IQ Ostrava II

Na realitním portálu officeguide.cz se nově objevil objekt IQ Ostrava II. Jedná se o druhou administrativní budovu společnosti CTP v lokalitě náměstí Republiky.

Objekt má být nájemníkům k dispozici v roce 2020 a celkově má obsahovat 18,000 m2 kancelářských ploch. O záměru výstavby druhé budovy jsme psali již v roce 2012.

zdroj: officeguide.cz

Související články


Komentáře

 1. Fantomas002 :

  Páni, ta Ostrava se nám začíná zkrášlovat :)

  Thumb up 17 Thumb down 0
 2. Xavier :

  Až se postaví tohle, vedle knihovna, dostaví skelet a případně i ten plac mezi skeletem a ulicí Na Jízdárně, a opraví se Náměstí Republiky, tak se to tam bude mít k světu! Jsem optimista, věřím, že tak 2040 by to mohlo být!

  Thumb up 42 Thumb down 0
 3. Michal :

  Ještě větší přizdisráč než jeho bratříček vedle.

  Thumb up 8 Thumb down 22
 4. Adam Třetí :

  To je označení pro lidi, ne? Máte pocit, že jsou domy lidé? A otázka na závěr: kde ty houby sbíráte?

  Thumb up 6 Thumb down 8
 5. Crazym :

  Možná tím chtěl Michal jen říct, že by mu slušelo víc pater, tak jako Tietu kdysi v projektu, jen to nezabalil do společensky přijatelných frází a použil jen trochu víc expresivní slovník :DD

  Thumb up 14 Thumb down 3
 6. JohnnyKrabák :

  Nevíte proč to má tak málo pater? (Teda alespoň podle mě). Je to z popudu investora, nebo to zařízlo město? Přijde mi to jako docela škoda, takových 11 pater by tomu slušelo víc.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 7. aggu :

  JohnnyKrabák: Je to barák pro finskou firmu. Kolik je v Helsinkách mrakodrapů? Asi je nemají rádi ;)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 8. Adam Třetí :

  Crazym: Ne, spíš ty houby – za přizdisráče označil i to vedle, a to má více pater.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 9. Xavier :

  aggu: Finsko asi moc neznáš. Já byl v Helsinkách i v Espoo a vysokých budov je tam dost. Jen nejvyšší budova v Helsinkách má 30 pater: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_tallest_buildings_in_Finland – když se na tu tabulku podíváš, zjistíš, že v Helsinkách je 6 budov vyšších než ten náš ostravský mrakodrap. A Helsinky mají 2,3x více obyvatel než Ostrava. Takže tam mají rozhodně mrakodrapy raději než v Ostravě :-D
  Ale jako jo, žádná Varšava to není.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. Crazym :

  Adam Třetí: Zkus jiný myšlenkový pochod :-) Ono v podstatě je to vedle trefně označeno jako přizdisráč, mělo to být Tieto Tower a je to spíš Tieto Cube, tento jouk používám při kontaktu s klienty z ciziny právě z Tieta a oni to paradoxně i přes mé jazykové nedokonalosti chápou více než Ty používající stejný rodný jazyk. Čím to bude? :-)

  Thumb up 2 Thumb down 7
 11. Adam Třetí :

  Crazym: Třeba je to tím, že ty houby papáš taky a nabízíš je i těm zahraničním klientům zároveň s tím „joukem“ ;-DDDD

  Thumb up 4 Thumb down 9
 12. Crazym :

  Adam Třetí: Vidím, že ti ani nemá cenu vysvětlovat, že ta budova měla mít původně čtyřiadvacet pater a devadesát metrů výšky. Ty už máš při svých znalostech hub a toho co a jak se dá označit slovem přizdisráč přeci jasno a o čemkoliv s Tebou diskutovat je zbytečné jak s voliči Okamury že jo? :-)

  Thumb up 2 Thumb down 8
 13. Adam Třetí :

  Crazym: Vidíš, kdybys místo „s voliči Okamury…“ použil „s přizdisráči“, tak by to smysl dávalo. Ale označovat budovu za přizdisráče, to prostě ne. To nezná ani Čeština 2.0 :-DDDD
  Ale jestli chceš, já si taky umím používat slova dle libovůle a nepoužívat konvence. Zkus si tohle dekódovat: Včerejší krtek má chundelatý kokos a ona je prakticky velký lojza ;-DDDDD

