Jatka opraví polský architekt

Aktuální informace k projektu jatek.

Rada města schválila veřejnou zakázku na architektonickou studii a projektovou dokumentaci pro rekonstrukci budovy městských jatek. Vybraným projektantem je polské architektonické studio KWK Promes architekta Roberta Konieczného. Jeho návrh se v architektonické soutěži umístil na třetím místě. Smlouva mezi městem a KWK Promes může být podepsána až po uplynutí 15denní lhůty pro podání námitek.

zdroj: FB Ostrava!!! – oficiální stránky

Související články


Komentáře

 1. Danek :

  Za mě super:Protože polský architekt ctil věžičku(taky jsme to kritizovali), která tam byla v minulosti..oproti bilému stínu p.Arch.Hajka…

  Thumb up 13 Thumb down 0
 2. pompo :

  věžička je dobrá věc – chválím, celkově jestli to bude podle Hájka či jiného je jedno – hlavní věc je citlivá rekonstrukce cihlového zdiva – což bylo u všech návrhů

  Thumb up 11 Thumb down 0
 3. thvari :

  Mi se ten návrh líbí, ale Hájkův byl dle mého skromného soudu lepší, navíc tu soutěž (nejspíš oprávněně) vyhrál. Obecně je pěkné, když se kombinuje současné s minulým, což Hájkův návrh obsahoval. Nejdůležitější však je, že se jatka zachrání a opraví…

  Thumb up 4 Thumb down 4
 4. Tomin :

  Souhlas s pompem. Za tu vežičku jsem ale taky rád, protože to taky byla jediná věc, kterou jsem kritizoval, protože tam historicky patří.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 5. R. :

  A mě se zase nejvíce líbí ty monumentální dveře do budovy.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. nototo :

  Asi se shodneme, že vyhrál návrh, který splní představy stávajícího vedení města nejvíce: hlavně ani o korunu navíc. Věžička se mi tedy také líbí, byla by tam dobrá vyhlídka, ale osobně budu nejraději, až zmizne pod zemí ta Místecká a nejlépe i ta trať a celé okolí dají nějak do parády. Parkoviště by měli schovat pod mosty a oplotit, místa je tam dost, to jen Ostrava si může dovolit plýtvat místem a v centru nechávat velké plochy vyasfaltované.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 7. Rado :

  Také souhlasím, polský návrh se mi líbí, protože dlouhodobě sleduji polskou architektonickou scénu a jsou mnohem více nápaditější a řekl bych, že umí. Nicméně bojím se, že po rekonstrukcí budou jatka perlou mezi šedí, s naprosto neodpovídajícím a nevhodným okolím. Takový ostravský Důl Alexandr II.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 8. Hrdy Ostravak :

  Polaci maji hezci vizualizaci, nez zlomyslny kycar Haje. Jenomze vizualizace je v Ostrave silne podezrela vec. Nikdy to podle ni nedopadne. Vzdy nekdo rozkrade penize na dotycnou stavbu. Pokud se to nestane u teto stavby, bude to prvne za 80.let. A prijdu k Jatkam a budu tam tleskat 24 hodin, az mne budou ruce bolet. Zaziji fyzicke jatka. Projektu moc fandim, i kdyz mne tady lide pokladaji za malomyslneho. Bohuzel ale predopkladam ze to dopadne jako se vsim v Ostrave. Rekonstrukce se protahne, az se bude protahovat jeste 300 let a nakonec se rekne : No nejsou penize.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 9. Ross :

  No konečně. Už aby se začlo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.