Kofola přestěhuje sídlo do Vítkovic

Nápojový gigant Kofola stěhuje své sídlo do městské části Ostrava-Vítkovice.

Pro své sídlo si vybralo hornické koupelny v Dolní oblasti Vítkovice. V rozhovoru pro pražský  Hobulet to uvedl architekt Josef Pleskot. Celý rozhovor ZDE. V článku jsou zmíněny „hornické koupelny“. V DOV se nachází dvoje. Staré a Nové. Staré koupelny byly rekonstruovány loňský rok, o rekonstrukci jsme psali ZDE. Z toho tedy usuzujeme ( pokud ne, opravte nás ), že sídlo Kofoly směřuje do Nových koupelen.

kofola

Mohou / již mohly objevit se názory, že DOV vysává centrum. Bylo by příjemné vidět sídlo v centru města Ostravy. Je zde také všeobecný problém s bráněním nové výstavby za „pochybných“ důvodů ze strany Moravské Ostravy a Přívoz. A také, důl Hlubina je stále katastr Moravské Ostravy.

Okolí dolu Hlubina je kulturní čtvrť. Monofunkční, která ožívá večer, nebo při kulturních akcích. Sídlo firmy může oživit tuto čtvrť i v jinou denní dobu. Živé město je mix funkcí…
Problémem je spíše plánované silniční propojení DOV a centra města ZDE. Jsou navrhnuty komunikace v duchu výpadovky, či obchvatu. Žádný příjemný bulvár, či městské ulice. Vytváří se zde jen bariéry pro lidi.

Budova Nových Koupelen ( čp.3263):

kofola

Související články


Komentáře

 1. jan :

  no nevim opravdu bych kancly firem videl radsi v centru mesta (myslim ze budov by se naslo docela dost nez v DOV, kde je spatny pristup a funkce celeho celku by mela byt asi trochu jina. Ale neni tajemstvim ze Svetlik je temer na pokraji krachu a tak je treba aby DOV trochu vic sypalo nez sype.

  Thumb up 3 Thumb down 15
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Mnoho lidí chápe centrum od Karoliny, po řeku, Misteckou a Českobratrskou. Velikosti jako centrum Olomouce. 3x menšího města. Naštěstí je kam růst. Lepší růst centra „uprostřed města“ než v okrajových čtvrtí do polí.

  Vítkovice před krachem populismus. Mám tam známou a je to složitější, než prezentuje Komárek.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 3. aggu :

  jan: Světlík krachuje, proto vytváří stamilionové rezervy a má stamilionové zisky…
  Kanceláře v DOV je klasická druhá fáze zabydlování. První byla obchody. Třetí budou bytovky ;)

  martin [msstavby.cz]: Centrum Ostravy není malé. Od řeky u Sýkoráku na konec Stodolní (ostravské centrum) je to stejně daleko jako v Praze z Hlaváku k řece u Mánesa (pražské centrum). V případě Ostravy je to spíš optický klam, protože na něj plynule nenavazují okolní čtvrti.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 4. Ac :

  Je to dacan ten Světlík, zaměstnává tady 8000 lidí a ještě vysává centrum.

  Thumb up 7 Thumb down 9
 5. Infoš :

  jan: Říci že Světlík je před krachem může jen člověk který nemá absolutně žádné povědomí o fungování firmy a finančních tocích ve firmách.. Že si někdo přečte titulek v Blesku a šíří to dál jako hotovou věc je sice bohužel normální v dnešní době, ale je to také ubohé. Zkuste trochu přemýšlet, ne být jen ovce tlumočící výkřiky jiných.

  Thumb up 15 Thumb down 4
 6. Aleš :

  Malomyslnost, závist a urážky – typické průvodní znaky českého národa. Jak ubohé a jak nevymýtitelné. To, že pánové Světlík, Pleskot, Babka přepisují dějiny tohoto provinčního města, nikoho nezajímá…

  Thumb up 17 Thumb down 2
 7. jan :

  Infoš: aggu: martin [msstavby.cz]: to že je Světlik ve velkych problemech jsem si nepřečetl z blesku, nýbrž to mám od člověka z managementu Vitkovic. To že mu banky nechtěji pujčit je další věc. Krach je asi přehnaný výraz, nicméně ve velkých problémech je. Více asi nemá smysl o tom debatovat.
  Obchody je myšleno Karolina? Ten paskvil do DOV neřadím, v samotném DOV jak to většina lidí chápe žádné obchody nejsou. Navíc o tom jak Světlík vede DOV mám informace jak od zaměstnanců, tak od lidí, kteří s ním v DOV spolupracují. Ostrava je prostě malá vesnice, kor když vaše kontakty sahaji přes špičky v Ostravě.

