Nová hasičská zbrojnice na Myslíku

Obec Palkovice převzala hotovou studii výstavby nové hasičské zbrojnice na Myslíku, která by měla být zapuštěna do svahu na místě současné hasičské boudy u travnatého hřiště.

Autor studie: Ing. arch. Karel Janča, Martin Kaňák

Na studii by mělo navázat zpracování společné projektové dokumentace pro územní rozhodnutí a stavební povolení. Zpracování samotné studie a projektové dokumentace dotačně podpořil MS kraj.

Hlavní budova se sestává z kompozice čtyř hlavních objemů, které jsou rozdílné svým výrazem a povrchovými materiály vnějšího pláště. Jedná se o:

1) garáž pro zásahová vozidla s technickým zázemím, dílnou, skladem, šatnou apod.,

2) multifunkční věž na sušení hadic, která také symbolizuje památník a plní funkci rozhledny,

3) klubovnu,

4) blok se zázemím WC, kuchyňky, kanceláře a úklidové místnosti.

K hlavní stavbě jsou přiřazeny venkovní drobné stavby, které plní funkci podia, parketu, sezení a venkovního stánku. Tyto stavby vymezují polouzavřený venkovní prostor s důrazem na zachování výhledu na dětské hřiště.

Všechny tyto stavby vytvářejí komplex, který zajistí důstojné podmínky nejen pro výjezdovou jednotku hasičů, ale také pro s tím spojenou spolkovou a společenskou činnost na Myslíku.

Výrazným prvkem hmotové kompozice je multifunkční věž. Ta primárně slouží k sušení požárních hadic. Její hlavní nosnou konstrukci tvoří 9 pilířů spojených do kříže, což je připomínka devíti zastřelených osob, které v těchto místech popravila ustupující německá armáda na konci II. sv. války. Po subtilním kovovém obslužném schodišti lze také vystoupat na vyhlídkovou platformu, která poskytne nádherný výhled do okolní krajiny. V případě zájmu bude možno na věži také vybudovat lezeckou stěnu. Pod věží je pak umístěn krytý vstup do šatny v zázemí.

zdroj: FB Obec Palkovice

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.