IQ Ostrava II

Na realitním portálu officeguide.cz se nově objevil objekt IQ Ostrava II. Jedná se o druhou administrativní budovu společnosti CTP v lokalitě náměstí Republiky.

Objekt má být nájemníkům k dispozici v roce 2020 a celkově má obsahovat 18,000 m2 kancelářských ploch. O záměru výstavby druhé budovy jsme psali již v roce 2012.

zdroj: officeguide.cz

Související články


Komentáře

 1. Fantomas002 :

  Páni, ta Ostrava se nám začíná zkrášlovat :)

  Thumb up 16 Thumb down 0
 2. Xavier :

  Až se postaví tohle, vedle knihovna, dostaví skelet a případně i ten plac mezi skeletem a ulicí Na Jízdárně, a opraví se Náměstí Republiky, tak se to tam bude mít k světu! Jsem optimista, věřím, že tak 2040 by to mohlo být!

  Thumb up 41 Thumb down 0
 3. Michal :

  Ještě větší přizdisráč než jeho bratříček vedle.

  Thumb up 7 Thumb down 20
 4. Adam Třetí :

  To je označení pro lidi, ne? Máte pocit, že jsou domy lidé? A otázka na závěr: kde ty houby sbíráte?

  Thumb up 6 Thumb down 6
 5. Crazym :

  Možná tím chtěl Michal jen říct, že by mu slušelo víc pater, tak jako Tietu kdysi v projektu, jen to nezabalil do společensky přijatelných frází a použil jen trochu víc expresivní slovník :DD

  Thumb up 13 Thumb down 3
 6. JohnnyKrabák :

  Nevíte proč to má tak málo pater? (Teda alespoň podle mě). Je to z popudu investora, nebo to zařízlo město? Přijde mi to jako docela škoda, takových 11 pater by tomu slušelo víc.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 7. aggu :

  JohnnyKrabák: Je to barák pro finskou firmu. Kolik je v Helsinkách mrakodrapů? Asi je nemají rádi ;)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 8. Adam Třetí :

  Crazym: Ne, spíš ty houby – za přizdisráče označil i to vedle, a to má více pater.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 9. Xavier :

  aggu: Finsko asi moc neznáš. Já byl v Helsinkách i v Espoo a vysokých budov je tam dost. Jen nejvyšší budova v Helsinkách má 30 pater: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_tallest_buildings_in_Finland – když se na tu tabulku podíváš, zjistíš, že v Helsinkách je 6 budov vyšších než ten náš ostravský mrakodrap. A Helsinky mají 2,3x více obyvatel než Ostrava. Takže tam mají rozhodně mrakodrapy raději než v Ostravě :-D
  Ale jako jo, žádná Varšava to není.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. Crazym :

  Adam Třetí: Zkus jiný myšlenkový pochod :-) Ono v podstatě je to vedle trefně označeno jako přizdisráč, mělo to být Tieto Tower a je to spíš Tieto Cube, tento jouk používám při kontaktu s klienty z ciziny právě z Tieta a oni to paradoxně i přes mé jazykové nedokonalosti chápou více než Ty používající stejný rodný jazyk. Čím to bude? :-)

  Thumb up 2 Thumb down 6
 11. Adam Třetí :

  Crazym: Třeba je to tím, že ty houby papáš taky a nabízíš je i těm zahraničním klientům zároveň s tím „joukem“ ;-DDDD

  Thumb up 3 Thumb down 9
 12. Crazym :

  Adam Třetí: Vidím, že ti ani nemá cenu vysvětlovat, že ta budova měla mít původně čtyřiadvacet pater a devadesát metrů výšky. Ty už máš při svých znalostech hub a toho co a jak se dá označit slovem přizdisráč přeci jasno a o čemkoliv s Tebou diskutovat je zbytečné jak s voliči Okamury že jo? :-)

  Thumb up 2 Thumb down 7
 13. Adam Třetí :

  Crazym: Vidíš, kdybys místo „s voliči Okamury…“ použil „s přizdisráči“, tak by to smysl dávalo. Ale označovat budovu za přizdisráče, to prostě ne. To nezná ani Čeština 2.0 :-DDDD
  Ale jestli chceš, já si taky umím používat slova dle libovůle a nepoužívat konvence. Zkus si tohle dekódovat: Včerejší krtek má chundelatý kokos a ona je prakticky velký lojza ;-DDDDD

