ÚP koupil budovu v centru Ostravy

K již nyní se stěhujícím úředníkům Moravské Ostravy do budovy po České Spořitelně v centru Ostravy se brzy přidají další. A to úředníci úřadu práce v Ostravě. ÚP za několik desítek milionu koupil budovu na ulici Zahradní 12.

Plánovaná doba realizace: dokončení do 31. 03. 2015

Krajská pobočka ÚP ČR v Ostravě disponuje přímo v městě Ostravě 10 pracovišti, z toho 3 vlastními a 7 v pronájmu. Nákupem objektu na ul. Zahradní 12 v centru města získá Krajská pobočka ÚP ČR v Ostravě strategicky umístěné pracoviště, kterým dojde ke snížení celkového počtu pronajatých prostor a úspoře nákladů na úhradu nájemného. Vyřeší se také nevyhovující podmínky pro klienty služeb zaměstnanosti a zajistí vhodné podmínky pro moderní a účinnou práci s uchazeči a zájemci o zaměstnání.

Kromě nákupu objektu budou v rámci projektu provedeny i drobné stavební úpravy. Úpravy vzduchotechniky, elektropráce, elektrická požární signalizace, elektrické zabezpečovací systémy, úpravy zdravotechniky a vytápění, úprava strukturované kabeláže včetně rekonstrukce datového rozvaděče, dále bude objekt vybaven novým nábytkem.

up centrum

zdroj:mpsv.cz

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  No to snad ne… :-(

  Thumb up 2 Thumb down 4
 2. aldik :

  Crazym: Co se Vám nelíbí? :O Jestli ten objekt byl prázdný, tak je snad lepší, že bude obsazený a stát se o něho alespon bude líp starat (teda snad).

  Thumb up 3 Thumb down 2
 3. Crazym :

  aldik: Hodně věcí se mi nelíbí ale to by bylo na dlouho :-) A Vy jste asi hodně mladý nebo nepoučitelný, protože by jste jinak nikdy nevypustil do světa větu, že stát se o nějakou budovu bude starat líp :-) Vážně je to s lidmi takové, že potřebují aby se ten stát postaral skoro o vše? To jsme opravdu tak nepoučitelní?
  PS. Už se těším jak se budu v prostoru kde žiji potkávat s těmi co se nedokáží postarat a ni o sebe a potřebují k práci úřad práce :D Na křižovatce 30 dubna a Nádražní jich potkávám už dost a jsou to samí sympatičtí lidé co se do práce přímo hrnou :D

  Thumb up 3 Thumb down 3
 4. Jan :

  aldik: Spoj bydliste Crazym + kdo chodi na UP a mas odpoved. Pohodli jednotlivce vitezi na verejnym zajmem.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 5. Petr :

  Určitě by bylo lepší, kdyby místi úřadu práce vznikly nové byty. Ale ÚP je pořadd lepší než vybydlený dům a tvrdit, že lidé, kteří chodí na pracák se nedokáží postarat ani sami o sebe, je poněkud necitelné a hloupé. Ztráta práce může potkat každého!

  Thumb up 4 Thumb down 1
 6. aldik :

  Crazym: No třeba Ostravice, jatka a jiné jsou v soukromém vlastnictví a taky se o ně vlastník nestará, takže kdo je pak lepší? :D Lepší by bylo, obejít se bez ÚP, ale to je bohužel nemožné.. a ne všichni tam jsou dobrovolně a rádi. A hlavně je rozdíl mezi ÚP který řeší nezaměstnané a části která řeší soc.dávky od Drábkovy reformy- problémoví chodí spíš na tu druhou část.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 7. Rado :

  Už tak má ostravské centrum problém s tím, že je vylidněné, Masarykáč je už pouze průchozí a do centra OVy dáme ÚP. Ano chápu, o práci může přijít každý, ale taky víme, jak to na těch ÚP chodí. Skupina lidí, která stojí o práci, je menší než ta, která o práci nestojí. A takový reprezentativní vzorek šoupneme do centra, ať máme koho odradit. Byty by byly mnohem lepší. Mám takové tušení, že centrum pomalu nabírá směr druhého Přívozu. Avšak dovolím si zde napsat takový malý postřeh. Neznám jiné město, které by prominentní a výstavní čtvrti obětovalo pro bydlení sociálně slabších skupin tak jako Ostrava. Ale chápu, Ostrava byla hodně rudá a vrcholem bydlení a vkusu byl panelák, což je bohužel patrné doposud :-(

  Thumb up 4 Thumb down 3
 8. Crazym :

  Sakra, vybydlený dům na Zahradní ulici? Vy tu Ostravu vážně neznáte? Zaslepená ulice s možností jednoho z nejlepších bydlení v starém centru, bez velké dopravy a obklopena jednosměrkami a s nedostatkem parkovacích míst? Opravdu si myslíte, že to je lokalita vhodná pro jakýkoliv úřad natožpak úřad práce? Tak jo, nastěhujte do nejlukrativnějších částí centra jenom úředníky, postavte tam správní budovy, kanceláře a x tou radnici a pak zas můžete lamentovat nad tím, že centrum nežije a vzápětí můžete zas čekat nějakou tu hurá akci těch samých úředníků na oživení centra :D