  Thumb up 4 Thumb down 10
 14. Michal :

  To prostě jo. Personifikaci a metaforu zná už i čeština 1.0, učivo páté třídy.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 15. Adam Třetí :

  Rozum mají lidi aniž by češtinu ovládali, ještě před tou pátou třídou ;-)
  Ale díky hoši, něco jsem se od vás naučil. Vůbec jsem nevěděl, že tolik lidí žere halucinogeny :-D

  Thumb up 3 Thumb down 6
 16. Miroslav :

  A co parkovací místa??? Dnes je šílený problém zaparkovat v okolí… Bydlím kousek ( ulice Petra křičky) a dopoledne nelze zaparkovat.

  Thumb up 5 Thumb down 5
 17. Martin [msstavby.cz] :

  Miroslav: Žijete v centru města. Města, kde se dá do prakticky do všech jeho částí dojet MHD. Nežijete na periferii. Prosím, ukažte mi v občanském zákoníku, kde se píše o právu parkovat pod oknem.

  Thumb up 28 Thumb down 18
 18. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Martine ty mas opravdu nazory.Kvuli tvemu nazoru lide ve meste prodaji auta.Tu jde spise o to ze v lokalite parkujou na miste residentu,lide kteri tam prijizdi z jinych casti mesta nebo z okolnich obci.pred 14dny jsem jel na socialku a 10min.jsem hledal park.misto…a podle pohybu aut v miste bylo zrejme ze to residenti nejsou…residenti jsou pak nastvani,ze pred jejimy vchody se neustale stridaji aut,bouchani dvermi,mluveni pred domem a v posledni rade,kdyz prijede domu..tak nema kde zaparkovat.

  Thumb up 7 Thumb down 9
 19. Danek :

  Podle poctu palcovani si nekdy kladu otazku boze co tady nekdy ctou nebo prizpivaji za lidi. Ze kdyz Martin napise totalni …..tak dostane 13plusovych palcu…lidi zamyslete se.

  Thumb up 7 Thumb down 17
 20. O. :

  Martin [msstavby.cz]: Pravo na zaparkovani na kazdem rohu samozrejme nikdo nema. Nicmene pokud se nekde postavi kancly pro tisic lidi a udela se k tomu parkoviste pro 150 aut, tak trpi jak zamestnanci v tech kanclech, tak obyvatele v okoli. Tak to proste je. Nikdo nikomu nezakazuje chodit do prace pesky, nebo jezdit MHD, ale ne kazdemu to vyhovuje. V Ostrave je obecne problem s nedostatkem parkovacich mist skoro u vsech kancelarskych budov a je to vyznamny faktor pro firmy, kdyz si vybiraji, kde budou sidlit. Kdyby se to projektovalo poradne, jako jinde v civilizovanem svete, tak to vypada jinak (treba vice poter podzemnich garazi, parkovaci dum vedle, apood.). Bohuzel, tady je to porad ve stylu udelat to co nejlevneji.

  Thumb up 10 Thumb down 4
 21. Xavier :

  Martin má ale pravdu. Zákon o tom, že má každý právo parkovat pod oknem či poblíž, nikde není. Nejde o žádné právo. Člověk má právo vlastnit auto, ale je jeho vlastní problém, že si nepořídil byt s garáží či podzemním parkováním. Místa před okny jsou (až na označené výjimky) volnou parkovací plochou, kam to může zapíchnout kdo chce. A ti, co jeho příspěvek mínusují, jsou asi komouši, kteří si myslí, že se jim má stát nebo město postarat o parkovací místo. Chcete-li garanci blízkého parkovacího místa, tak si to zaplaťte. Člověk, co nemá auto, taky nemá právo si jen tak něco odkládat pod okny ;-D

  Jo, mimochodem, já sám auto mám, ale snažím se tím autem nehyzdit ulice, takže jsem si jako zodpovědný člověk pronajal poblíž bytu garáž (asi 3 minuty pěšky z domu). Nejsem nezodpovědné hovádko ;-)

