I když málo, ale parkoviště se budou stavět

Opravovat se podle něj budou cesty na ulicích Jedličkově, Zimmlerově, Provaznické, Stavbařů, Šponarově a Odborářské. Chodci se mohou těšit na lepší povrch v ulicích Jedličkově, Svazácké, Patrice Lumumby, Krylovově a Zimmlerově.V nejlidnatějším ostravském obvodu přibudou i nová parkovací místa. „Sto šedesát jedna jich vznikne na ulici Františka Hajdy, kde začnou dokončovací práce na výstavbě parkoviště hned, jakmile to počasí dovolí. Totéž platí i pro parkoviště na Šeříkově ulici, kde přibude sto sedmnáct nových míst. Neutěšenou situaci v oblasti sídlištní zástavby na Dubině zlepší nová parkovací místa na ulici Františka Formana,“ uvedl Miklas. Ostrava-Jih nabídla také obyvatelům vybudovat si stání pro auti na vlastní náklady. „Zájem je velký, stále přicházejí nové žádosti k pronájmu míst. V některých lokalitách, zejména ve staré zástavbě v Zábřehu nejsou místa, která radnice nabídla, obsazena, naopak ve Výškovicích je převis poptávky. O jedno volné místo tu mají zájem dva až tři občané,“ upřesnil mluvčí radnice Jihu Michael Kutty.

Plány Slezská má, peněz zatím málo

Slezská Ostrava také plánuje několik akcí. Mluvčí obvodu Marie Stypková však upozornila, že jde o předběžné návrhy. „Tyto akce by se měly s celkem velkou pravděpodobnosti realizovat, vše je ale podmíněno rozhodnutím rady obvodu a hlavně získáním finančních prostředků,“ uvedla Stypková s tím, že radnice nemá žádnou velkou výstavbu parkovišť nebo parkovacího domu zatím finančně pokrytu.Radní by ale chtěli opravit vjezd na sídliště Kamenec a rozšířit tu parkoviště. V Heřmanicích poté, co se tu opraví kanalizace, by na řadu měla přijít také rekonstrukce komunikace rozdělená do dvou částí. „V první fázi se uvažuje o ulici Nad vodárnou,“ upřesnila Stypková s tím, že pokud budou peníze, vznikne několik stání pro auta ve stavebních prolukách.

Poruba chce nový parkovací dům

Poruba má připraven a komplexně zpracován projekt na vybudování nových parkovacích míst pro oblast Opavské ulice. Jde o výstavbu parkovacího domu, který by poskytl 126 míst pro osobní automobily. „Vzhledem k tomu, že na výstavbu tohoto domu je potřeba zajistit téměř sto dvacet milionů korun, je otázka financování a realizace projektu velmi složitá. Městský obvod se snaží získat peníze formou žádostí o dotace,“ uvedl místostarosta Poruby Petr Mihálik (ČSSD) s tím, že pokud budou peníze, mohla by výstavba parkovacího domu začít ještě letos. Dodal, že v rámci rekonstrukce části ulice M. Kopeckého v blízkosti Domu kultury Poklad a rekonstrukce náměstí B. Němcové dojde letos k navýšení počtu parkovacích míst o téměř čtyřicet míst.Pokud jde o opravy silnic, mluvčí porubské radnice Jana Končítková řekla, že od dubna startuje oprava výtluků, a to napříč celým obvodem.
V centrálním ostravském obvodu bude letos podle mluvčí radnice Moravské Ostravy a Přívozu Ludmily Kadrnkové pokračovat první etapa regenerace sídliště Šalamouna, která řeší zejména ulici Na Široké a další rekonstrukci ulice Dr. Malého. „Právě rekonstrukce ulice Na Široké zahrnuje vybudování kolmých parkovacích stání po obou stranách. Celkem bude v rámci této etapy regenerace sídliště Šalamouna vybudováno sedmdesát nových parkovacích stání,“ vysvětlila Kadrnková s tím, že dojde také k rekonstrukci ploch na náměstí Msgr. Šrámka. Tato akce by měla zlepšit parkování v centru Ostravy u katedrály Božského Spasitele. Přibude tu jednapadesát parkovacích míst.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.