Odra – sanace důlních vlivů – Ostrava Zábřeh

Na pravém břehu řeky probíhá úprava protipovodňového valu.

Předmětem plnění je sanace a rekonstrukce stávajících ochranných hrází podél řeky Odry, spočívající zejména ve zlepšení fyzikálních vlastností ochranných hrází a dalších objektů na toku řeky Odry (homogenity, vodotěsnosti a stability), které byly zhoršeny v minulých desetiletích tvarovými změnami při sedání podloží hrází podél toku řeky Odry a v nejbližším okolí.

Cílem prací je odstranění potenciálního nebezpečí vzniku škod na životním prostředí, na majetku a na životech obyvatel v nejbližším i vzdálenějším území za stávajícími ochrannými hrázemi, které mohou být při extrémních povodňových stavech porušeny vlivem průsaků říčních vod přes jejich zemní konstrukce a v jejich podloží v souvislosti s minulou těžební činností v uhelné pánvi.

Citace z mfcr.ezak.cz

Související články


Komentáře

 1. via :

  Mohli by na opravovaném náspu vytvořit rozumný povrch, aby se tama dalo projet na kole. Uplácaná hlíněná cesta by mohla vytvořit lepší požitek z jízdy než ta štěrková traktoračka městem nazvaná jako cyklostezka.

  Thumb up 2 Thumb down 5
 2. Crazym :

  via: No nevím, otázkou je co je rozumný povrch, jaký je ten lepší zážitek z jízdy a kudy všude by se dalo projet na kole. Řekl bych, že každý to má jinde ale podle poměrů prodaných a provozovaných silničních, trekových a horských kol by se dalo odvodit, že většina na takovém povrchu nemá problém. Třeba i ta většina ocení, že se jim tam díky tomu „hroznému“ povrchu nepletou bruslaři, kikiny na šteklích, hipsteři na festkách a nabušení silničáři s wattmetry co si hlídají aby jim nespadl tep :DD

  Thumb up 12 Thumb down 4
 3. Jarmil Buqa :

  via:

  Za mě byly původnejší cestičky lepší, než současná cyklo, protože byly zábavné, ale jinak s tím povrchem nemám problém ani na silničce…

  Thumb up 1 Thumb down 1
 4. thrpst :

  Toto je joke. Až zase přijdou povodně, tyto hráze nepomůžou nic.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 5. Monika Valová :

  Kdyby jen opravovali hráz, ale oni tu cyklostezku pro jistotu v tom úseku zavřeli úplně, i pro chodce… :-( Snad tuším do října.. Kdy že to byla zprovozněna? Víc jak dva roky to podle mě není…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 6. via :

  Ono hlavně ta „cyklostezka“ už přestává existovat, poněvadž náklaďáky z ní dělají sibiřskou traktoračku :) Jsem zvědav co s ní potom udělají a co na to řekne poskytovatel padesátimilionové dotace. A to nejen tady u Zábřehu, ta stezka je v havarijním stavu na více místech, jak jsem o víkendu průjezdem zjistil.
  Bonusem týhle celosezónní uzávěrky je, že se ani nedá rychle objet. Každopádně se opět nestačím divit nad ostravskými poměry, kde Povodí Odry na stezce zakáže asfalt (to je ten rozumný spolehlivý udržitelný předvídatelný bezpečný povrch), ale současně stejné místo kompletně rozkope kvůli jiné stavbě.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.