  Thumb up 2 Thumb down 10
 8. Martin [msstavby.cz] :

  jan: Nějak zmatené? Kdo tu mluví o obchodech ,a že Karolina je součástí DOV?

  Thumb up 4 Thumb down 1
 9. jan :

  martin [msstavby.cz]: aggu

  Thumb up 4 Thumb down 1
 10. veltropazzo :

  V první řadě je třeba předeslat, že i informace z úst pana Pleskota, je v rovině očekávání / nehotové domněnky.

  Kofola je v jednání s DOV už řadu měsíců, dosud však žádná smlouva podepsaná nebyla. V jednání jsou nejdále a nejblíže, takže tato varianta se jeví krajně pravděpodobná, no ještě ne definitivní.

  A ano, jedná se o budovu Nových Koupelen (č.p. 3263 na Vítkovické ulici).

  ====
  Tady se dostávám do roviny spekulace (nejsem si jistý), proto to uvádím pod čarou – no pokud vím, tak sídlo mateřské firmy „korporace Kofola“ už je v Ostravě a ne v Polsku. Mateřskou firmou se jeví být Kofola ČeskoSlovensko a.s. se sídlem Nad Porubkou, Ostrava.

  Pokud to tedy nebyl žert střílející do vlastních řad, že se sídlo stěhuje z Polska, jak si lidi často dělají z Ostravy legraci.. jenže to by pak bylo z Polska do Polska.

  Thumb up 6 Thumb down 3
 11. aggu :

  martin [msstavby.cz]: Z Hlubiny na Karolinu je to 900m. Pro mě to je (a bude) jedna čtvrť. Ten mix bude mít smysl.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 12. Pepa :

  Myslim si, ze prave projekty jako ustredi velke spolecnosti patri do takovych lokalit.
  Do centra mesta spis patri projekty typu nove vedecke knihovny (kdyz uz to nebude napr. na puli cesty mezi dvema univerzitami), novy studentsky kampus atd. Proc by meli jezdit desitky zamestnancu, kteri patrne vyuzivaji k praci osobni vozidla do centra a ucpavat a vyfukovymi plyny zamorovat centrum. Dopravni infrastruktura Dolni oblasti neni spatna, ba naopak. Zvyseny pocet lidi a pozvolna se zvysujici naroky na mestkou hromadnou dopravu mozna zapricini revizi poctu spoju a s tim souvisejici ne prilis kvalitni obsluznost DOV a vyusti k podstatne lepsimu propojeni nove vznikajiciho silneho urbanistickeho celku.

  Thumb up 18 Thumb down 0
 13. Nimrod :

  Pepa: Jeden z mála rozumných názorů. Přesně tak, město má mnoho funkcí a vždy mělo a bude mít.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 14. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: Však jo.
  Napsal jsem mnoho lidí, je se mezi ně nepovažuji. Což dívám najevo i v článku, že centrum je mix funkcí. Nemám tak zkreslený a omezený pohled na velikost a možnou velikost centra.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 15. Martin [msstavby.cz] :

  veltropazzo: Jo. Ostrava je Polsko a někdo si z toho dělá prdel. Panebože…
  http://byznys.ihned.cz/c1-64608160-kofola-stehuje-ustredi-z-varsavy-do-ostravy-a-zvazuje-upis-novych-akcii-ty-by-se-mohly-obchodovat-i-na-prazske-burze?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed

  Thumb up 0 Thumb down 2
 16. balde :

  Tak to že se Kofola přestěhuje do DOV za mě skvělá zpráva, další budova bude opravena, přibude spousta lidí kteří tam každý den budou trávit čas, tím pádem větší šance že se v DVO začnou objevovat, restaurace, kavárny atd. ne že by tam ted nic nebylo ale budou otevřeny třeba i celodenně, a k panu Světlíkovi, to co udělal pro Ostravu v DOV se mu nedá upřít za sto let se na to bude vzpomínat jako na zásadní věc v rozvoji Otravy a uznání občanů se dočká až bohužel za těch sto let, ale to že Vitkovice pod jeho vedením nejsou ve vůbec dobré kondici a to hlavně díky jeho neschopnosti vést dobře tak velkou firmu nebo si to přiznat a dovést kvalitní managery (což se možná teď začlo měnit) je fakt který vám potvrdí každý zaměstnanec, nejsou zakázky šetří se na investicích do oprav strojů atd.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 17. balde :

  navíc pro kofolu super reklama – COlours, Beats4love, atd.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 18. veltropazzo :

  martin: zajímavé, že ty můžeš používat nadsázku a dělat si z lidí srandu a já si legraci udělat z toho polska udělat nemůžu. opravdu je čas se zamyslet

