Izolační zeleň #1

Projekt snížení prašnosti zahrnuje projekty Izolační zeleň 1,2,3 a Zelenou osu Vítkovic. Izolační zeleň 4 je teprve v přípravě.

Projekt Izolační zeleň P01 zahrnuje výsadbu a regeneraci v okolí ulic Opavská, 17. listopadu, Martinovská, Bedřicha Nikodéma, Průběžná. Regenerovaná plocha činí 16.60ha a plocha nově založená 4,57ha.  Zelena osa Vítkovic zahrnuje okolo 4,30 ha nově vytvořených ploch ( cca 258 ks dřevin ). Realizace byla již zahájena, ale k vysazování dojde až na podzim 2013, jak do velkoplošných „květináčů“, tak do terénu.
Jelikož je projekt velmi živý, přesné rozmístění jednotlivých dřevin, jejich skladba apod. se může ještě změnit !

izolacni zelen

plné rozlišení: Situace-resenych-ploch-P1.pdf

Následující části:
článek 2: Izolační zeleň #2
článek 3: Izolační zeleň #3

zdroj: Magistrát města Ostravy

Související články


Komentáře

 1. Tomas T. :

  Nerikalo se tomu drive zeleny prstenec ci tak nejak? Kazdopadne cekal jsem pod tim projektem mnohem vice. Jako ze bude na vice mistech. Ale mozna ze jen mam naivni predstavy.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. marian :

  Tomas T.: zelený prstenec byl madejův předvolební trumf, který po volbách pochopitelně zase stáhnul. mělo to být okolo ostravy, rekreační oblast, proti roztahování hal a skladišť atd. tohle je něco jiného.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. aggu :

  Co si můžu představit pod pojmem „velkoplošný květináč“? Ty strašáky z pražského Žižkova? Jestli ano, nehrabe jim na magistrátě?

  Thumb up 1 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Tomas T.: Třeba proto, že první věta obsahuje slova …Izolační zeleň 1.2.3… V článku je uvedena pouze Izolační zeleň 1. Izolační zeleň 2,3 výjdou další dny… Je to projekt na snížení prašnosti v rušných lokalitách, tedy kolem hlavních tahů apod….

  aggu: Podél celé Ruské jich bude umístěno cca 20ks. Budou tvořit skupinky po 4-5, dle situace. Květináče budou použity jen tam, kde inženýrské síťe neumožňují výsadbu do země.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Danek :

  Nějak nechápu proč se nevysazuje podél Opavské od Martinovské křižovatky směrem nahoru k vozovně. Chápe to někdo???

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Danek: Důvody mohou být různé… od sítí až po co já vím ..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Tomas T. :

  martin [msstavby.cz]: Nebojte, ja se s celym projektem seznamil jiz asi pred mesicem, takze vim ze je i etapa 2 a 3, koneckoncu dneska jste pridal 2ku. Ale i tak ta moje vytka ze jsem od toho cekal vice trva. Ja bydlim na jihu, a tam jsem si to prozkoumal detailneji.

  Osobne bych to nazval jako údržba stvavjici zelene, protoze na vetsine mist se vlastne operuje s misty, ktera jiz osazena jsou, a potrebuji pouze obnovit, ci doplnit. Uz treba jen samotna cujkovova. Tam dneska v te aleji chybí asi 6 stromu, ktere casem zmizely (z ruzných duvodu). Neni mi jasne, proc když strom zmizí (treba uhnil, nebo byl shozen vetrem), tak proc tam hned pri nejblizssi prilezitosti nevysadi novy. A musi se cekat na takovyto projekt. Prijde mi to jako ze zanedbali jsme co jsme mohli, a ted to dohanime. A kdyz uz to delame, tak to krasne politicky zvelicime aby to nevypadalo blbe.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. aggu :

  martin [msstavby.cz]: Díky za info. Takže blbost se definitivně prokopírovala za Prahy i do Ostravy… imho neexistuje jediný „obecní květináč“ v Ostravě o který by se někdo staral (kromě guerilla akcí ;) Standardně po roce dvou uschlá větev, stojící v krabici plné odpadků. To Madeje a jemu podobné nenapadne, že tam, kde se strom zasadit nedá, se prostě opravdu zasadit nemá a je rozumnější zasadit jej o kus dál, kde to jde, a bude to vypadat k světu?

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.