Husův sbor, Ostrava-Vítkovice

Velmi necitlivou přestavbou prochází objekt Husova sboru v Ostravě-Vítkovicích.

Na objektu z roku 1924 došlo k velkému zásahu do kuboexpresionistického štítu, části zastřešení vstupu, členění oken a osekání Husova citátu.

Původní stav:

Související články

Komentáře

  • aggu 05.01.2021  ●  11:26

    Barbaři.

    To se mi líbí 35 To se mi nelíbí 2
  • Riltr 05.01.2021  ●  11:50

    A clovek by si najivne myslel, ze dnes uz nic takoveho neni mozne… Dyt to je zlocin!!!

    To se mi líbí 17 To se mi nelíbí 1
  • Ondřej Rybníček 05.01.2021  ●  13:25

    Je smutné, jak tato stavba dopadla a co hůř, autorem této přestavby je Charita Ostrava, které nyní objekt patří. Již dříve přišla budova o přístavbu s balkonem a nyní i o krásný štít a další balkon.

    Tuto situaci krásně vystihl článek na stránkách Okrašlovacího spolku pro Krásnou Ostravu:

    http://www.krasnaostrava.cz/otevreny-dopis-historika-umeni-martina-strakose-charite-ostrava-protest-proti-destrukci-architektury-byvaleho-husova-sboru-v-zengrove-ulici-v-ostrave-vitkovicich/ .

    To se mi líbí 17 To se mi nelíbí 0
  • rasta 05.01.2021  ●  13:29

    Tady po pravdě opravdu dostal objekt co proto. Za to bych vyhodil několik lidí z NPÚ a taky z úřadu Vítkovice, který zakázku zadával…

    To se mi líbí 2 To se mi nelíbí 10
  • Brzda 05.01.2021  ●  13:33

    Ondřej Rybníček: Zrovna jsem to psal. Majitelem je Charita Ostrava – evidovaná právnická osoba Registrační číslo: 8/1-08-718/1996 u Ministerstva kultury ČR. To je jako z nějaké blbé grotesky.
    Ale zase z toho pohledu, že byla zřízena jako účelové zařízení římskokatolické církve, je jasné, že nějaké stavby církve československé husitské mají na stejné úrovni jako třeba mešity :)

    To se mi líbí 11 To se mi nelíbí 0
  • Martin [msstavby.cz] 05.01.2021  ●  13:45

    rasta: Proč vyhodil lidi z NPÚ? Objekt není památkově chráněn a nenachází se v památkové zóně.
    Investorem je Charita, ne obvod Vítkovice.

    To se mi líbí 14 To se mi nelíbí 1
  • kurt 05.01.2021  ●  18:32

    Jasné že první co muselo zařvat byl kalich. My se ještě budeme divit co vše na nás katolická církev ještě vymyslí, ono už ted lezou politici do zadku, kdo má majetek má velkou moc…. Opravdu lidé rozumní, bojte se o sekularizaci tohoto státu. Masaryk začiná rotovat v hrobě …. Nápis bude osekán a zakryt polystyrenem. Ale dobře nám tak, toto jen nadále symbolizuje upadek Ostravy. Cypov !

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 13
  • Johnny 05.01.2021  ●  20:07

    Charitu má pod palcem klan Curylů; jeden z nich sedí na kraji a má na starosti kulturu. Tahle přestavba je příkladem toho, co by se v takové situaci vůbec nemohlo stát, kdyby byl tento člověk kompetentní…

    To se mi líbí 10 To se mi nelíbí 0
  • Naštvaný 06.01.2021  ●  11:14

    https://ostrava.caritas.cz/clanky/rekonstrukce-domu-sv-benedikta-labre-pokracuje/ Zde pár informací ze stránek charity a hlavně fotky zničeného interiéru. Toho prostoru je opravdu škoda a je mrzuté, že si toho celý rok nikdo moc nevšímal. Copak by se pro potřeby charity nenašel lepší objekt, aby tento nemuseli takto prznit? Možná kdyby se toto nedělo takto v tichosti, našlo by se pro všechny strany lepší řešení…

    To se mi líbí 6 To se mi nelíbí 0
  • MareK 06.01.2021  ●  12:48

    Hlavně nejde o žádnou rekonstrukci/modernizaci. Správný termín je Adaptace!

    To se mi líbí 8 To se mi nelíbí 0
  • G.H. Bondy 08.01.2021  ●  11:13

    V Rusku a Ostravě je možné opravdu všechno.

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 6
  • adamous 08.01.2021  ●  11:26

    Prasarna nejvyssiho kalibru.

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 0
  • Kurt 09.01.2021  ●  03:12
    To se mi líbí 0 To se mi nelíbí 0

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.