II. etapa modernizace vítkovického stadionu

Začala stavba nosníků jižní tribuny, příprava základů pro zázemí a osazování betonových segmentů na severní tribuně.

Související články


Komentáře

 1. FlakY` :

  Stavba probíhá pěkně. Osazování betonových konstrukcí už půjde rychle. Opravdu směšná je opětovná rekonstrukce hlavní (zestárlé) tribuny.

  Thumb up 2 Thumb down 4
 2. MM :

  FlakY`: Směšný je celý tento kočkopes. Za miliardu mít takový stadion, to by jeden brečel. Ovšem svému účelu posloužil pěkně, bylo na volební kampaně. To je vše. Když už to stálo takové peníze, nechápu proč to celé nezbourali a nepostavili znovu. Obdobný stadion v Plzni stál méně než polovinu…

  Thumb up 6 Thumb down 10
 3. Nimrod :

  Mám rád tady ty experty na všechno – na architekturu, investice, zakázky, volební kampaně a co já vím co ještě…už jsem tu psal několikrát. Pokud máte podezření na spáchání trestného činu (příp. máte důkazy), tka je vaše povinnost se obrátit na policii. Tečka. Debata by měla být o tom, zda je stavba přínosná, zda je dobře vyprojektovaná, zda se bude líbit…apod. Prostě, zda se jedná o kvalitní inženýrské dílo.

  Thumb up 16 Thumb down 3
 4. znalec :

  Komentáře pseudohodnotitelů jsou neodborné. Již několikrát se tady srovnával stadion v Plzni. Doporučuji těmto pseudoodborníkům se do Plzně na jejich stadion podívat. V současné době jsou v Plzni postaveny dvě krátké a jedna dlouhá tribuna. Toť vše. Tato stavba se skládá z lehké betonové prefabrikace a uchycení krycí střechy na jednoduchých táhlech (zakrytí střechy je laciný ohýbaný plech). Záda všech tribun nejsou vůbec krytá (pouze opticky – kryto dřevolatí). Shrnuto – jedná se o velice jednoduché tribunky s laciným zastřešením i když svému účelu jistě sloužící a kéž by bylo aspoň takových stadionů více. Nic více se zde neudělalo. Kabeláže, topení, vzduchotechnika, která není u Vítkovic opticky vidět v Plzni dělána nebyla. A to jsou velice drahé položky. Hlavní tribuna v Plzni zůstala stejná (bez oprav) – ty budou až v další etapě následovat (jedná se o dvoupatrovou šikovnou hlavní tribunu). Dále chybí dostavba cca 10m boční tribuny – 16mil. snad letos. Plus dvě hlavní věže – 60mil snad příští rok. Shrnuto – i po kompletní zamýšlené dostavbě Plzně – kvalitou materiálu, množství práce na rekonstrukci stadiónu a komplexním projektovým ucelením se nemůže Plzeň s Vítkovicemi rovnat. Navíc ve Vítkovicích je rekonstruováno i okolí a Vítkovický stadion je víceúčelový (i když pro fotbal méně vhodný). To, ale nic nemění na daleko vyšší kvalitě a přidané hodnotě Vítkovic. V současné době je nejlepší stadion v rámci servisu a komfortu pro diváky – Slávia, Teplice, Plzeň, Sparta, Slovácko ……………a na konec hvostu Hradec Králové. S Vítkovicemi se posune Baník na druhé místo.