  Thumb up 3 Thumb down 10
 14. Michal :

  To prostě jo. Personifikaci a metaforu zná už i čeština 1.0, učivo páté třídy.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 15. Adam Třetí :

  Rozum mají lidi aniž by češtinu ovládali, ještě před tou pátou třídou ;-)
  Ale díky hoši, něco jsem se od vás naučil. Vůbec jsem nevěděl, že tolik lidí žere halucinogeny :-D

  Thumb up 3 Thumb down 6
 16. Miroslav :

  A co parkovací místa??? Dnes je šílený problém zaparkovat v okolí… Bydlím kousek ( ulice Petra křičky) a dopoledne nelze zaparkovat.

  Thumb up 5 Thumb down 5
 17. Martin [msstavby.cz] :

  Miroslav: Žijete v centru města. Města, kde se dá do prakticky do všech jeho částí dojet MHD. Nežijete na periferii. Prosím, ukažte mi v občanském zákoníku, kde se píše o právu parkovat pod oknem.

  Thumb up 28 Thumb down 17
 18. Danek :

  Martin [msstavby.cz]: Martine ty mas opravdu nazory.Kvuli tvemu nazoru lide ve meste prodaji auta.Tu jde spise o to ze v lokalite parkujou na miste residentu,lide kteri tam prijizdi z jinych casti mesta nebo z okolnich obci.pred 14dny jsem jel na socialku a 10min.jsem hledal park.misto…a podle pohybu aut v miste bylo zrejme ze to residenti nejsou…residenti jsou pak nastvani,ze pred jejimy vchody se neustale stridaji aut,bouchani dvermi,mluveni pred domem a v posledni rade,kdyz prijede domu..tak nema kde zaparkovat.

  Thumb up 6 Thumb down 9
 19. Danek :

  Podle poctu palcovani si nekdy kladu otazku boze co tady nekdy ctou nebo prizpivaji za lidi. Ze kdyz Martin napise totalni …..tak dostane 13plusovych palcu…lidi zamyslete se.

  Thumb up 7 Thumb down 17
 20. O. :

  Martin [msstavby.cz]: Pravo na zaparkovani na kazdem rohu samozrejme nikdo nema. Nicmene pokud se nekde postavi kancly pro tisic lidi a udela se k tomu parkoviste pro 150 aut, tak trpi jak zamestnanci v tech kanclech, tak obyvatele v okoli. Tak to proste je. Nikdo nikomu nezakazuje chodit do prace pesky, nebo jezdit MHD, ale ne kazdemu to vyhovuje. V Ostrave je obecne problem s nedostatkem parkovacich mist skoro u vsech kancelarskych budov a je to vyznamny faktor pro firmy, kdyz si vybiraji, kde budou sidlit. Kdyby se to projektovalo poradne, jako jinde v civilizovanem svete, tak to vypada jinak (treba vice poter podzemnich garazi, parkovaci dum vedle, apood.). Bohuzel, tady je to porad ve stylu udelat to co nejlevneji.

  Thumb up 9 Thumb down 4
 21. Xavier :

  Martin má ale pravdu. Zákon o tom, že má každý právo parkovat pod oknem či poblíž, nikde není. Nejde o žádné právo. Člověk má právo vlastnit auto, ale je jeho vlastní problém, že si nepořídil byt s garáží či podzemním parkováním. Místa před okny jsou (až na označené výjimky) volnou parkovací plochou, kam to může zapíchnout kdo chce. A ti, co jeho příspěvek mínusují, jsou asi komouši, kteří si myslí, že se jim má stát nebo město postarat o parkovací místo. Chcete-li garanci blízkého parkovacího místa, tak si to zaplaťte. Člověk, co nemá auto, taky nemá právo si jen tak něco odkládat pod okny ;-D

  Jo, mimochodem, já sám auto mám, ale snažím se tím autem nehyzdit ulice, takže jsem si jako zodpovědný člověk pronajal poblíž bytu garáž (asi 3 minuty pěšky z domu). Nejsem nezodpovědné hovádko ;-)

