IT4Innovations – foto z výstavby

Postup prací na výstavbě superpočítačového centra v areálu VŠB. Po odvozu zeminy a srovnání svažitého terénu začalo budování základů a zpevňování okolního terénu.

Stavbu také nově snímá online kamera.

Související články


Komentáře

 1. thrpst :

  Na tuto stavbu jsem zvědav.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Houbelec :

  thrpst: Mě ta stavba jako taková vůbec nezajímá :D
  Důležitý bude obsah.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. ridick777 :

  bude tam ta zelena budova ? http://www.msstavby.cz/projekt-superpocitace-it4-innovations-schvalen-12-07-2011/ jelikoz podle clanku na zive.cz http://www.zive.cz/bleskovky/ostravsky-superpocitac-dorazi-v-breznu-a-bude-v-kontejneru/sc-4-a-166949/default.aspx to vypada ze se vsechny dotace prozraly a zustalo jen na krabici.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. LP :

  ridick777: Chce si to přečíst celý článek. Cituji: „…francouzský Bull sem totiž doveze kontejnerový cluster. Ten tedy nebude umístěný v upravené budově, ale bude instalovaný na volném prostranství. V plánu je také jeho mnohem výkonnější část – hlavní superpočítač, který už bude uvnitř budovy a propojený systém se pak dostane do nejrychlejší stovky na světě.“

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Jiřík :

  No ať už to stojí ! TO bude zlatý důl a bude to sypat neskutečné prachy :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Danek :

  Mužete mi Jiříku vysvětlit, jak to bude sypat prachy nebo někdo ze studentu VŠ? Nevidím stroj na tisknutí peněz, ale myslím ,že to spíše přivede tzv.přidanou hodnoutu.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Houbelec :

  Danek: Žádné ženy nic neprožraly (back to school, kid…). Superpočítačové centrum IT4I je od začátku plánované na dvě fáze. Prvně „malý cluster“ (což bude onen kontejner) o cca 70 TFlops a v roce 2015 „velký cluster“, pro který se staví tato budova, a který bude se svými 850 TFlops opravdu nabývat významu minimálně národního výpočetního centra.
  ridick777: Bude to výhodné pro kdekoho. Plán je takový, že tyto výpočetní kapacity využijí z velké části zadavatelé z oblastí průmyslu a vědy. Po nějakou dobu by to měla být nejlevnější varianta i pro firmy z okolních zemí, možná kromě Německa.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Miv :

  Určitě by to měl být velký pomocník při propojování průmyslu a univerzity. Jsem velmi zvědavý jak se jim bude dařit, protože jestli ne, tak se to může nepěkně na VŠB projevit. Myšlenka, že jde o nějaký skvělý podnikatelský záměr je mimo realitu. Teoreticky, by v roce 2015 měl projekt sám na sebe vydělat (pozor a to na provoz projektu IT4 ne na zaplacení ‚vložného‘) a účastnici se pěkně zapotí, aby tomu tak bylo. Pokud tomu tak nebude, budete se tento rozdíl mimo jiné možná dorovnávat z peněz VŠB, takže nezbývá než držet palce!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek na idnes.cz „Stavba superpočítače začala. Ostravu vytáhne mezi vědecká města“: http://goo.gl/FmjtN

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.