  Thumb up 17 Thumb down 3
 5. MM :

  znalec: Prosím čím se posune na druhé místo v ligových stadionech? Atletickou drahou, kterou 99% moderních fotbalových stadionů nemá? Nebo tím, že zázemí pro diváky jako občerstvení a toalety nejsou uvnitř tribun, ale mimo a nekryté? Takže když si půjdu pro párek nebo na hajzl, tak zmoknu? Sám jste to napsal. Postavilo se něco zbytečného, na fotbal je to nevhodné, jako komplexní stadion zase nedodělané viz. zázemí pro diváky. Měly se opravit Bazaly nebo postavit čistě fotbalový obyčejný stadion a k tomu atletiku. Stálo by to stejně a každý by si našel to svoje. Vždyť ten stadion Plzně bohatě stačí. Zkrátka když na to nemám, tak nestavím takto drahý kompromis, pak město brečí, že nejsou peníze. Pro Nimroda, to jsou takové rady o podání trestního oznámení… Vše se dá schovat, přeposlat přes firmy atd., podívejte se jak policie řeší kauzu Dědic, díky operativní technice přišla na ty jejich čachry a až potom si k tomu dosazuje ty částky, faktury. Už jenom výměna pozemků města s Riderou byla malá domů, město ještě doplatilo snad 20 milionů. Já už ty růžové brýle na rozdíl od vás nenosím.

  Thumb up 10 Thumb down 7
 6. MM :

  Nimrod: Takže podle vás je stavba přínosná, dobře vyprojektovaná a bude se líbit? Jednou za rok tretra, pak 15 zápasů fotbalu s tragickou atmosférou a jinak nic. Ti, kteří psali kolik je tam akcí a přitom na mistrovství ČR, které bylo letos, nebyla plná ani stará tribuna. Tak já vám nevím. Já chápu, že vám vadím, ale mě nejde o to, že se staví, ale jak a pro koho. Snad si nemusíme hned sednout na zadek když se město rozhodne cokoli postavit, ta doba už pominula.

  Thumb up 4 Thumb down 9
 7. aggu :

  Ten stadion je hodně drahý omyl. V tom lepším případě. O tom horším by mohl něco říct audit ve VÍTKOVICE ARÉNA a.s., který slibuje nový primátor.

  Thumb up 4 Thumb down 7
 8. Balde :

  MM: a jako aby měli sportovci kvalitní zázemí vás nezajímá??? V Ostravě vychovánáme jedny z nej sportovců, kteří pak musí odcházet do Prahy , protože tady nemají podmínky, jaá jsem za tento stadion velmí rád

  Thumb up 11 Thumb down 1
 9. aggu :

  Balde: Kolik potřebují sportovci sedaček na tribunách, aby podali kvalitní výkon? ;)

  Thumb up 4 Thumb down 8
 10. Balde :

  aggu: cenu rekonstrukce nedělají jen sedačky, ale i tartan, rekonstrukce zázemí, atd

  Thumb up 7 Thumb down 1
 11. aggu :

  Balde: Ale jo, ať v tom tartanu mají zlaté plíšky, ribstoly z ebenu a ve vířivce Champagne. Ale proč ty tribuny s 15000 sedačkama?

  Thumb up 2 Thumb down 12
 12. Balde :

  aggu: aby se tam mohli poradat mezinarodní akce? a aby si měli kam sednout fanoušci sportu, kterých je v Ostravě víc než dost aby je zaplnili?

  Thumb up 8 Thumb down 1
 13. thvari :

  aggu: Tak patnáct tisíc sedaček tam bude proto, aby diváci FCB, na Zlaté tretře, mezistátních utkáních, atd. nemuseli sedět na drolícím se betonu bez zastřešení. Říká se tomu komfort.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 14. aggu :

  FCB má třetinovou návštěvnost. Tretra je jednou ročně. Mezistátní utkání tu můžou být taky tak 1-2x do roka. Sedět zbytek roku na poloprázdném stadionu není zrovna komfort.
  Já chápu, že na ten argument se nerado slyší ;)
  Kdyby měly Vítkovice poloviční kapacitu (2 nové tribuny západ a východ) s tím, že jednou v létě na Tretru by se smontovaly severní a jižní tribuna na těch 15000, se zachováním všeho komfortu pro atlety, tv štáby, vip, atd… tak neřeknu ani popel.

