Karolina – bytový dům A2

Stavba bytového domu A2 na Karolině v centru Ostravy již dosáhla nadzemní úrovně a zřetelná již začínají být první nadzemní patra.

Související články


Komentáře

 1. balde :

  s ohledem na aktuální situaci na trhu s nemovitostmi a cenami hypoték, tipuji, že na pár let poslední blok

  Thumb up 1 Thumb down 21
 2. Tomas :

  balde:Já naopak myslím,že trh se dostává do stádia kde by měl být kromě hypoték,stavební firmy potřebují vydělávat,jde o to,že že stavu,kdy vydělávali královský,do stádia kdy kdy vydělávají s normální marži jako v západní Evropě..Pokud sám developer řekne,že že postaví bytový dům a jeho cenu dá si tam marži *2..pak tu máme vše předraženo..Vraťme se s cenami na zem.Pred 1-2lety ekonomové,říkali,že v nemovitosti jsou nejlépe uložený peníze trvá.. tzv.investiční nemovitosti..Dnes si lidé co je poslechli se bijí do hlavy…Stavejme,prodáváme,pronajimejte ale s normální marži..Další věc,je tě stát do toho neumí sáhnout…Třeba u Ostravy vidím příležitost,stavět nájemní a hlavně družstevní bydlení..To je to co mladí lidé potřebují…Ne devolepera,co dá být 3+1..za 10mil..

  Thumb up 16 Thumb down 0
 3. vojta :

  balde: Přestaňte sledovat zprávy a otevřete oči. Realita je taková, že po nemovitostech je hlad jaký už dlouho nebyl. Na dalším bytovém domě započnou přípravy brzy.

  Thumb up 14 Thumb down 6
 4. Nuny :

  vojta: Ted jeste mozna jo, ale nebude to trvat dlouho. Tato divoká, “párty” musi skoncit.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 5. MM :

  vojta: Po nemovitostech je takový hlad, že zájem o hypotéky poklesl oproti minulému roku o 80 %. Stejně tak vzrostl počet inzerovaných bytů v Ostravě k prodeji z čísla 250 před rokem na číslo 1100!. Nic si nenamlouvejme, doba hojnosti na realitním trhu skončila. Kupující nejsou. Běžné byty zažijí jednoznačný propad ceny. Úrokové sazby tomu nastavily jasné zrcadlo. Bohužel nejsme Praha, ani Brno nebo Olomouc. Jak byl nárůst u nás v procentech nejvyšší, stejně tak to bude s poklesem. To je realita.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 6. Tomas :

  MM: Vím že to bereš z pozice realitáka.Nesouvisí to vůbes s místem a kometnem O Praze,Brnu,Olomouci.pokles je všude, kde byl růst největší měl by být i sešup.Jde o to, že nemovitosti zažili boom, tím pádem ceny rosli šíleně…upozorním šíleně, jsem rád, že se to zpět dostane na urověn 2017?naopak mi vadí, že stát nevytvoří stimuly proto, aby ceny rosli min.nebo rozumně.Nechápu na co si pořád lidé tady hrají.Kamarádka prodala byt 2*1v Porubě před rokem za 3,4mil(panel bez výtahu v nejvyším patře)…Položme si otázku, je tato nena normální?..není.prostě vratmě se na zem,ceny nájmu je další kapitola.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 7. Tomas :

  MM: Abychom nebyli jen u realit, ceny aut vyletěli přes kovid o 30%, dnes už lidi ani do autosalonu nechodí(u aut se neřeší hypotéky), prostě to přestřelili, stejně jako u nemovitosti,marží v restauracích, potravin jako takových..Říkam je třeba, se vrátit na zem.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 8. Jeřdno :

  O hypotéky takový zájem není, ale nových bytů je neodstatek. Naopak, pro kupující, kteří mají cash (a že jich těď je, když je akciový trh bearish) je dobrá doba na koupení bytů. Nájmy jsou na dvounásobku toho co před pár lety, s mírným zpožděním poměrně ,logicky kopírují cenu bytů. Dlouhodobé nájmy mají omezenou možnost zdražení, ale když chcete nájem nový…

  Thumb up 0 Thumb down 3
 9. Tomas :

  Jeřdno:Měl si pravdu,jen v tom,že nových bytů je nedostatek,ale určitě taky rozhoduje cena,i ceny novostaveb musí jít dolu a v žádném případě není vhodná doba je koupení bytu…Na trh se dostanou staré i nové nemovitosti,co lidi nebudou dávat splátky atd…+ti co koupili reality jako investici..už teď vím o případech,kdy koupili,pronajímají a musí ze svého doložit 2-3tisice..+pokud jim skončí třeba fixace..budou se snažit toho zbavit ..Protože,už pak by to tvrdé dožívali nebo neměli na splatky..Jedno v tom je dobře,ti lidi co koupili jako investici,si uvědomí,že investice do nemovitostí není dobrá…Vše se může rozsápat jak domeček z karet…

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Mx :

  Tomáš: už desítky let možná 100 let funguje v kapitalismu jedno: ceny nemovitostí, akcií ap. kolísají, v krizích razantně. Ale vždy se to vrátí na původní úroveň a pak ještě vzroste. V dlouhodobém horizontu. To je historicky 100x dokázáno. Nejhorší je zpanikařit a zbavovat se něčeho, když to ztrácí hodnotu.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 11. MM :

  Mx: Souhlas, je to ve vlnách a opakuje se to neustále. Je potřeba si, ale uvědomit, že lidé musí prodávat i kupovat bez ohledu na situaci na trhu. Tak to prostě je. Jsou rozvody, lidé se stěhují za prací a podobně, takže mají objektivní příčiny proč musí prodat. Tito lidé se, ale musí přizpůsobit trhu. To je celé. Muset prodat teď a přitom nepočítat, že cenu upravím nedává smysl. Takový člověk zkrátka neprodá. To je celé.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Vojtěch :

  MM: přesně tak, Vojta asi blouzní a lidí jak pomatení mu to lajkují, i když nemají ani nejmenší tušení. Realitní trh sleduju jako laik, ale ten pokles cen a nezájem/nemožnost o koupi nemovistostí je jasný, ať už v Praze, Brně, Olomouci nebo Ostravě.

