ptákách, budou je hnát oklikou přes extra přechod se semafory navíc.

    To se mi líbí 12 To se mi nelíbí 1
  • Tom 10.02.2025  ●  10:59

    Ostrava – točvolantí ráj to na pohled. Přes Dr. Slabihoudka namísto čekačky na jednu zelenou na přechodu to budou hned 3. Přes 17. Listopadu namísto jedné taky asi 2… Přibyl odbočovací pruh doleva (neofiko si jej dělají řidiči už teď :-) ) . Kapacita křižovatky se zvýší, trasa se zrychlí = přitáhne to další točvolanty. A to by člověk čekal, že po otevření prodloužené rudné se začne Poruba zklidňovat, aby se tam dala dělat jedna z věcí, kvůli které byla postavena: normálně v klidu bydlet…

    To se mi líbí 16 To se mi nelíbí 8
  • PřemekCh 12.02.2025  ●  09:06

    sklerotik co si nevzpomene na přezdívku: Já tam teda vidím přechody na jižní straně (stávající, šedou barvou) i na severní (nově zbudovaný, modrou barvou), a to ten severní včetně ostrůvků, za mě gut. Plus posunutý přechod mezi VŠB a poliklinikou níže ke křižovatce (to moc nekvituju, je to nahoru a dolů)..

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 3
  • davidb 12.02.2025  ●  09:43

    PřemekCh:
    Zlepšuje to i příchod na tramvajový ostrůvek.
    Jak od FNO, tak od BD kolem ulice Matěje Kopeckého.
    Teď byste měl jít až na přechod ku Hlavní třídy.

    Za mě je ta rekonstrukce pro pěší rozhodně přínosem.

    To se mi líbí 1 To se mi nelíbí 2
  • Pezos 12.02.2025  ●  11:59

    PřemekCh: Tady je to v mizerném rozlišení, ale v originálu je u stávajícího přechodu na jižní straně napsáno „zrušení stávajícího přechodu pro chodce“.

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 0
  • Marthin 12.02.2025  ●  12:00

    PřemekCh: Co Vám dává jistotu, že to nedopadne jako zastávka před DKMO, kde slibovali rovný přechod a zůstala tam „kličkovaná“ jak z písně Dalibora Jandy? https://www.msstavby.cz/modernizace-tram-trati-na-ul-28-rijna-2-17-10-2024/

    Bohužel v Ostravě začíná být pravidlem, že se řeší problém autodopravy a na chodce se kašle. Viz teď nově masivní betonové sloupy proti parkování aut na rohu ČS. legií a Tyršovy, které sic asi řeší zákaz parkování na chodníku, ale nikoho nezajímalo, že mohou vadit chodcům… bezohlednOVA jak vyšitá…

    To se mi líbí 6 To se mi nelíbí 4
  • Marthin 18.08.2025  ●  00:57

    Tak prý je to hotové. A zase to zhoršilo podmínky pro chodce a cyklisty. Gratuluji, Ostravo, snaž se dál vyhnat co největší množství svých obyvatel. Zbydou tu jen ti,kteří znepříjemnuji život ostatním, ti vyženou další slušné lidi a tenhle trend bude úspěšně pokračovat až do úplného Detroitu.. https://moravskoslezsky.denik.cz/galerie/ostrava-krizovatka-pod-fakultni-nemocnici-v-porube-17-listopadu-a-dr-slabihoudka-15-8-2025.html?back=1932657192-2514-57&photo=3

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 11
  • Martin [msstavby.cz] 18.08.2025  ●  08:14

    Marthin: V čem jsou ty podmínky horší?

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 2
  • Marthin 28.08.2025  ●  19:35

    Martin [msstavby.cz]: Vy jste tam osobně nebyl, že? Dřív šlo přejít rovně na jedno zmáčknutí semaforu souběžně s ulicí 17.listopadu,nově musíte přes 2 ostrůvky zmáčknout 3 semafory. Ostrůvky jsou malé a pro cyklisty ještě menší kvůli trojúhelníkovemu tvaru. Pokud tomu někdo říká zlepšení, vysvětlete v čem… lidi, zkuste argumentovat místo minuskovani

    To se mi líbí 6 To se mi nelíbí 5
  • Mínus 28.08.2025  ●  21:41

    Marthin: Tak já Vám teda dám to mínusko, když ho tak chcete. 😅

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 6
  • Martin [msstavby.cz] 29.08.2025  ●  07:30

    Marthin: Nebyl, proto jsem se zeptal. Díky za odpověď.

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 1
  • davidb 29.08.2025  ●  09:21

    Marthin:
    Cesta od Krevního centra na zastávku směr centrum je teda podstatně lepší.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 3
  • Marthin 31.08.2025  ●  21:43

    davidb: V čem je jednodušší? Díky dobudovani prodloužené Rudné odpadla většina aut směřujících přes 17. Listopadu na Opavu=ulice jde lépe přejít bez semaforu. Na nové křižovatce naopak semaforu přibylo naprosto neoduvodnene moc. Od krevního centra na tramvaj jich máte nově 4, které musíte navíc mačkat https://screenshot.cz/65SE4/

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 0
  • davidb 01.09.2025  ●  09:56

    Marthin:
    Počty semaforů jsem neřešil.
    Legálně jste mohl od KC na zastávku dojít jen takto – https://mapy.com/s/dasaresumo, teď je zastávka napojena na přechod.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 2
  • davidb 01.09.2025  ●  09:57

    Marthin:
    Počty semaforů jsem neřešil.
    Legálně jste mohl od KC na zastávku dojít jen takto – https://mapy.com/s/dasaresumo, teď je zastávka napojena na přechod.

    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 2

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.