Karolina – bytový dům A2

V místě plánovaného bytového domu A2 se již nachází stavební jáma.

Fotografii zaslal čtenář. Děkujeme!

Plánovaná podoba objektu:

Související články


Komentáře

 1. balde :

  nechápu, že pořád vytvářejí nějaký patvar těch bloků a tím pádem v bytech jim vždycky vyjde nějaká šikmá stěna.

  Thumb up 4 Thumb down 10
 2. balde :

  Jinak pro info v bloku A1 zůstává pouze jeden volný byt, zbytek prodán, nebo rezervován.

  https://www.rezidence-novakarolina2.cz/byty

  Thumb up 18 Thumb down 0
 3. Crazym :

  balde: Zajímavé že? Furt se na mě odevšad valí jak se máme špatně a já dodnes ten český ekonomický paradox nedokážu pochopit. Je to jako kdysi za komoušů, v obchodech nic nebylo a všichni to doma měli :-) Dnes jsou obchody plné, všude slyším jak lidi nemají prachy a stejně to opět všichni doma mají. To je nějaký ekonomický zázrak a svět by se měl od nás učit :D

  Thumb up 9 Thumb down 15
 4. Pavel :

  Když se na přelomu století hledalo využití za těžké peníze rekultivovaného areálu Karoliny, slibovalo se rozšíření živého centra města. Když pomineme dnešní chodníky od tramvaje k Fukušimě, tak v ostatních uličkách na Karolině nemám pocit ani centra města, ani života. Tak jak jsou ulice a bloky uspořádány, nečekám, že by se to ještě mohlo změnit. Děkuji předem za všechny palce dolů.

  Thumb up 23 Thumb down 13
 5. PetrP :

  Pavel: A důvod tohoto žbleptu z hlediska bytového domu A2? 🤔

  Thumb up 4 Thumb down 18
 6. Pavel :

  PetrP: Že prohlubuje periferní charakter lokality, která periférií nemusela být. Ale jestli se vám to líbí, tak prosím.

  Thumb up 20 Thumb down 1
 7. Tom :

  Pavel: Nejsem sice nadšený ani z obchodního centra,ani z domů okolo,ale je třeba přiznat si,že tam chodí hodně lidí,takže tvrzení, že tam není živo se mi nezdá. Připadá mi divné takové to ostravské stěžování si na Karolinu a že centrum je mrtvé. Nejlépe je to vidět u FB skupin o Ostravě,někdy se stydím,co tam Ostravaci o Ostravě píšou.

  Thumb up 11 Thumb down 10
 8. Pavel :

  Tom: Nevím, jestli mluvíme o tomtéž, ale já jakmile zabočím mezi obytnými domy někam za roh z dohledu obchoďáku, tak zpravidla nevidím živáčka. Kdo miluje klidné bydlení, asi je spokojen, ale živé centrum města to fakt není.

  Thumb up 16 Thumb down 4
 9. Martin [msstavby.cz] :

  A to si počkejte, až vyjde na světlo řešení mezi DOV a Karolinou :o)….

  Thumb up 4 Thumb down 9
 10. Mx :

  Ono to sice o trochu živější bude po celkové dostavbě. Ano, teď končí život za obchoďákem. Ale je to i tím, že to místo tato část města není průchozí, není tam tudy zatím odkud a kam chodit. Spravit to mohla do budoucna i dokončená, ale (!) jedině i živá a raději pěší a vizuálně atraktivni (!) tepna od náměstí na staré centrum. To se nestalo a podle současné podoby tepny po dostavbě ani nestane nebo jen částečně. Vzniká tam sídlištní tepna s pěknými domy kolem a omezenými partery, nic víc. Toto zůstane velkým dluhem jasných slibů o atraktivním napojení nového náměstí se starým centrem k Smetanovu náměstí, vč dokonce slibovaných uměleckých děl ap. Resp. to provedení bude hodně ošizené = jen ulice. Za mne velká škoda

  Thumb up 17 Thumb down 0
 11. Mx :

  Koukněte na připravované fotky z Plzně, taky chystají svou Karolinu a to provedení pěších zón je neskutečné

  https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/americka-trida-tesco-ctvrt-inwest-developer-uzemni-rozhodnuti.A211124_638239_plzen-zpravy_vb/foto

  Thumb up 4 Thumb down 13
 12. PetrP :

  My: A vy věříte, že ty vizualizace budou takto dodrženy??

  Thumb up 15 Thumb down 2
 13. AC :

  Mx:
  Ano, to je ten investor, který na Benešově náměstí nic nepostavil, nechal léta chátrat Ostravici a pak se soudil z Ostravou o miliardu. Dobrý příklad .-)

  Thumb up 17 Thumb down 3
 14. Meechee :

  Mx: Aha. Amadeus Real – netřeba víc dodávat. Je mi plzeňáků skoro až líto, když si uvědomím, že budou v centru města za pět let řešit prázdný plac zarostlý náletem, hromadu slibů a hezkých obrázků a politici na radnici žalobu na dvě miliardy za údajně zmařenou investici …

  Thumb up 9 Thumb down 3
 15. Mx :

  Že je to Amadeus real, jsem si nevšiml. Nicméně jako ukázka, co je atraktivní ulice, pokud se to takto udělá, která přitáhne život, to může posloužit. A nemusí to být ani tak propracované. Na Karolině, proti které jako z principu nic jednostranně nemám, se ta nová ulice do centra tomu ani neblíží, a to je ten problém

  Thumb up 6 Thumb down 4
 16. DRJPJR :

  Martin [msstavby.cz]: Hele, ty mě děsíš. :D

  Thumb up 4 Thumb down 1
 17. Hans :

