Karolina – bytový dům A2

Aktuální pohled na výstavbu základových konstrukcí a suterénu v projektu výstavby bytového domu A2 na Karolině v centru Ostravy.

Fotografie zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. Jiřík :

  No tak to nakonec vypadá, že se postaví skoro vše co bylo plánovano :)

  Thumb up 10 Thumb down 0
 2. Hrdy Ostravak :

  Dobry den,nevite nekdo ,jestli jsou ty byty na Karoline prazdne, ci je po nich poptavka? Mam protichudne informace.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 3. Dan :

  Hrdy Ostravak: Kdyby byly prázdné, tak se pořád nestaví další a další :)

  Thumb up 9 Thumb down 0
 4. Tom :

  Hrdy Ostravak: Vypadá to obydleně. Byl jsem tam návštěvě a v garážích plno. Podle místních se tam.bydli,ale lidi se moc nepotkavají. To je ale informace z jednoho domu. Nicméně souhlasím s tvrzením, že se to prodává, jinak by se nestavělo.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. balde :

  Hrdy Ostravak: Všechny byty prodané, v A2 co se teď staví je 79 bytů a z toho 33 rezervováno, tedy 38%.
  Jediný rozdíl co pozoruju je, že jsou rezervovány hl menší byty a ty luxusní střešní s terasami atd., o které býval v předchozích etapách největší zájem, jsou volné.
  https://www.rezidence-novakarolina2.cz/byty

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. vojta :

  Byty jsou v podstatě všechny prodané, jestli jsou plné už může být developerovi celkem jedno. Přípravy dalšího objektu začne GEMO aktivně řešit v nejbližších měsících. Doposud totiž platilo, že když se začal stavět jeden barák, už připravovali další, tak jsem zjišťoval, jak to vypadá nyní a bude to opět tak.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 7. balde :

  vojta: Ano i na webu už mají uvedeno, že připravují bloky B1, B2 a C.

  https://www.rezidence-novakarolina2.cz/

  Thumb up 5 Thumb down 0
 8. Meechee :

  balde: To je dobře, moc dobře. Ať se staví – až k Ostravici a vznikne skutečně nová „čtvrť“. Ještě k tomu Organicu a mrakodrap, opravit Ostravicu a kousek dál futrál na housle a černou kostku a začnu věřit tomu, že se z Ostravy stává město nadregionálního významu …

  Thumb up 32 Thumb down 2
 9. Dr. Kohn :

  Meechee: Ostrava se vylidňuje, za chvíli tady nebude nikdo bydlet krom „nepřízpusobivých“. Těžko se to pár domy změní…

  Thumb up 5 Thumb down 32
 10. Meechee :

  Dr. Kohn: Když tady bude práce, kvalitní bydlení, kultura a další vyžití, vylidňovat se přestane. Pokud převládnou místní přizdisráči, kteří by peníze na koncertní síň nebo kostku … atd. radši prožrali nebo rozdali za dotované jízdné na MHD a podobné nesmysly, jako to bylo dřív, Ostrava půjde do kytek. A tyhle kecy, že „za chvíli tady bude to a to, takže proč se snažit“ nesnáším. Co tady bude „za chvíli“ záleží především na nás, obyvatelích Ostravy a na tom, koho si zvolíme do zastupitelstev a jak na ty lidi následně budeme tlačit …

  Thumb up 44 Thumb down 1
 11. thvari :

  Meechee: přesně, díky za pozitivní slova, stačí stavět nové bytové domy, místa je v centru habaděj. v Přívoze je nový opravený bytový dům na ulici Jungmannova 8, Křižíková už je skoro hotová a byty tam komplet prodané, rezidence Presslova, i když se to táhlo, už je hotová taky. dávám tomu pár roků a centrum nebude mít s vylidňováním problém, ten vidím mnohem spíš na Jihu a v Porubě, kde generace lidí postupně stárnou v panelácích a populační křivka tam bude neúprosná

  Thumb up 15 Thumb down 4
 12. Crazym :

  Dr. Kohn: A Ty jsi která kategorie? A prosím definuj chvíli. Nic ve zlém ale je dobré vědět jestli tady s námi zůstaneš a jak dlouho :-)

  Thumb up 8 Thumb down 1
 13. petr :

  Meechee: Spíš než knihovnu a koncertní halu bych více uvítal spravené silnice, chodníky a obecně vyšší úroveň veřejného prostoru. K čemu je mi světová koncertní hala, když se do ní dostanu jen v pohorkách.

  Thumb up 6 Thumb down 23
 14. thvari :

  petr: To my všichni, ovšem nevýstavba čehokoli neimplikuje, že najednou začneme opravovat ulice výrazně kvalitněji než doposud, to je spíš samostatný problém, na nějž je potřeba se tázat politiků a MAPPY.

  Thumb up 12 Thumb down 1
 15. LK :

  petr: nevím teda, kudy chodíte, že potřebujete pohorky. Centrum Ostravy je docela v pohodě na normální chození v teniskách, ani v polobotkách nemám problém. Občas je něco zvlněné, ale určitě to není rozpadlé tak moc, aby mi nestačily normální boty.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 16. Marthin :

  btw: Fiducia natočila o projektu nové Karoliny pěkný dokument: https://www.youtube.com/watch?v=oOj8J5myMHE

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.