Tělocvična gymnázia Frýdlant nad Ostravicí

Areál škol ve Frýdlantu nad Ostravicí doplnila na podzim novostavba tělocvičny.

Stavbu hranolového tvaru charakterizují mírně šikmé plochy, střešní rovina a konvexně vyklopená kratší stěna svírají úhel 75 %. Akcentuje se tak a zvyšuje kratší průčelí stavby – „příď“. Boční průčelí prolomilo horizontální okno. Hlavní hmotu rozvíjejí přidružené trakty: vestibul a nářaďovna s ochozem v patře, šatny jsou „na zádi“.
„Ve tvarování budovy jsme kombinovali progresivní i klasické motivy, které volně reagují na podhorské prostředí. Architektonicko-výtvarné řešení se odvíjí od tradičních priorit, nosnou konstrukci jsme v interiérech explicitně přiznali, střecha je dřevěná,“ říká architekt Vlastimil Krčmář a dodává: „Nosné i výplňové konstrukce jsou vždy organizovány s ohledy na pohledové uplatnění. Například u železobetonových částí jde o skladbu bednění, u akustických vyzdívek o vazby režných cihel. Vyskytují se i některé novodobé materiálové parafráze tradice, například exteriér je pojednaný v individuální skladbě laminátovými deskami formátu 4,1 x 1,8 m, u nichž jsme zvolili dřevěný dekor.“

frydlant

frydlant

frydlant

celý článek: stavbaweb.cz

Související články


Komentáře

 1. MM :

  Super

  Thumb up 4 Thumb down 1
 2. thvari :

  Wow. Moc se mi to líbí – šmrcovní, neotřelé, nevídané. Frýdlantu tleskám.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Interiér ok. Z venku palec dolů.
  https://www.google.cz/search?q=star+wars+robot+transport&biw=1777&bih=861&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwipo9ux4ZDMAhUIM5oKHU8KCiMQ_AUIBigB&dpr=0.9#tbm=isch&q=Sandcrawler

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. O.O :

  Tak kdyby z venku na te sikme stene udelali lezeckou stenu, mohlo to mit i prakticke vyuziti :)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. O.O :

  https://www.google.cz/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.m-guide.cz%2Ffoto%2Fgalerie%2F640x800%2Fhorostena.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.m-guide.cz%2Fhorolezecka-stena%2F&docid=CRIhv_TQB8PavM&tbnid=u0wY2jGGTu_d_M%3A&w=576&h=742&safe=off&client=ubuntu&bih=639&biw=1323&ved=0ahUKEwiZjcySmZHMAhWFfywKHUqjBz0QMwgbKAAwAA&iact=mrc&uact=8#h=742&w=576

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.