  Mimochodem Plzeň jsem nedávno navštívil a vřele doporučuji, protože přístup k verejnemu prostoru je diametrálně odlišný oproti Ostravě. Žádnou zámkovku a podobné nechutnosti v centru nečekejte :)

  Thumb up 7 Thumb down 4
 18. JirkaBUN :

  Martin [msstavby.cz]:
  No co, podchodů není nikdy dost. Aspoň ten pod Frýdlantskými mosty nebude nejhnusnější podchod v Ostravě :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Max :

  No co vím tak Amádeus má pěkné projekty.. třeba Bristol, kde dodrželi historické požadavky https://svethospodarstvi.cz/byznys/amadeus-real-dokoncil-rekonstrukci-prazskeho-palace-bristol/, palác Omega v Brně nebo rekonstrukce OD Máj, kde spolupracuje s původními architekty.. Ony ty problémy často dělá také stát…

  Thumb up 3 Thumb down 1
 20. Marian Kechlibar :

  Crazym:

  Projděte se tam večer. Svítí jen málo oken. Řekl bych, že hodně těch bytů je nakoupeno investory odjinud.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 21. Petr :

  Marian Kechlibar: Je to tak. Bydlíme s rodinou v domě E na ulici Na Prádle a polovina bytů je prázdná. Zbytek je rozdělen tak půl na půl mezi českými a korejskými rodinami. Vyrůstal jsem v 7patrovém paneláku v Zábřehu, takže mi chvíli trvalo zvyknout si na poloprázdný barák, ale nakonec to beru jako výhodu. Je tu prostě klid. Když na noc otevřeme okno, i venku je hrobové ticho. Přitom těžíme z toho, že za rohem je Karolina se všemi obchody a službami, které potřebujeme k životu. Jsme docela zvědaví, co bude ve 3 nových komerčních jednotkách v domě A1, které máme přímo za okny. Modlím se za kavárnu, pekárnu, bio potraviny nebo cokoliv jiného, než nehtový salon nebo pátou lékarnu v okolí 300 m.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 22. aggu :

  Petr: Už roky se uvádí, že polovina bytů, které se v Česku postaví, je investičních. Tedy přesný údaj ;)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 23. balde :

  Marian Kechlibar: Kdyz si nekdo mysli ze vydela na investici do bytu v Ostrave tak jsem rad.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 24. aggu :

  balde: V Ostravě to ještě jde.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 25. Mx :

  Dovolím si spekulovat o dalších (pouze některých !) faktorech, které by zvýšily živost místa: 1. Další nějaký administrativní objekt nebo úřad ap. (Ne už jen a pouze krásné domy na bydlení). Je to pořád centrum města, nesmí se z toho stát sídliště. V centrech měst to prostě stává a je kolem tak pak přes den četný provoz a živo (vím, mělo by to i svá proti). Nemusí jít o úřad, prostě něco, kam chodí hodně lidí. Organica taky určitě velmi oživí mumrajem lidí i prostor před ní a kolem. 2. Neprůjezdné náměstí – ať mi někdo vysvětlí jednu výhodu přivedení zamýšlené frekventované a smradlavé cesty před trojhalí a přeříznutí náměstí 3. náměstí teď láká pouze maminky s dětmi. Ani si není kam sednout a proč sednout (lavičky, zeleň, vodní prvek atd.) tak jako teď lidé rádi zajdou na nábřeží, i toto náměstí chce atraktivní prvky 4. Zamýšlená cesta znemožní nebo zhorší rohovou kompaktní dostavbu a umocnění dojmu náměstí a jeho určité intimity. 5. Samozřejmě napojení na Dov a jednou v budoucnu snad další zástavba k Dov 6. Partery, kavárny 7. o atraktivitě ulic a jejich provedení snad ani nemluvím – to je základ. Nábřeží ožilo i právě atraktivním provedením detailů

  Thumb up 14 Thumb down 1
 26. Martin [msstavby.cz] :

  AC: To nevylučuje to, že v jiných centrech městech je v městě nové výstavby kvalitnější veřejný prostor.

  DRJPJR: Tak podílí se na tom autor mostu chrlícího oheň. A třeba se vrátí tramvaj … :)

  Thumb up 4 Thumb down 2
 27. Martin [msstavby.cz] :

  K té Plzni. Paluba Hamburk, nový prostor před hlavním nádražím
  https://magazin.aktualne.cz/dobre-zpravy/brana-do-lepsi-plzne-mrtvy-prostor-u-hlavniho-nadrazi-ozivil/r~95df676a73b111ecbc3f0cc47ab5f122/

  Thumb up 2 Thumb down 0
 28. Alex :

  Kultura každodenního prožívání je v Ostravě dlouhodobě na nízké úrovni – vzniklo to z pochopitelných důvodů a nic se na tom nemění.
  Totáčové pokusy s kulturními domy nebo diktovaným podílem veřejných investic do výtvarných děl (leckdy dobře míněné i kvalitně provozované či realizované) šmahem smetl třicet let pěstovaný důraz na konzum.
  Očekávat, že v tomto prostředí a atmosféře vznikne vrstva kultivovaných soukromých investorů, osvícených politiků nebo dokonce spontánní občanské pospolitosti (a že tedy budou v Ostravě vznikat kvalitní, zalidněné veřejné prostory) je stejně naivní, jako čekat, že Číňané budou vyhrávat ZOH nebo Katařané MS ve fotbale. I kdyby si za své prachy pořádali příslušné akce každý sudý rok.
  Převládající mínění zdejších abonentů, že co nevyřeší prachy, vyřeší ještě více prachů, se podobá paradigmatu balkánských „podnikatelů“ z Kusturicových filmů.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.