Kolejové propojení letiště Ostrava

Aktuální fotografie výstavby budovy železniční stanice Letiště Ostrava-Mošnov.

mosnov

Související články


Komentáře

 1. Pavel :

  Nicneříkající, naprosto zbytečné tu dávat takové fotky(u).

  Thumb up  Thumb down
 2. Jiřík :

  Pavel: Fotka vypovídá hodně.Například, že už celá hala pro vlaky stojí. A navíc je to jedna z nejdůležitějších investic pro budoucnost Ostravska.

  Thumb up  Thumb down
 3. Pavel :

  Jiřík: Že hala roste a stojí jde vidět z červencových fotek, tohle je spíš artová fotka na památku, nevidím žádný detail. A investici podporuji, ale spíš jako vlečku do průmyslové zóny, případně jako zastávku pro zaměstnance zóny. Jako nádraží pro letiště ještě několik let, obávám se, nebude mít význam – viz počty odbavených cestujících.

  Thumb up  Thumb down
 4. Danek :

  Pavel: A to tě Pavle nenapadlo, že díky tomu že vlak bude stát téměř u odbavovací haly. By mohlo vést k zvýšenému zájmu o leteckou dopravu s Mošnova(nebo do Mošnova). Prostě odstranila se další překážka pro provoz letiště.Jinak včera jsem na youtube zhledl dokument o letedle A380.Jak nakoupilo Lufthansa(cena je šílená) tento typ stroje pro let do San.Franciska. Radní v San.Francisku měli spočteno že díky tomu k nim přicestuje 35t.lidí a to znamená 100mildolaru příjem pro fa.ze San.Franciska. Je třeba investovat a pak se vratí v příjmech.Kdo neinvestuje nemá nic.

  Thumb up  Thumb down
 5. Pavel :

  Danek: Danek: Napadlo mě to Danku, žel se obávám, že to není reálné, nikdo někam nepoletí jen proto, že ho na letiště dovoze vlak. Poletí proto, že bude mít kam. A minulé vedení letiště bohužel zaspalo. Za podobnou dobu jako vlakem do Mošnova jsem autem po dálnici v Katovicích, kde mám na výběr desítky necharterových destinací, v Mošnově mám 4. Tam nás předběhli. Ale je to za peníze EU, tak proč me, jak píšu výše, fandím tomu.

  Thumb up  Thumb down
 6. Danek :

  Pavel: No já trochu čekal, že by jsi mohl tak zareagovat.Myslím že pravdu máme oba. Jen jde o to jak to myslíme.Jde o to že máme další důvod proč tlačit na politiky:Politici to zase mají trochu jednodušší že mohou říct dopravcům, že mají lidé možnost se dopravit na letiště vlakem. jinak souhlasím, že 4destinace jsou strašně málo. Proč nemůžu říct, že v čele kraje jsou schopni nastavit podmínky tak, aby odtud člověk dostal do dalších destinací. Potažmo aby se lide dostali i k nám. A dělali zisk, jak jsem psal v př.článku.

  Thumb up  Thumb down
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Pavel: Někdy bych si přál, aby čtenáři pochopili, kolik práce za tímto webem stojí. A mimochodem,ty nejsi ten, kdo určuje obsah ;)

  Thumb up  Thumb down
 8. Pavel :

  martin [msstavby.cz]: No právě, tolik práce, o tom jsem hovořil úplně nahoře. :-) Velký Like administrátorům za skvělou práci, vím, že to dá zabrat!

  Thumb up  Thumb down
 9. Danek :

  Tohle jsem teď našel a dost mě to pobavilo.Je to ale pěkně staré(2007).Toto mě jen utvrzuje jaké jsme měli ve vedení kraje a máme diletanty.

  http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsky.cz/assets/noviny/nov_2007_07.pdf
  Ach jo.

  Thumb up  Thumb down
 10. Balde :

  Danek: taky to bylo v roce 2007, kdy nikdo netusil ze bude krize

  Thumb up  Thumb down
 11. aggu :

  Danek: Vavroš. Lukša. Je třeba něco dodávat?

  Thumb up  Thumb down
 12. Danek :

  Já třeba cítím šanci u toho. Dostat toto sídlo do Ostravy. http://radio.cz/cz/rubrika/zpravy/v-cr-ma-byt-sidlo-asociace-pro-spolupraci-evropy-s-cinou . Ministr zahraničí je Ostravák, myslím že prezident by tomu byl taky nakloněn. Jedou nám v říjnu dojednat spolupráci do Chiny s velkým investorem. Tak by se mohlo podařit prosadit i toto sídlo asociace. Co na to místní politici?

  Thumb up  Thumb down
 13. Crazym :

  No ale jedou najednou pěkně, foto ze dneška http://www.imagehosting.cz/?v=0309201435.jpg takže si myslím, že tu využitelnost brzy zjistíme. Budem uzavírat sázky? :-)

  Thumb up  Thumb down
 14. Danek :

  Ted jsem našel tento článek. Je tam uvedeno výroba, výzkum a vývoj. Opravdová příležitost pro ČR a hlavně zóny v kraji. A vyjovojová,vyzkumná,logistická centra v Ostravě. Spolupráce je možná s IT firmami. http://byznys.lidovky.cz/cinane-chystaji-v-cesku-mohutne-investice-presunou-sem-i-vyvoj-psf-/firmy-trhy.aspx?c=A110321_160305_firmy-trhy_ana

  Thumb up  Thumb down
 15. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek „Vlakem do Mošnova už na jaře příštího roku“ na denik.cz: http://goo.gl/o7B60d

  Thumb up  Thumb down
 16. Eda :

  Aby to nedopadlo jako jedno letiště ve Španělsku Ciudad Real Central, taky všechno vystavěli za velké peníze, ale jde do kytek protože nejsou cestující ani linky.

  Thumb up  Thumb down
 17. aggu :

  Eda: Mošnov není privátní letiště postavené na zelené louce, navíc provoz tam byl desetinový oproti Mošnovu, to se blbě splácí půjčky…

  Thumb up  Thumb down
 18. al12 :

  Je, prosím, někde na webu plánek (mapka) kudy nové koleje vlastně vedou?

  Thumb up  Thumb down
 19. Hynek [msstavby.cz] :

  al12: toto staci? chybi tam ten konec, ale tam neni moc na vyber.. http://goo.gl/SuIeCe

  Thumb up  Thumb down
 20. al12 :

  Hynek [msstavby.cz]: Stačí, děkuji :-)

  Thumb up  Thumb down
 21. nomen :

  al12: průběh trasy trati na Cyklomapě ČR zde http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/#pos=49.69054P18.11373P14

  Thumb up  Thumb down

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.