Interiér KD Petřkovice se změní

Interiér kulturního domu v Ostravě-Petřkovicích se změní.

Petřkovický kulturní dům pochází už z počátku70. let minulého století. Konají se v něm plesy, sešlosti, oslavy. Ale dosud na něj nikdy nikdo ani nesáhl. „V kulturním domě se odehrává naprosto veškerý kulturní život Petřkovic – škol, seniorů a řady i cizích organizacía spolků, protože podobné prostory v obci nemáme a jeho kapacita na nejrůznější akce je asi tři sta osob,“ vysvětluje starosta Ivo Mikulica, jak jsou Petřkovice – stejně jako řada další malých obcí – na svém „kulturáku“ závislé.

Jeho rekonstrukce začala užv roce 2013, avšak jen zvenčí – zateplením, novou fasádou a výměnou oken. Až před několika měsíci byla vysoutěžena také rekonstrukce vnitřních prostor a bylo definitivně jisté, že interiér ze starých časů bude nahrazen modernou. „Ostrava na tuto akci, která bude probíhat celkem čtyři roky za provozu, uvolnila asi čtyřicet milionů korun,“ říká Mikulica.

Elektroinstalace, vzduchotechnika, vybavení sálu, restaurace. To vše čeká velká proměna, stejně jako samotný interiér celého kulturního domu, v němž jsou vedle společenského sálu a restaurace také komerční prostory, obřadní místnost a byty. „Zhotovitel se zavázal, že omezení provozu bude jen na dobu nezbytně nutnou. Spolupracovat budeme se všemi nájemníky,“ přislíbil Mikulica.

Právě pro nájemníky jsou jeho slova aktuální. Práce v interiéru začnou už letos, a to právě v bytech nájemníků, zrekonstruují se i nebytové prostory a zateplí střecha. Nový kulturní dům by veřejnost měla v plné kráse poznat v roce 2021.

Vizualizace Petr Lichnovský – architektonická kancelář

Původní stav:

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Inženýr :) :

  @Martin [msstavby.cz] – Proč u vizualizací neuvádíte autora daných vizualizací ??? Tuším, že v článku v deníku byl uveden autor návrhu, tak proč to neuvádíte zde ??

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Inženýr :): Protože přebíráme všechen materiál z Deníku. Což se odráží i na kvalitě.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 3. acdlcia [msstavby.cz] :

  Inženýr :): Vizualizace nemáme od autora, ale z deníku a ten je zde taky jako zdroj uveden. Odkud je má deník musí uvést on. Takže je vše tak jak má být.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 4. aggu :

  Do takového „kulturního domu“ se přece musí těšit každý.
  https://mapy.cz/zakladni?x=18.2585168&y=49.8754238&z=18&pano=1&pid=50614497&yaw=5.483&fov=1.257&pitch=-0.046&q=pet%C5%99kovice%20kd
  Kromě mě. Už podle vzhledu exteriéru lze odhadnout to co se může dít uvnitř.
  Stačí pootočit obrazem doleva o 90° a začít brečet nad tím, kam architektura za 100 let klesla.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Hynek [msstavby.cz] :

  Inženýr :): duvod je ciste casovy. doplnil jsem to.

  acdlcia [msstavby.cz]: ja bych neprskal. urcite to neni „tak jak ma byt“, je to spis tolerovany stav.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.