1. vojta :

Betonová stěna kolem cesty mluví za vše.

2. Rdm :

Developer upraví taky exteriéry podle vizualizací?

3. Cyklista :

Jako bytový dům to není úplně nejhorší, ale rozhodně ne do centra města. Bohužel celá bytová výstavba Karoliny by se měla přenést na kraj města, tam by to bylo super, ale do centra ne…. Obrovská škoda, že radnice stáhla požadavek na dodržení nebo vypracování nové urbanistické studie. Chápu že tenkrát někdo potřeboval pár drobných na dovolenou, ale zabít kvůli tomu tenhle pěkný prostor…..

4. balde :

Nechápu že tam není obchodní parter

5. balde :

balde: Chceš mít ten přízemní byt u té frakventované silnice, která bude sloužit jako náhrada ulice na Karolíně, takže ti tam budou celý den čmoudit auta.

6. balde :

balde: Chceš mít ten přízemní byt u té frekventované silnice, která bude sloužit jako náhrada ulice na Karolíně, takže ti tam budou celý den čmoudit auta.

7. Nuny :

Kéž by ten veřejný prostor i po pár měsících vypadal jako na vizualizacích. Ale určitě mi někdo z MMO nebo MOaP vysvětlí, že za bordel může někdo jiný.

8. aggu :

Krásný projekt. Pro periferii města.

9. Mx :

Stalo se, čeho se všichni báli, zbytek Karoliny se ke starému centru staví jen jako (relativně) nadstandardní sídliště, nic víc tam nevzniká

10. thvari :

Veřejný prostor mezi domy bude celý přístupný, nebo bude opět částečně oplocen, jako je tomu – samozřejmě chybně – vedle?

11. xxx :

thvari: Prostor mezi domy není veřejný, proto je oplocen.

12. Martin :

thvari: Vzhledem k tomu, že vstupy do budovy jsou zřejmě ze dvora, podobně jako u bytového domu E z 2. etapy, žádné oplocení tam na 99 % nebude. U domu A1 jsou vchody zvnějšku z ulic a dvůr je soukromý.

13. Mikoláš :

Tak na webu se objevily aktualizované vizualizace. https://www.rezidence-novakarolina2.cz/galerie

14. balde :

opět bez parteru, fakt mě dost se.re, že město nedělá nic pro to aby tam byl živý parter, ale vzniká z toho sídlištní zástavba.

15. MM :

balde: Vezměte si, že tam má být přes 600 bytů celkově. Ovšem vybavenost v podstatě nulová. Škola nebo školka nikde. Stejně musíte dojíždět a děti někam dávat. Dnes umístit dítě do školky je opravdu peklo, nejsou místa. Když to porovnám s centrem, třeba ulice Poděbradova nebo 30. dubna, tak tam je v podstatě vše. Ano, horší parkování, ale jinak kompletní vybavenost. Několik základních škol, školek, gympl a podobně.

16. balde :

MM: školka by mohla vzniknout na černé louce, ale to je už míč na straně města

17. Dan :

Betonova stena u hlavni ulice? Ghetto vibes, ale pritom prostor mezi domy propustny jak na sidlisti….

18. Dr. Kohn :

To že dneska nejde umístit dítě do školy nebo školky je problém, který se měl řešit před 10 lety. Musí se sledovat porodnost a dopředu na ni reagovat. Pokud dneska začneme stavět školku tak když ji dostáváme tak zjistíme že je zbytečná….

Jj, vizualizace v Ostravě :-) Tak jsem zvědav na kolik je dodrží :-)
    Je zajímavé, že o kraj vedle to jde, třeba v Hranicích.
    Vizualizace: https://screenshot.cz/M0XLJ/
    Skutečnost: https://screenshot.cz/M000Z/