  Thumb up 10 Thumb down 2
 19. Martin [msstavby.cz] :

  veltropazzo: Půjdu na hanbu do kouta :((

  Thumb up 0 Thumb down 14
 20. skelet :

  „Představou Kofoly je přestěhovat do budovy Nových koupelen v areálu DOV současné sídlo společnosti, které je už mnoho let v Ostravě-Porubě,“ sdělila Deníku PR manažerka společnosti Kofola Jaroslava Musilová.
  Celý nápad je teprve ve stadiu studie. Kdy rekonstrukce nových koupelen pro sídlo Kofoly reálně začne, nechtěla PR manažerka prozradit.
  Architekt Josef Pleskot připustil, že ještě během letošního roku by mohla být hotova projekční část nového sídla Kofoly.
  Zázemí pro tři sta zaměstnanců
  V objektu Nových koupelen v areálu Dolní oblasti Vítkovic má vzniknout zázemí přibližně pro tři stovky zaměstnanců. Stávající kapacita budovy bude zvýšena o jedno patro a plocha pod zemí by mohla být využita jako firemní parkoviště pro zaměstnance.
  „Chceme z toho vytvořit zapamatovatelné, nepřehlédnutelné místo. Venkovní plášť Nových koupelen se téměř nezmění, tak aby doslova souzněl s vedlejší Heligonkou,“ řekl architekt Josef Pleskot. Protože ze střechy budovy je výhled nejen směrem do centra ostravské metropole, je možné, že rekonstrukcí či určitými změnami projde i ona.
  „V rámci projektu revitalizace jedné z památkově chráněných budov v areálu bychom oživili kulturní památku a zároveň přiblížili historii tradiční československé značky,“ vysvětlila Jaroslava Musilová s tím, že by se tak podařilo spojit dynamickou lokalitu s tradicí, kterou v sobě značka nese.
  „Na další podrobnosti je bohužel ještě příliš brzo, protože ohledně celého konceptu se nacházíme teprve ve fázi studie,“ dodala.
  Podle informací Deníku by však v opraveném objektu Nových koupelen mělo vzniknout i jedno překvapení pro návštěvníky.
  „Jednalo by se o něco na způsob Kofola muzea. Budova vznikla totiž ve stejném roce jako samotná společnost. Její nové sídlo by tak kromě zaměstnanců využívali i návštěvníci, kteří by zde mohli ochutnat například nápojové novinky společnosti nebo sezonní limitovanou edici,“ prozradil zdroj Deníku, který si nepřál být jmenován.
  Pokud se Kofola do DOV opravdu přesune, bude se stěhování týkat pouze sídla společnosti, nikoliv jednotlivých provozoven. Ty zůstanou i nadále zachovány tam, kde jsou.
  Zdroj: http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/prestehuje-kofola-sve-sidlo-do-dolni-oblasti-vitkovic-20160421.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Alex :

  Ta nestydatá pomluva o finančních problémech Vítkovic pomalu začíná vypadat jako nestydatá pravda.
  http://ekonomika.idnes.cz/sef-vitkovic-svetlik-prodava-obrazy-dvp-/ekoakcie.aspx?c=A160421_092633_ekoakcie_fih

  Thumb up 0 Thumb down 1
 22. aggu :

  Alex: Články na idnes a pravda jsou synonyma? ;) Nejsem ekonom, ale pokud čtu na idnes cokoliv co spadá do okruhu „tomu trochu rozumím“ je to z 99% na facepalm. Možná s výjimkou technetu.
  Pokud nejsi akcionář, může ti být stav jednotlivých společností holdingu ukradený.
  Článek se mi ale líbí. Čtenáři je vsugerována myšlenka, že Světlík musí prodávat obrazy, protože nemá na rohlík. A taky obsahuje slavné vyjádření „…množí se signály…“.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 23. balde :

  aggu: zajdi si ve 2 hodiny k bráně u Vítkovic a zeptej se zaměstnanců jak to vypadá

  Thumb up 1 Thumb down 1
 24. aggu :

  balde: Těch kteří chodí do Lesíku nebo těch co chodí na Valnou hromadu?
  Fakt nevím co tady řešíme ;)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 25. skelet :

  z toho idnesovského článku mi spíše vyplývá to, že se Světlík brání standardním způsobům získání kapitálu, aby neposílil Komárek. Jestli mu to vyjde je druhá věc.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 26. Ac :

  Ono záleží, kdo to píše a proč to píše, náhoda taky je, že se to objeví na titulní stránce (Křetínský dluží několik mld. dolarů a takhle se o něm nepíše), jak říkal sám Komárek v Ostravě na Světlíkovi pracuje deset lidí.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 27. balde :

  další článek tentokrát v Hospodářských novinách http://archiv.ihned.cz/c1-65271360-veritele-utoci-na-vitkovice

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.