  Thumb up 5 Thumb down 4
 9. acdlcia [msstavby.cz] :

  Crazym: Lidi co se nedokáží postarat sami o sebe. Já jsem pracoval 12 let v jedné firmě a teď jsem už téměř půl roku na pracáku jenom proto že jednatel ukradl prachy a utekl do zahraničí. Opravdu nevím jak jsem tohle mohl ovlivnit. Práci už jsem si našel, ale nastoupit do ní nemůžu protože zaměstnavatel čeká na vyjádření pracáku ohledně dotace na moje pracovní místo. A to asi taky neurychlím.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 10. petr :

  Crazym:
  Úřad není žádné dobré řešení pro tenhle krásný dům, ale myslet si, že tam vzniknou nové byty, je nereálné. V Ostravě je mnoho prázdných bytů a činžáků, takže žádný developer do toho nebude v nejbližších letech investovat. A za několik let se může tento, již déle prázdný dům, změnit v ruinu.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. Crazym :

  acdlcia [msstavby.cz]: Dobrá, jste výjimka potvrzující pravidlo a měl bych to přeformulovat a přidat tam slovíčko většinou.
  Tak a teď mi řekněte, pochopil jsem to správně, že jste si práci našel sám nebo Vám ji našel úřad práce? A dělalo by Vám problém jakožto nezaměstnanému při shánění práce kdyby úřad práce sídlil mimo centrum a to myslím tak do vzdálenosti max 2 km od náměstí a to jen třemi směry protože z jedné strany centrum odděluje řeka. Já myslím, že ne. Tak se ptám proč mají úředníci a to jakýchkoliv státních úřadů tendenci se neustále cpát do toho centra a zdůvodňují to jednou dobrou dostupností pro své „klienty“ a podruhé zas oživením centra a přitom dostupnost pro lidi jen zhoršují protože většina těch co nemají práci jezdí za nimi odevšad jen ne z toho centra a co se týká toho oživení, tak to se musím smát protože to už tu bylo tolikrát a jediné co zatím úředníci a lidé dojíždějící za prací do kanclů v centru způsobili je dopravní komplikace přes den protože své plechové miláčky musí mít na dostřel a mrtvo po pracovní době protože po šichtě utíkají do svých domovů cestou kolem shopingů mimo centrum kde pohodlně nakoupí na jednom místě :-)

  Thumb up 1 Thumb down 2
 12. Crazym :

  petr: Máte asi pravdu. Pouze mě sere ta omáčka kterou slýchávám ve zdůvodnění proč zrovna kupovat baráky pro úředníky v centru když jsou určitě i levnější varianty. Jenže oni to neplatí ze svého :-(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Sanju :

  Tohle mi opravdu nejde moc dohromady s těmi proslovy o tom, jak by se měly domy v centru využívat pro bydlení a ne jako uměle vytvořené kancelářské prostory.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 14. acdlcia [msstavby.cz] :

  Crazym: Částečně jsem si práci našel sám, částečně si našla ona mě. Úřad práce není od toho aby mi našel práci, ale aby mi zprostředkoval možnost najít si práci (vyjádření ÚP). Pro úřad to opravdu není zrovna dobrá adresa a když by byl v docházkové vzdálenosti od jakékoli zastávky tramvaje tak bych byl spokojen. Ale není to jediný ÚP co se stěhuje – třeba pobočka pro Ostravu Jih se bude stěhovat do jedné zapadlé uličky v Mariánských horách.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 15. Libor :

  – tato budova je dispozičně upravená jako kancelářská, takže byty by tam šly udělat jen za cenu náročné rekonstrukce (před rokem 89 tam sídlil VUML:-) )
  – do této budovy se přestěhuje vnitřní správa, ekonomický úsek (vč. účtárny), aktivní politika zaměstnanosti (dotace pracovních míst, rekvalifikace), vedení
  – nezaměstnaných tak do této budovy bude chodit minimum – zprostředkování zaměstnání i státní sociální podpora zůstanou na 30. dubna

  Thumb up 4 Thumb down 0
 16. Crazym :

  Libor: Tak to je pozitivní zpráva a teď už jen doufat, že úředníci půjdou příkladem a do centra budou přijíždět hromadnou dopravou a své automobily nechají někde na záchytných parkovištích nebo ještě lépe doma. Samozřejmě pro pohyb po městě nafasují bicykly a ne služební auta a ve dvoře budou mít kolárnu :-) Ale tak nějak jak slyším slovo vedení tomu moc nevěřím ale strašně rád bych se pletl a v tom případě bych jim blahořečil za to, že zachránili další budovu v centru od devastace a svou kupní sílou podporují drobné živnostníky v centru a tím i brání vymírání centra :D
  No a pak jsem se probudil….