  Thumb up 2 Thumb down 6
 15. Balde :

  aggu: aha a proto bychom měli postavit stadion fotbalovy, který může hostit jen fotbal. A na BANIK chodí prumerne 10 000 – zdroj stránky klubu

  Thumb up 0 Thumb down 1
 16. Pavel :

  MM: Atletická dráha? Tak chytráku vem metr a zjistíš nepříjemnou pravdu – vzdálenost z první řady na nové vítkovické východní tribuně k fotbalové lajně je kratší, než ta samá vzdálenost na stejném místě na Bazalech (sektor B2). Hm a co teď?

  Thumb up 8 Thumb down 3
 17. thvari :

  není pravda, FCB má takové vlny. Na týmy typu Plzen, Sparta tech 15 tis. prijde. Nekdy chodi trapnych 4-5 (jako ted na podzim), jindy zas 8-10, jako na konci lonske a v predlonske sezone. Já mám pocit, že už jsme se tady o tom využití stadionu hádali jinde :D holt někdo asi neni zrovna sportovni fanousek, vid aggu?

  Pavel: moje rec, vzdyt na Bazalech byl kdysi skvarovy okruh!

  Thumb up 6 Thumb down 0
 18. MM :

  Pavel: To se neodporuje, vždyť na Bazalech byl atletický ovál, já nikde nepsal, že na Bazalech je nádherný výhled na trávník. Já jen říkám, že v dnešní době stavět stadion s atletickou dráhou s tím, že většinu času se na něm hraje fotbal není normální. Prostě požadavky jsou někde jinde. Mě připadá, že lidé neumí číst. Já nikomu nezávidím lepší zázemí, ať ho mají, ale právě problém je v tom, že město postavilo kočkopes. Úplně stejně je na tom hokej, který má halu prakticky jen pro sebe a nikdo neřekne ani popel. U venkovního stadionu, který je logicky levnější je to problém. Navíc ten stadion je tu na dalších 50 let, takže v roce 2064 půjdete na párek do budky za tribunou, luxus.

  Thumb up 3 Thumb down 4
 19. MM :

  Balde: Vždyť o zázemí nepíšu ani slovo, tady jde o ten stadion jako takový. Mimochodem se teď atletům staví krytá hala za 300 milionů, tak nechápu o co vám jde. Za ty prachy se mohl zrekonstruovat nebo postavit čistě fotbalový stadion pro 10 tisíc lidí a opravit atletický stadion. Ta šílená kapacita pro jednu akci ročně je zbytečná respektive platí to celá Ostrava.

  Thumb up 4 Thumb down 4
 20. Balde :

  MM: ale přes tu jednu akci ročně se o Ostravě dozví půlka světa.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 21. centos :

  Pavel: Vzdálenost jsem na mapách měřil několikrát a první řada na Bazalech byla na všech místech blíž k lajně než ve Vítkovicích. Rekonstrukce by s tím sice mohla něco udělat, ale s tou širokou dráhou moc pohnout nejde. Tedy bylo to ještě předtím, než na ochozech na Bazalech prvních pět řad sedaček odstranili.. Takže to už sice může platit, ale pořád se bavíme o první řadě, ze které je vidět blbě, i když je hned u hřiště. Bazaly v tomto mají výhodu více než 30 řad sedaček a jsem přesvědčen o tom, že výhled na hřiště bude ve Vítkovicích obecně horší, nemluvě o tartanové dráze jakožto výrazném optickém oddělovači (což dráha na Bazalech, která je zarostlá trávou, není).

