Areál lehkého průmyslu Hošťálkovice

V Ostravě-Hošťálkovicích má soukromý investor záměr vybudovat areál lehkého průmyslu. Záměr prochází posuzováním EIA.

Cílem záměru je vzhledem ke strategické poloze zájmové lokality v blízkosti projektovaného tzv. severního spoje vybudovat podnikatelský areál společnosti Real Walter, a.s., který bude sloužit jako skladový objekt využívaný jednotlivými nájemci výhradně pro skladování zboží a materiálů bez nebezpečných vlastností a pro drobnou kompletaci výrobků. Zájmová lokalita se nachází v neobydleném území jižním směrem od zastavěné části městské části Hošťálkovice. Ve východním směru je lokalita lemována koridorem dálnice D1, který se včleňuje v jižní části na sjezd na Mariánské hory a měl by být rozšířen jako tzv. Severní spoj. Lokalitu pro výstavbu areálu tvoří pozemky ve vlastnictví firmy Real Walter a.s. – p. č. 1059/1, 1060, 1077/1, 1096/2, 2134/1, k. ú. Hošťálkovice. Pozemek je zemědělským půdním fondem.

Orientace haly je dána tvarem pozemku. Vlastní hala je orientována podélným rozměrem ve směru východ západ. Monoblok haly tvoří hranolovitá hmota, která je plně přizpůsobena jeho funkci. Nepravidelný půdorysný tvar haly se odvíjí od požadavku investora na co největší půdorysnou plochu. Vhledem k omezujícím parametrům na pozemku, pak při maximalizaci ploch je navržen výsledný nepravidelný půdorysný tvar (při zachování pravoúhlosti půdorysu).


Architektonické řešení se soustřeďuje zejména na funkční dispoziční řešení, hmotové uspořádání a v neposlední řadě na strukturální a barevné řešení fasádních plášťů. Je navrženo lehké opláštění zateplenými kovovými panely kladenými horizontálně na hale i na administrativních částech (vestavby). Opláštění administrativních částí (vestavby) bude doplněno pásy oken. Zastřešení bude rovné s malými spády skládaným zatepleným pláštěm. Z hlediska architektonického výrazu jde o standardní skladově-výrobní halový objekt.

Dokumentace stavby pocházející z veřejně dostupné přílohy v rámci posuzování EIA

zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. boriqua :

  Výborný nápad, teď by to chtělo pouze dodělat severní spoj a celá oblast se může začít rozvíjet ještě víc.

  Thumb up 6 Thumb down 6
 2. vojta :

  boriqua: Každý si pod pojmem rozvoj představujeme něco jiného

  Thumb up 19 Thumb down 2
 3. Crazym :

  Tak to bude krásný výhled z rozhledny :-) https://mapy.cz/s/gusatarabo

  Thumb up 3 Thumb down 1
 4. aldik :

  Máme těch hal málo? Zemědělská půda byla užitečnější. Stejně to akorát přitáhne cizince, protože našinci budou remcat že za tolik nevstanou z postele :-D Jasně, zatím nevíme co za firmy tam bude, ale asi nic kde se vydělají lepší prachy bych tam nečekal. ;) Kdyby tam aspon byl sklad Rohlíku, nebo Košíku pro MS kraj- to by bylo užitečné.

  Thumb up 6 Thumb down 5
 5. Jeřdno :

  aldik: Sklad Rohlíku čekám spíš v Polsku než v Ostravě

  Thumb up 2 Thumb down 2
 6. balde :

  Skvěle, je třeba zastavět ty vnitřní plochy ve městě a využít toho že jsou všude sítě, lepší místo než stavět haly za městem v polích, Ostrava už je dost rozlezlá do krajiny. Jinak celé okolí Mariánskohorské od Nové vsi směrem do centra si říká o rozšíření logistického areálu, protože to bude mít dobré napojení na dálnici z kruháče.

  Thumb up 10 Thumb down 2
 7. Johanes :

  Crazym: Crazym: Palec nahoru. Už pred pár lety jsem to vyhodnotil jako nejdostudnější rozhlednu v Čechách (pro škarohlídy ve Slezsku).

  Thumb up 1 Thumb down 4
 8. aldik :

  Jeřdno: jakože kvůli expanzi na polský trh, nebo aby měli blíž levnější potraviny které pak budou draze přeprodávat? :-D I když zrovna Rohlík se soustředí na kvalitu a české dodavatele.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Natvrdlej :

  Rozhled dostane na frak. Hranatá krabice 5 ha o výšce 6 pater. Mně to vychází, že bude asi do čtvrtiny výšky od spoda údolí k patě vysílače. Střecha haly bude těsně pod úrovní místní radnice.
  Pro zlepšení vzhledu a začlenění do krajiny navrhujou ozelenit opěrnou zídku, takže cajk.
  Myslel jsem, že v záplavovém území se nesmí stavět vůbec nic; a ono ne, stačí nasypat pod podlahu aby neteklo dovnitř a prohlásit, že průtok vody nebude omezen. Aspoň něco nového jsem se dneska dozvěděl.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 10. Xiaomi 11 :

  Územko s tím počítá, takže NO PROBLÉM, ale co ta laciná přípojka na Severní spoj? Nebylo náhodou Outletu zakázáno se připojovat na silniční přípojku k dálnici, protože tam je v budoucnu plánováno něco jiného? Nechť si investor ke svému areálu postaví celý (no nebo alespoň část) toho připravovaného obchvatu Hošťálek (a Lhotky)!!!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 11. davidb :

  Xiaomi 11:
  Outlet se nechtěl napojovat na přípojku (teda spíše budoucí I/56), ale přímo do kruháče nad D1, kde na další připojení/odpojení není místo.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Brzda :

  Severní spoj se stavět ještě hooodně dlouho nebude. Aktuálně byla zamítnuta žádost o vydání ÚR. https://udeska.kr-olomoucky.cz/dokument?ude?KUOL0B4ZX7I1-0

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.