Kolejové propojení letiště Ostrava

Aktuální fotografie výstavby budovy železniční stanice Letiště Ostrava-Mošnov.

mosnov

Související články


Komentáře

 1. Pavel :

  Nicneříkající, naprosto zbytečné tu dávat takové fotky(u).

  Thumb up 5 Thumb down 7
 2. Jiřík :

  Pavel: Fotka vypovídá hodně.Například, že už celá hala pro vlaky stojí. A navíc je to jedna z nejdůležitějších investic pro budoucnost Ostravska.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 3. Pavel :

  Jiřík: Že hala roste a stojí jde vidět z červencových fotek, tohle je spíš artová fotka na památku, nevidím žádný detail. A investici podporuji, ale spíš jako vlečku do průmyslové zóny, případně jako zastávku pro zaměstnance zóny. Jako nádraží pro letiště ještě několik let, obávám se, nebude mít význam – viz počty odbavených cestujících.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 4. Danek :

  Pavel: A to tě Pavle nenapadlo, že díky tomu že vlak bude stát téměř u odbavovací haly. By mohlo vést k zvýšenému zájmu o leteckou dopravu s Mošnova(nebo do Mošnova). Prostě odstranila se další překážka pro provoz letiště.Jinak včera jsem na youtube zhledl dokument o letedle A380.Jak nakoupilo Lufthansa(cena je šílená) tento typ stroje pro let do San.Franciska. Radní v San.Francisku měli spočteno že díky tomu k nim přicestuje 35t.lidí a to znamená 100mildolaru příjem pro fa.ze San.Franciska. Je třeba investovat a pak se vratí v příjmech.Kdo neinvestuje nemá nic.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 5. Pavel :

  Danek: Danek: Napadlo mě to Danku, žel se obávám, že to není reálné, nikdo někam nepoletí jen proto, že ho na letiště dovoze vlak. Poletí proto, že bude mít kam. A minulé vedení letiště bohužel zaspalo. Za podobnou dobu jako vlakem do Mošnova jsem autem po dálnici v Katovicích, kde mám na výběr desítky necharterových destinací, v Mošnově mám 4. Tam nás předběhli. Ale je to za peníze EU, tak proč me, jak píšu výše, fandím tomu.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 6. Danek :

  Pavel: No já trochu čekal, že by jsi mohl tak zareagovat.Myslím že pravdu máme oba. Jen jde o to jak to myslíme.Jde o to že máme další důvod proč tlačit na politiky:Politici to zase mají trochu jednodušší že mohou říct dopravcům, že mají lidé možnost se dopravit na letiště vlakem. jinak souhlasím, že 4destinace jsou strašně málo. Proč nemůžu říct, že v čele kraje jsou schopni nastavit podmínky tak, aby odtud člověk dostal do dalších destinací. Potažmo aby se lide dostali i k nám. A dělali zisk, jak jsem psal v př.článku.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Pavel: Někdy bych si přál, aby čtenáři pochopili, kolik práce za tímto webem stojí. A mimochodem,ty nejsi ten, kdo určuje obsah ;)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. Pavel :

  martin [msstavby.cz]: No právě, tolik práce, o tom jsem hovořil úplně nahoře. :-) Velký Like administrátorům za skvělou práci, vím, že to dá zabrat!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Danek :

  Tohle jsem teď našel a dost mě to pobavilo.Je to ale pěkně staré(2007).Toto mě jen utvrzuje jaké jsme měli ve vedení kraje a máme diletanty.

  http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsky.cz/assets/noviny/nov_2007_07.pdf
  Ach jo.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Balde :

  Danek: taky to bylo v roce 2007, kdy nikdo netusil ze bude krize

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. aggu :

  Danek: Vavroš. Lukša. Je třeba něco dodávat?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Danek :

  Já třeba cítím šanci u toho. Dostat toto sídlo do Ostravy. http://radio.cz/cz/rubrika/zpravy/v-cr-ma-byt-sidlo-asociace-pro-spolupraci-evropy-s-cinou . Ministr zahraničí je Ostravák, myslím že prezident by tomu byl taky nakloněn. Jedou nám v říjnu dojednat spolupráci do Chiny s velkým investorem. Tak by se mohlo podařit prosadit i toto sídlo asociace. Co na to místní politici?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. Crazym :

  No ale jedou najednou pěkně, foto ze dneška http://www.imagehosting.cz/?v=0309201435.jpg takže si myslím, že tu využitelnost brzy zjistíme. Budem uzavírat sázky? :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Danek :

  Ted jsem našel tento článek. Je tam uvedeno výroba, výzkum a vývoj. Opravdová příležitost pro ČR a hlavně zóny v kraji. A vyjovojová,vyzkumná,logistická centra v Ostravě. Spolupráce je možná s IT firmami. http://byznys.lidovky.cz/cinane-chystaji-v-cesku-mohutne-investice-presunou-sem-i-vyvoj-psf-/firmy-trhy.aspx?c=A110321_160305_firmy-trhy_ana

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Vlakem do Mošnova už na jaře příštího roku“ na denik.cz: http://goo.gl/o7B60d

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. Eda :

  Aby to nedopadlo jako jedno letiště ve Španělsku Ciudad Real Central, taky všechno vystavěli za velké peníze, ale jde do kytek protože nejsou cestující ani linky.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 17. aggu :

  Eda: Mošnov není privátní letiště postavené na zelené louce, navíc provoz tam byl desetinový oproti Mošnovu, to se blbě splácí půjčky…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. al12 :

  Je, prosím, někde na webu plánek (mapka) kudy nové koleje vlastně vedou?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 19. Hynek [msstavby.cz] :

  al12: toto staci? chybi tam ten konec, ale tam neni moc na vyber.. http://goo.gl/SuIeCe

  Thumb up 1 Thumb down 1
 20. al12 :

  Hynek [msstavby.cz]: Stačí, děkuji :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. nomen :

  al12: průběh trasy trati na Cyklomapě ČR zde http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/#pos=49.69054P18.11373P14

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.