  Thumb up 4 Thumb down 2
 22. Challenger :

  Škoda, že tu dráhu neudělali aspoň jako v Berlíně. Možná je to drobnost, ale mě se určitě lépe dívá na tu modrou barvu než na oranžovou.
  http://www.thefootballstadiums.com/uploads/data/other/4345_hertha-berlin.jpg

  Thumb up 2 Thumb down 1
 23. MM :

  Balde: K čemu to je? To se sem sjede půlka světa nebo co? Propagace je jistě důležitá, ale město má pracovat pro obyvatele ne pro někoho ve světě. Nechci být hnidopich, ale ono dnes stačí dobrý nápad, video a na facebooku i v mediích jste vidět za zlomek ceny. Nebo se zeptám jinak, kolik lidí z Ostravy navštívilo nebo vůbec zná města jako Ponce, Hengelo, Rabat atd. Tím chci jen ukázat která světová města jsou v IAAF World Challange jako Ostrava. Není třeba dalšího komentáře.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 24. znalec :

  Jenom jsem si vzpomněl jak v roce 2005 se tady řešila kapacita nového stadionu pro Baník. Zda 20tis. či 25 tis. diváků a zda to bude stačit. Ideál pro město velikosti Ovy je cca do 12tis. – takže těch 15tis. je poměrně hodně, ale snad to Ostrava unese. A vzdálenost pro výhled na hřiště je lepší ve Vítkovicích. Jestli si někdo myslí, že výhled za brankami na Bazalech je lepší než ve Vítkovicích, tak si tady dělá z lidí srandu. Stál jsem již na nově montované tribuně ve Vítkovicích za brankou a výhled je úplně o něčem jiném. Co se týče možného předražení – tak to již záleží na novém vedení magistrátu, aby to prověřilo – nikde jsem netvrdil, že vynaložené peníze odpovídají výsledku. Taky se mi cena nezdá. A občerstvení neintegrované přímo do stadionu – to je věc projektu a požadavku města, ta Vaše slavná Plzeň pod novými ochozy také nic nemá, protože se tam nic pod ty tři malé tribunky nevejde (s výjimkou teď té dostavby těch cca 10m) a vše obsluhuje stará hlavní tribuna, viz. třeba Letná – plno přílepků s občerstvením na dosluhujících tribunách – mimochodem z venčí dost nevzhledný stadion.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 25. aggu :

  Nechci rýpat, ale zastánci a odpůrci Vítkovic se zcela míjejí v argumentaci, ergo každý píše o něčem jiném ;)
  BTW
  Kajnarovy či bůhvíkoho vlhké sny o FCB ve Svinově, kde bude 25-30000 sedaček a pomalu ME, bych nechal být. Nikdo to nechtěl a nikdo to nechce ani teď. Jde jen o rekonstrukci Bazalů, nejlépe podle posledního Kotkova návrhu. Ani nemusí být hned zítra.
  Proč Vítkovice stojí, a proč stojí kolik stojí, se možná brzy dovíme. A možná taky ne.
  Idea jednoho městského stadionu pro všechny je podle mně chyba. Argumenty už tu jsou 20x zmíněné a odpověď nikomu z obhájců Vítkovic nestála za to.
  Ostrava si zaslouží čistě fotbalový stadion (fotbal je evropský sport #1). V Evropě to chápou a čistě fotbalové stadiony staví, my to holt pochopíme o 5-10 let později. Je to zdejší vcelku obvyklá doba retardace.
  Tím nechci říct, že by nové Bazaly měly mít přednost třeba před knihovnou nebo před koncertní síní. To (imho) nemají. Ale na priority tu máme plný magistrát.
  Můžu jen tušit jak na tom bude městský stadion finančně. Z obecního se to asi bude lepit dobře. Možná mají v té akciovce business plan, že tam každý druhý týden bude open air a někdo jako Bon Jovi a 30000 prodaných lístků, protože Tretra, setkání hasičů a 15 mačů Baníku (MFKV nepočítám) to jaksi nevytrhnou. OK. Ale pak zas možná bude hořet ČEZ Aréna…. Protože agentury které řídí provoz světových hvězd sídlí jinde než v Ostravě a (ač si nestěžuji) nemám pocit že by Ostrava byla město, kde by doposud byl každý týden nějaká monstr pop akce, která láká desetisíce… A ty peníze budou potřeba.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 26. Nimrod :