  Thumb up 10 Thumb down 4
 22. Xavier :

  Podle způsobu vyjadřování některých lidí si někdy kladu otázku: „Bože, co tady někdy přiSpívají za lidi.“ Člověk, co nezvládá učivo základní školy a neumí rodný jazyk (asi volič komunistických sympatizantů Okamury či Babiše), chce druhým kázat o zamyšlení se :-D

  Thumb up 5 Thumb down 6
 23. Danek :

  Xavier:Tu původní jsem psal ve spěchu na mobilním tel.Až po odeslaní jsem si uvědomil, že jsem to napsal špatně..Myslím že v životě se to stane každému.Omlouvám se za svou nedokonalost.Tvoje nálepky o voličích je trapná.Martin má sice pravdu, ale vždy když řekne A je tam i B..to však chytře opomene.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 24. Xavier :

  Danek: Za nálepkování bych se chtěl omluvit: sorry jako ;-D
  Já samozřejmě chápu, že je parkování důležité – kdyby pro mě nebylo, neměl bych garáž. Ale nemám rád sociální inženýrství všeho druhu a nemyslím si, že místo pod okny na silnici patří rezidentům bytů. Jsou to veřejné prostory, kde si může auto zapíchnout kdo chce. Pokud chceš mít jistotu parkování, utíkej makaŤ a kup si byt třeba s podzemním parkováním nebo si postav dům s garáží či si někde garáž pronajmi. Ještě jednou jen jako sorry ;-D

  Thumb up 8 Thumb down 2
 25. Danek :

  Xavier: Já tady vůbec neřešil jistotu parkovaní.Jde o to , že pokud máš v místě bydliště parkovací místa…měli by být prioritně určeny pro potřeby parkovaní osob, které v daném místě bydlí.Pokud do místa(to je to co píše Miroslav)..přijede domu a tam stojí lidé kteří do místa přijeli, třeba na zmíněnou sociálku za A.nemáš kde zaparkovat.B.negativně to ovlivňuje kvalitu bydlení a žití v dané lokalitě..střádaní aut co 10-20min.bouchaní dveřmi, hluk,zvýšené dopravní zatíženi v místě….a to už se lidí v okolí tyká.

  Thumb up 1 Thumb down 6
 26. Xavier :

  Danek: Proč by ta místa měla být prioritně určena pro rezidenty? 1) Nikdo nikoho nenutí si pořizovat bydlení někde, kde jsou třeba nějaké služby a je to tam logicky dopravně vytíženější; Já když jsem si kupoval byt, prošel jsem několikrát mnoho vedlejších ulic, abych věděl, co a kde kupuji. Samozřejmě, že byt v paneláku před sociálkou bude kvalitativně horší než byt v nějaké klidné lokalitě. Tak to má ve zdravé společnosti být. Nejsem komouš a nemyslím si, že by měla být všude stejná kvalita bydlení. Jak by řekl klasik, kdo nebude makaŤ, bude v diskusích plakaŤ ;-D 2) Silnice a parkovací místa na nich jsou pro všechny. Na stavbu silnice před tvým domem jsi nepřispěl z daní více než člověk, co tam jenom projíždí a bydlí třeba na druhém konci města.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 27. Danek :

  Xavier: No já napsal prioritně.Jde o to, že když v lokalitě sidlí sociálka,nové bude udělaný skelet,Kulturák,Tieto,(upozornuji, že každá s těchto budov mé svého vlastníka)knihovna tak by tyto instituce měli mít vybudovány svoje parkovací(pro dostatečný počet aut) staní ne zabírat místa residentům nebo negativně ovlivnovat kvalitu života v dané lokalitě. A můžeš před vybíráním bytu procházet co chceš, nikdo ti nezaručí, že za 10let nebude jinak….mluvím s vlastní zkušenosti samozřejmě.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 28. Xavier :

