Hranečník: Opravena kasárna a nový terminál

Jeden z nejdůležitějších dopravních uzlů ve městě, na kterém se budou setkávat tramvajové, autobusové, a nově i trolejbusové linky. To má být terminál Hranečník. „Projekt má přijít podle odhadů na 214 milionů korun. Zhruba polovina nákladů bude hrazena zprogramu Revitalizace Moravskoslezského kraje, druhou polovinu bude hradit město Ostrava. V současné době probíhá veřejná zakázka na zhotovitele. V prostoru sloužícím nyní jako tramvajové obratiště bude podle něj vybudováno zázemí pro ukončování všech spojů příměstské autobusové dopravy. Výhledově má být v uzlu Hranečník rozšířen počet tramvajových linek, navržené dopravní uspořádání počítá i se zavedením trolejbusové dopravy.

V Hranečníku brzy najdou nové využití i bývalá kasárna, která dnes zejí prázdnotou. Sloužit budou složkám integrovaného záchranného systému (IZS), městské policii, zázemí zde ale najde také sklad humanitární pomoci. Rekonstrukce některých objektů už byla dokončena, pro jiné je zpracovávána projektová dokumentace.

Zdroj: denik.cz

 

Související články


1 komentář

  1. Hynek [msstavby.cz] :

    +video na youtube „Rekonstrukce kasáren v Hranečníku“

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.