Jumpark Hlubina

V areálu dolu Hlubina byla zahájena rekonstrukce objektu bývalé kotelny pro účel vzniku multifunkčního volnočasového centra.

Související články


Komentáře

 1. balde :

  až s podivem, že v té DOV každý rok nějaký nový projekt

  Thumb up 7 Thumb down 0
 2. Rado :

  Hlavně je to těžká komerce v NKP, což se mi opravdu nelíbí. U těch národních kulturních památek by se měl ctít tento status, protože s tím, co se na Hlubině děje, nemohu souhlasit a sám sebe se ptám, k čemu ten titul je, když ten důl de facto existuje jen v podobě obvodových zdí a s upomínkou na těžbu uhlí už nemá Hlubina nic společného?

  Thumb up 2 Thumb down 27
 3. Infoš :

  Rado: Takže co? Nechat to stát, prázdné, až to nakonec spadne samo? O DOV a Hlubině se mluví už i za hranicemi, jak je to povedený projekt jak udělat ze starého, nefunkčního a nevyužívaného průmyslového provozu něco co přinese nové využití za zachování rozumné části areálu a ducha místa. Nikdy nejde zachovat 100% rozsah a podobu takových areálů, to ani technicky a hlavně ekonomicky není možné, ale současný stav se může považovat za skvělý, protože to taky mohlo dopadnout tak že by se to nechalo spadnout, odebral by se tomu status NKP a nějaký developer by tam postavil kanceláře typu Tieto Towers a na DOV a Hlubinu by se mohlo vzpomínat tak max nad fotkami. Váš příspěvek je jen důkazem malosti a zpátečnictví které máme jako Češi v sobě mnohdy zakořeněné..

  Thumb up 31 Thumb down 2
 4. Přemek :

  Dneska jsem jel po týdnu do centra tramvajkou a zastávky se už nově jmenují Dolní Vítkovice a Dolní Vítkovice Hlubina…takže z dolu zůstává jen typická těžní věž.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. Přemek :

  A přejmenovali i Doktor (m)á Malého na Don Bosco. Týden nejedu tramvajkou a hned takové změny!

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Hrdy Ostravak :

  Skvely komentar Infose, neni co dodat. Horlive tleskam a smeji se okazale tuposti Rady ci Rado.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 7. aggu :

  Přemek:
  Vítkovice vysoké pece – nově Dolní Vítkovice
  Důl Hlubina – nově Dolní Vítkovice Hlubina
  Dr. Malého – nově Don Bosco
  Vřesinská (na ul. 17. listopadu, pro linku 58) – nově Splavní

  Dr. Malého (plicní doktor) byl upozaděn před salesiánským knězem, ok, ale nechápu tvorbu názvu – Don Bosco je jméno. Zastávka stojí u kostela sv. Josefa, kterému se, hovorově, říká Don Bosko. Jména zastávek se pojí s druhým pádem, ne? Když už, tak Dona Bosca. Nebo počeštěně Dona Boska. Nebo Kostel Don Bosco (Kostel Don Bosko)… To je jako by v Přívoze byla zastávka „Božena Němcová“.
  U dolu Hlubina další sporná záležitost, Hlubina nestojí ve Vítkovicích, natož Dolních. Ale v Moravské Ostravě. Ponechat jen název Hlubina by asi bylo moc složité.

  Thumb up 11 Thumb down 1
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  Rado: Hlubina neni tezka komerce. je to edukace, kultura, tady pro zmenu sport. „tezka komerce“ je forum karolina. to je dost velky rozdil..

  A jinak v te vezi probiha vyklad v ramci navstevnickeho okruhu. Kdo chce „farat“, muze na Landek.

  Thumb up 11 Thumb down 2
 9. Nimrod :

  Jen drobnost – přestavba byla zahájena už někdy v létě, v srpnu. A správný název je Jumpark

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. acdlcia [msstavby.cz] :

  Nimrod: Aha takže vyslovujeme „Žumpark“ – tak to sedí.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 11. acdlcia [msstavby.cz] :

  aggu: Tak to je škoda. Já jsem se vždycky tak nasmál když se z repráku ozvalo to dvojjazyčné hlášení „Doctor Small“ a „Depth Mine“.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 12. Martin [msstavby.cz] :

  acdlcia [msstavby.cz]: Svinov, Upper Bridges.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 13. Tomas :

  Správný název je Hop Jump :-) …. v prvním podlaží bude restaurace se stylovou pražírnou kávy a v dalších podlažích budou kromě trampolín také dětský svět a další atrakce pro celou rodinu. Relax a oddech pro celou rodinu je zároveň hlavním cílem projektu .

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. Tomas :

  a je hotovo !
  http://www.hopjump.cz

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.