  Danek: Ale zaručí. Člověk, který chce, dokáže tyhle věci odhadnout. Nebudu kupovat byt někde, kde je kousek obrovská proluka, u které hrozí, že se tam může postavit velká administrativní budova. Tam, kde jsem si byt koupil, se nic takového stát nemůže. Maximálně, že by přišla válka, okolí se rozbombardovalo a následně se stavělo :-D
  Jinak, pod okny, v podstatě přímo pod svou pracovnou, mám vstup do školky. Tak 100x denně tam přijíždí auta, slyším křik dětí atd., ale když mě to štve, tak zavřu okno a mám klid, neslyším nic. Ale mě to obvykle neštve, protože mě ten ruch a křik dětí těší. Říká se tomu ŽIVOT. Ten byt jsem si vybral úmyslně – dítě mám ve školce a jsem s ním vlastně v kontaktu. Když chci, tak si tam třeba i na chvilku zajdu. Ale vím, že jedna sousedka volala nedávno volala policii na ptáky – štvala jí nějaká uřvaná straka. Lidé smýšlí různě…
  Jo a já taky S vlastní zkušeností občas mluvím, hlavně když si 1-2x za rok dám brčko :-D

  Thumb up 4 Thumb down 4
 29. Danek :

  XavierTo není jen o prolukách, já bydlím v lokalitě kde byli kdysi jesle a ty se zrušili.Koupili to doktoři, kteří tam měli ordinace v budově jeslí, pak přistavěli jednu budovu..lidi začli parkovat kde chtěli.na chodníku, na trávě,nedodržení prujezdnosti atd.Pak doktoři postavili další budovu kde jim , ale radnice dala do podmínek , že musí na svém pozemku vystavět parkovací staní pro pacienty..jinak jim to neprojde. (upozorňuji, že ta sama radnice jim zaroven poskytla dotaci na vybudovaní…chápete dotace na vybudovaní park.staní soukromé firmě) a tak se postavila další a ještě větší budova, mimojiné po vybudovaní parkovacích míst v objektu si nenápadně doktoři nechali umístit značku zákaz vjezdu mot.vozidel…takže z části tam parkují pouze doktoři a z části pacienti vlastně pod pohrůžkou pokuty..zbytek mezi dvory a to negativně ovlivnuje život residentů. Jo a z vlastní zkušenosti musím říct, chvála bohu, že už je pátek..opět jsem na to přišel po odeslaní, ale dělám asi 5věcí najednou…jsem v práci.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. davidb :

  Před 20 lety kolem domů nestály prakticky žádné auta, hráli jsem si tam fotbal a hokej.
  Bohužel počet aut narostl do takových výšin, že problém parkování je.
  Ale druhá strana je, že některé rodiny mají aut více a tudíž na 1 byt by chtěly i 2 – 3 parkovací místa!

  Thumb up 7 Thumb down 2
 31. Robur :

  Někdy v letech 2007-2008 vyšel v MF Dnes článek, ve kterém se i tehdejší primátor Petr Kajnar zmiňoval o nových projektech a růstu města i regionu. Tehdy tam zazněl i obrat, že do x let může Ostravský region překonat Prahu. Pěkně se to četlo, ale brzy na to přišla krize a o těchto ambicích jsme si mohli nechat zdát. Projekty se rušily, odkládaly a nebo zmenšovaly (např. i to Tieto). Hlavně ať se to stihne dokončit než přijde další krize…. I když tu Prahu nedoženeme ani tak.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 32. aggu :

  Nejde o toho někoho „dohánět“. Jen je zajímavé sledovat, jak se krize dotkla toho či onoho města, jak k tomu přistupoval stát, a jak se stát chová zase v době konjunktury. Ostrava z toho vychází tak, že v době krize klesá nejvíc, a v době růstu roste nejmíň.

  Thumb up 8 Thumb down 4
 33. PetrP :

  Kanceláře nestojí, přesto zastupitelé pokutu firmě snížili a prodloužili termín

  https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/tieto-smlouva-pokuta-namesti-republiky-ostrava-ctp.A190307_462165_ostrava-zpravy_jaga

  Thumb up 1 Thumb down 0
 34. Cervik :

  Dneska jsem slysel o tom,ze uz zacinaji kolikovat a davat oploceni. Nevite co je na tom pravdy?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 35. vojta :

  Cervik: Někde na Instagramu fajnova je, že v daném místě probíhá jen stavba jakéhosi díla nějakého zahraničního architekta v rámci landscape festivalu myslím.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 36. adamous :

  Hojte, nema nekdo nejake nove info o projektu?

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.