Informace k divadlu na Černé louce

Město Ostrava zveřejnilo „předpokládaný vzhled pavilonu G po rekonstrukci“.

Netušíme, jak se bude vizualizace blížit realitě, jelikož se jedná o vizualizaci od ateliéru NL Architects, který se zúčastnil urbanistické soutěži z roku 2010. Vizualizaci můžete vidět v článku Studie Černé louky – návrh NL Architects.

Sehnat lístky na atraktivní představení Národního divadla moravskoslezského (NDM) začíná být problém. Do budoucna by ho měla řešit připravovaná adaptace bývalého výstavního pavilonu G na výstavišti Černá louka právě pro divadelní účely. Ta by současně umožnila rozšířit zázemí pro soubory NDM, zejména pokud jde o odpovídající zkušebny. Jak informoval náměstek primátora pro oblast kultury Zbyněk Pražák, na Černé louce díky rekonstrukci málo využívaného pavilonu o rozloze 36 krát 42 metrů a výšce mezi šesti a devíti metry vznikne jednak nový hrací prostor pro všechny soubory NDM, tedy operu, činohru, balet a operetu/muzikál, jednak chybějící prostor pro chybějící zkušebnu, jejíž velikost by byla adekvátní velikosti obou stávajících jevišť NDM v divadlech Antonína Dvořáka a Jiřího Myrona. Uleví se tak přetíženosti divadelních budov a provozu NDM se znatelně odlehčí. V  současné době se zpracovává příslušná studie, realizace investice v celkovém objemu zhruba 60 milionů korun by měla začít v příštím roce před prázdninami.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

  1. dolil :

    Tady jde vidět, že kvalitní architektura může vzniknout i v Ostravě.

    Thumb up 6 Thumb down 0
  2. Infoš :

    To může, ale hned se to vykompenzuje tím že se vedle postaví nová fakulta umění :D Aby to místo tak moc hezké, je to třeba vyvážit..

    Thumb up 5 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.