  MM: Ano stavba je přínosná a dobře vyprojektovaná. Otázka návštěvnosti je věc jiná, ale za to nemůže ten stadion. Návštěvnost vám nezaručí ani stavba za miliardu ani stavba za 100 mil. Kč. To je otázka schopnosti jednotlivých profesionálních klubů, které budou stadion využívat. Navíc se na to musíte dívat jako na infrastrukturu a investici do dětí, zázemí pro školy atd. Já neříkám, že to není předražené, ale ze své pozice pro to nemám dostatek podkladů. A myslím, že vy taky ne – pokud se za nickem MM neskrývá nějaký z bývalých radních či zastupitelů. Zkuste se nad mými slovy zamyslet bez emocí.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 27. aggu :

  Nimrod:
  S návštěvností a aspoň vyrovnanou rentabilitou se u takového projektu nepočítá? WOW ;)
  Nový vítkovický stadion je všechno, jen ne investice do dětí a zázemí pro školy.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 28. MM :

  Nimrod: Já to beru bez emocí a popravdě, nedovedu si představit situaci kdy architekt a projektant neřeší využívání stadionu. To je základ. Pochopte, mě vadí, že místo smysluplné investice, tedy čistě fotbalový a čistě atletický stadion, se postavilo toto. Nejhorší je stadion bez identity, například Strahov by mohl vyprávět a tady to vidím podobně. Pro Baníkovce to nikdy nebude domovský stadion, pro atlety je to megalomanské i když chápu, že sportoviště je stejné ať je stadion pro 5 nebo pro 30 tisíc lidí. Vidím to jako promarněnou šanci, bohužel. O odklonu peněz ani nepochybujte, tady není otázka jestli, ale kolik… PS: nebyl jsem radní :-)

  Thumb up 5 Thumb down 1
 29. aggu :

  http://goo.gl/fbhqCY

  Thumb up 0 Thumb down 0
 30. Martin [msstavby.cz] :

  Jenom tretra že .. Kontinentální pohár (IAAF Continental Cup) bude v roce 2018 hostit Ostrava!
  http://www.ostrava.cz/cs/o-meste/aktualne/ostrava-ma-atleticky-kontinentalni-pohar-2018

  Thumb up 2 Thumb down 2
 31. aggu :

  Subjektivně musím říct, že když se člověk postaví doprostřed stavby, tak první co ho napadne je, že to vypadá hodně dobře. Tribuny působí kompaktně, a jsou dosti příkré. Na atletiku dobrý ;)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 32. Západočech :

  V Ostravě byste za tohle měli být vděční. Máte tam odporný vzduch a veškerá aktivita a výstavba vedoucí k tomu, že lidi přitáhne ke sportu, je výrazné plus. Co by jiní za tohle dali. Když vezmeme v potaz například cenu KV Areny, tak ta byla předražená, ale tady je ta cena obdobná za o dost honosnější dílo a myslím si, že pro region přínosnější. Krom toho, návštěvnost.. myslím, že takový svatostánek přitáhne naopak i ty rodiny s dětmi a že naopak rowdies budou mít útrum, protože se určitě počítá i s moderní monitorovací technologií, která se aplikuje do takového prostředí lépe, než do zastaralých Bazalů. Krom toho, ten svatostánek bude sloužit i Zlaté třetře a myslím si, že se zde může konat i součást nějakého mistrovství.

  Thumb up 0 Thumb down 6
 33. aggu :

  Západočech: Vděční? LOL. Výstavba předražených projektů o problematickém účelu přitáhne lidi ke sportu?
  Svatostánek tomu jistojistě nebude říkat nikdo.
  PS: K tomu, odpornému vzduchu, třeba dnes byla hodnota PM10 rovna 2 – 14 mikrogramům (něco jako v Karlově Studánce). Nevšiml jsem si, že si toho třeba idnes nebo blesk všiml. Pochopitelně.
  Minulý týden byla občas i 100 mikro (něco jako desetina polského pohraničí nebo Pekingu). C´est la vie ;)

  Thumb up 3 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.