  Thumb up 10 Thumb down 4
 22. Xavier :

  Podle způsobu vyjadřování některých lidí si někdy kladu otázku: „Bože, co tady někdy přiSpívají za lidi.“ Člověk, co nezvládá učivo základní školy a neumí rodný jazyk (asi volič komunistických sympatizantů Okamury či Babiše), chce druhým kázat o zamyšlení se :-D

  Thumb up 5 Thumb down 6
 23. Danek :

  Xavier:Tu původní jsem psal ve spěchu na mobilním tel.Až po odeslaní jsem si uvědomil, že jsem to napsal špatně..Myslím že v životě se to stane každému.Omlouvám se za svou nedokonalost.Tvoje nálepky o voličích je trapná.Martin má sice pravdu, ale vždy když řekne A je tam i B..to však chytře opomene.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 24. Xavier :

  Danek: Za nálepkování bych se chtěl omluvit: sorry jako ;-D
  Já samozřejmě chápu, že je parkování důležité – kdyby pro mě nebylo, neměl bych garáž. Ale nemám rád sociální inženýrství všeho druhu a nemyslím si, že místo pod okny na silnici patří rezidentům bytů. Jsou to veřejné prostory, kde si může auto zapíchnout kdo chce. Pokud chceš mít jistotu parkování, utíkej makaŤ a kup si byt třeba s podzemním parkováním nebo si postav dům s garáží či si někde garáž pronajmi. Ještě jednou jen jako sorry ;-D

  Thumb up 8 Thumb down 2
 25. Danek :

  Xavier: Já tady vůbec neřešil jistotu parkovaní.Jde o to , že pokud máš v místě bydliště parkovací místa…měli by být prioritně určeny pro potřeby parkovaní osob, které v daném místě bydlí.Pokud do místa(to je to co píše Miroslav)..přijede domu a tam stojí lidé kteří do místa přijeli, třeba na zmíněnou sociálku za A.nemáš kde zaparkovat.B.negativně to ovlivňuje kvalitu bydlení a žití v dané lokalitě..střádaní aut co 10-20min.bouchaní dveřmi, hluk,zvýšené dopravní zatíženi v místě….a to už se lidí v okolí tyká.

  Thumb up 1 Thumb down 7
 26. Xavier :

  Danek: Proč by ta místa měla být prioritně určena pro rezidenty? 1) Nikdo nikoho nenutí si pořizovat bydlení někde, kde jsou třeba nějaké služby a je to tam logicky dopravně vytíženější; Já když jsem si kupoval byt, prošel jsem několikrát mnoho vedlejších ulic, abych věděl, co a kde kupuji. Samozřejmě, že byt v paneláku před sociálkou bude kvalitativně horší než byt v nějaké klidné lokalitě. Tak to má ve zdravé společnosti být. Nejsem komouš a nemyslím si, že by měla být všude stejná kvalita bydlení. Jak by řekl klasik, kdo nebude makaŤ, bude v diskusích plakaŤ ;-D 2) Silnice a parkovací místa na nich jsou pro všechny. Na stavbu silnice před tvým domem jsi nepřispěl z daní více než člověk, co tam jenom projíždí a bydlí třeba na druhém konci města.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 27. Danek :

  Xavier: No já napsal prioritně.Jde o to, že když v lokalitě sidlí sociálka,nové bude udělaný skelet,Kulturák,Tieto,(upozornuji, že každá s těchto budov mé svého vlastníka)knihovna tak by tyto instituce měli mít vybudovány svoje parkovací(pro dostatečný počet aut) staní ne zabírat místa residentům nebo negativně ovlivnovat kvalitu života v dané lokalitě. A můžeš před vybíráním bytu procházet co chceš, nikdo ti nezaručí, že za 10let nebude jinak….mluvím s vlastní zkušenosti samozřejmě.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 28. Xavier :