  Thumb up 1 Thumb down 3
 17. Crazym :

  Lidi nevíte někdo kdo tu budovu vlastnil předtím, tak nějak mě zajímá kdo měl to štěstí, že o od něj koupila státní organizace tak velkou budovu v centru Ostravy kde se momentálně tak špatně vše prodává. Taky by mě zajímala cena kdyby někdo věděl. :-)
  Jinak nikdy jsem se o tu budovu nezajímal (to bude tím VUMLem :-) ), jen jednou o byt ve vedlejším baráku, poloha super ale byl mimo moji realitu a tak když jsem šel dnes okolo jsem si ji vyfotil. http://www.imagehosting.cz/?v=zahradni.jpg Perfektní místo, sluncem zalitá budova i prvním patře, nezastíněná protějšími budovami, vjezd do garáží, slepá, upravená ulice v největším centru, všude pár kroků a komerční prostor v přízemí. Mít na to, tak do přestavby na luxusní byty jdu a sám bydlím někde nahoře s výhledem na katedrálu :-) Ti úředníci, teda spíš vedení se ale budou mít, to budou pracovní výkony :D
  Za mě tedy, škoda té budovy pro kanceláře.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 18. Rado :

  Crazym: Zcela souhlasím. Už tím, že kupř. v Ostravě zcela chybí segment velkometrážních bytů, které se buď dají udělat v novostavbě, kterých v OVě moc není anebo ve starém domě s vysokými stropy. Toto bydlení je v tomto městě zcela v plenkách, ale lidé na to peníze mají, protože z každého nového developerského projektu jsou nejdřív zajednány/prodány velké byty s výhledem. A také, v Ostravě zcela chybí kultura bydlení v podkrovních bytech. Lidem je tento typ bydlení sympatický, pohled na střechy a zapadající slunce, kostel atd. má hodně do sebe, akorát v Ostravě je jim to platné tak jako…však víte:-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 19. Aleš m. :

  Crazym: Tak to je zajímavá otázka. To by zajímalo i mne a možná více lidí. To není štěstí jako ve sportce, to je zcela jistě plánované štěstí…..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. aldik :

  Rado: Spíš jestli je o ty velkometrážní byty fakt zájem… Někde jsem četl před časem, že třeba RPG velké byty předělává na menší, protože o ně není zájem. Takže ať mi někdo neříká, že tady chybí :D

  Thumb up 0 Thumb down 1
 21. Libor :

  Budova stála cca 30 mil

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Balde :

  aldik: protože RPG je pronajima, neprodava, to je ten problém, prtoze v jejich 3+1 to stoji tak 15 litrů :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Crazym :

  Balde: Jo, přesně. RPG pro byty větší než 3+1 nebylo schopno najít za těch jejich podmínek nájemce a tak s velkou PR předělávali velké byty na menší. Takzvaně udělali z nouze cnost a po té co to proběhlo médii si všichni myslí, že o větší byty není zájem. Není zájem pouze o zlodějské podmínky RPG. Kamarád, vedoucí pracovník firmy pracující pro Hyundai, tedy žádná sociálka, po 30 letech bydlení v bytě který teď patří RPG zhodnotil, že to už je moc, nasral se a koupil byt v Atriu a to měl k lokalitě vztah, vyrostl tam a bydlí tam jeho rodiče. Taková je politika RPG dělajíci z pěkných lokalit ghetta pro socky. Kdyby nebyli hloupí, měli by doživotního dobře platícího nájemníka a teď mají jen dlouhodobě prázdný nevybydlený byt :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 24. Martin [msstavby.cz] :

  Takže kancelářská budova bude sloužit jako kanceláře. To je průser?
  Zaplní se prázdná budova.
  V centru přibudou desítky úředníků, potencionálních návštěvníků restaurací atp.
  I kdyby kdo ví jak upravili cestu před, což těžko, desítky parkovacích míst tam nevzniknou.
  Opravdu bych si nevšiml, že budovy obývané státními úředníky chátrají.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 25. Crazym :

  martin [msstavby.cz]: Nepřibudou žádní, jen se přesunou z jiného místa. Např. v případě vedení to bude přesun o 350 metrů víc do centra, takže furt mají malou rezervu když vezmeme, že za pomyslný střed centra považujeme Náměstí lidových milicí, teda sorry, Masarykáč :-) Tyhle škatule škatule hýjbejte se pomáhají tak maximálně někomu zbohatnout. Ale aby jsme viděli i ty pozitiva, tak je fakt, že budova se opraví a nebude chátrat. Otázkou je kolik nás to všechny stojí a jak moc je to efektivní.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 26. MM :

  Rado: Postřeh z praxe je takový, že lidé by chtěli velké byty v centru, ale nejsou za ně ochotni zaplatit. Když to přeženu, tak kupující nabízí skoro panelákové ceny. Klasický cihlový byt v původním stavu s výměrou 100m2 a cenou okolo 2 milionů není pro kupující žádné terno. Lidi jsou dnes nároční, chtějí výtah, parkování, balkón, obývák s kuchyní a to bohužel nejsou ve většině starší byty v centru nabídnout. Mě by zajímalo za kolik peněz byste byl ochoten byt, který jsem popsal výše koupit vy…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Crazym :

  Tak už se nám to rozjelo :-) http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/urad-prace-sidli-v-novem-ale-nezaparkujete-tam-20151008.html

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.