  Je to sice anekdota, ale jde to vidět na Laubech, kde je sice většina bytů prodaná, ale to bylo hlavně minulý rok, letos to byly jednotky. S.O.House také, byty pro hodně bohaté a prodaná je tak polovina. Karolina je na tom podobně.

  Thumb up 1 Thumb down 3
 13. vojta :

  Vojtěch: Pokud máte pravdu, tak můžeme na pár let zase „zavřít krám“. Znamenalo by to, že tu opět „chcí#ne pes“ a město se v nejbližší době nikam zásadně neposune…:(

  Thumb up 1 Thumb down 3
 14. Vojtěch :

  vojta: tak pesimisticky bych to neviděl, město bude v recesi stavět dále (koncert. Hala, knihovna atd.) Než se bytové domy dostavějí, bude víceméně po krizi.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 15. Tomas :

  Ještě jednou,ty ceny nemovitostí byly přestřelene a to total a vrací se na normální úroveň.Je to po celé ČR,samozřejmě i třeba v Londýně..chcípne tam pes,zřejmě ne ..+je spousta věcí,které jsou v ČR přestřelene,zeptejte se cizince žijící jinde ..Ti by si klepali na čelo…nemáme absolutně platy,na to abychom to platili a ceny jak v Německu ..musíme se vrátit do reality…Taky podnikatele tady dělají ksefty s absolutně,neuvěřitelnou marži…S takovýma marzema kdyby jeli v Pl,nikdo by to nekupoval…Bohužel jak říkají ekonomové..necháváme se holit…a to brutálně ..

  Thumb up 4 Thumb down 0
 16. MM :

  Tomas: Naprosto souhlasím. Bohužel naše mentalita je obecně, taková, že neumíme pochválit nebo slušně kritizovat. Ještě jinak, to co se u nás prezentuje jako super, je v cizině běžný standard a odpovídá tomu cena. U nás nikoli. My se cenově dostáváme v potravinách nebo gastru před Itálii a to nechápu vůbec. Podle mě je to konkurencí. Na instragramu letí hit, jediný plněný croissant z Ostravy za 85,- kus. Například v Miláně (které je drahé město v rámci Itálie) úplně běžně za 2 EUR a koupíte ho kdekoli. Ty luxusní za 2,5 nebo 3 EUR. Chuťově navíc neporovnatelné, můžete si ho dát i druhý den a je pořád výborný. O čem to vypovídá? Není zde relevantní konkurence, která by byla prospěšná a druhá věc. My prostě nemáme cenový strop. To co má každý Němec nebo Ital. Oni si už to zboží nad určitou hranici prostě nekoupí. Zdraží se brutálně máslo, nekupují. U nás pravý opak. Zdraží se, tak se ho prodá 2x tolik, protože tam v panice letíme a kupujeme do zásoby. No tak zdraží znovu, proč by to nedělali? To je zkrátka finanční negramotnost, závan minulosti, který tady máme.

  Musíme být nároční na kvalitu, vyžadovat profesionální servis a přístup. Problém nastává, když vlastně nevíme co to znamená. Jak třeba funguje určitá služba a co od ní očekávát nebo jak má chutnat konkrétní jídlo. Musíme objevovat, zkoušet, cestovat a rozšiřovat si obzory. Pak budeme konkurenceschopní a můžeme uspět. Pardon za názor mimo téma, ale když vidím, že to jde v Polsku, kterému se pořád smějeme, ale které neskutečně jede, tak mě to zdravě naštve!
  PS: Mimochodem v Polsku se staví a prodávají novostavby bytů za ceny našich paneláků před rekonstrukcí!

  Thumb up 9 Thumb down 0
 17. Vojtěch :

  S tou kvalitou i „Čecháčstvím“ v podobě předražených produktů a služeb máte pravdu, ale nemůžete srovnávat jednu položku (croissant) a naznačovat, že v Miláně je lepší životní úroveň. Spíše naopak ;⁠) (viz mumbeo.com a HDI). Musíte porovnávat PPP, nikoliv mzdy.

  Trh s nemovitostmi je v ČR úplná tragédie a musí se to začít řešit. Příliv lidí do Prahy v následující letech pravděpodobně pozvolní a poté zmizí. Tím by se ceny mohly částečně dostat z nedosažitelných částek. Uvidíme, jak velký to bude mít vliv na situaci ve zbytku republiky.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 18. Vojtěch :

  MM: S tou kvalitou i „Čecháčstvím“ v podobě předražených produktů a služeb máte pravdu, ale nemůžete srovnávat jednu položku (croissant) a naznačovat, že v Miláně je lepší životní úroveň. Spíše naopak ;⁠) (viz mumbeo.com a HDI). Musíte porovnávat PPP, nikoliv mzdy.

  Trh s nemovitostmi je v ČR úplná tragédie a musí se to začít řešit. Příliv lidí do Prahy v následující letech pravděpodobně pozvolní a poté zmizí. Tím by se ceny mohly částečně dostat z nedosažitelných částek. Uvidíme, jak velký to bude mít vliv na situaci ve zbytku republiky.

  Thumb up 2 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.