  Danek: Ale zaručí. Člověk, který chce, dokáže tyhle věci odhadnout. Nebudu kupovat byt někde, kde je kousek obrovská proluka, u které hrozí, že se tam může postavit velká administrativní budova. Tam, kde jsem si byt koupil, se nic takového stát nemůže. Maximálně, že by přišla válka, okolí se rozbombardovalo a následně se stavělo :-D
  Jinak, pod okny, v podstatě přímo pod svou pracovnou, mám vstup do školky. Tak 100x denně tam přijíždí auta, slyším křik dětí atd., ale když mě to štve, tak zavřu okno a mám klid, neslyším nic. Ale mě to obvykle neštve, protože mě ten ruch a křik dětí těší. Říká se tomu ŽIVOT. Ten byt jsem si vybral úmyslně – dítě mám ve školce a jsem s ním vlastně v kontaktu. Když chci, tak si tam třeba i na chvilku zajdu. Ale vím, že jedna sousedka volala nedávno volala policii na ptáky – štvala jí nějaká uřvaná straka. Lidé smýšlí různě…
  Jo a já taky S vlastní zkušeností občas mluvím, hlavně když si 1-2x za rok dám brčko :-D

  Thumb up 4 Thumb down 4
 29. Danek :

  XavierTo není jen o prolukách, já bydlím v lokalitě kde byli kdysi jesle a ty se zrušili.Koupili to doktoři, kteří tam měli ordinace v budově jeslí, pak přistavěli jednu budovu..lidi začli parkovat kde chtěli.na chodníku, na trávě,nedodržení prujezdnosti atd.Pak doktoři postavili další budovu kde jim , ale radnice dala do podmínek , že musí na svém pozemku vystavět parkovací staní pro pacienty..jinak jim to neprojde. (upozorňuji, že ta sama radnice jim zaroven poskytla dotaci na vybudovaní…chápete dotace na vybudovaní park.staní soukromé firmě) a tak se postavila další a ještě větší budova, mimojiné po vybudovaní parkovacích míst v objektu si nenápadně doktoři nechali umístit značku zákaz vjezdu mot.vozidel…takže z části tam parkují pouze doktoři a z části pacienti vlastně pod pohrůžkou pokuty..zbytek mezi dvory a to negativně ovlivnuje život residentů. Jo a z vlastní zkušenosti musím říct, chvála bohu, že už je pátek..opět jsem na to přišel po odeslaní, ale dělám asi 5věcí najednou…jsem v práci.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. davidb :

  Před 20 lety kolem domů nestály prakticky žádné auta, hráli jsem si tam fotbal a hokej.
  Bohužel počet aut narostl do takových výšin, že problém parkování je.
  Ale druhá strana je, že některé rodiny mají aut více a tudíž na 1 byt by chtěly i 2 – 3 parkovací místa!

  Thumb up 7 Thumb down 2
 31. Robur :

  Někdy v letech 2007-2008 vyšel v MF Dnes článek, ve kterém se i tehdejší primátor Petr Kajnar zmiňoval o nových projektech a růstu města i regionu. Tehdy tam zazněl i obrat, že do x let může Ostravský region překonat Prahu. Pěkně se to četlo, ale brzy na to přišla krize a o těchto ambicích jsme si mohli nechat zdát. Projekty se rušily, odkládaly a nebo zmenšovaly (např. i to Tieto). Hlavně ať se to stihne dokončit než přijde další krize…. I když tu Prahu nedoženeme ani tak.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 32. aggu :

  Nejde o toho někoho „dohánět“. Jen je zajímavé sledovat, jak se krize dotkla toho či onoho města, jak k tomu přistupoval stát, a jak se stát chová zase v době konjunktury. Ostrava z toho vychází tak, že v době krize klesá nejvíc, a v době růstu roste nejmíň.

  Thumb up 8 Thumb down 4
 33. PetrP :

  Kanceláře nestojí, přesto zastupitelé pokutu firmě snížili a prodloužili termín

  https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/tieto-smlouva-pokuta-namesti-republiky-ostrava-ctp.A190307_462165_ostrava-zpravy_jaga

  Thumb up 1 Thumb down 0
 34. Cervik :

  Dneska jsem slysel o tom,ze uz zacinaji kolikovat a davat oploceni. Nevite co je na tom pravdy?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 35. vojta :

  Cervik: Někde na Instagramu fajnova je, že v daném místě probíhá jen stavba jakéhosi díla nějakého zahraničního architekta v rámci landscape festivalu myslím.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 36. adamous :

  Hojte, nema nekdo nejake nove info o projektu?

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.