Heligonka Jarka Nohavici

Nový klub Jarka Nohavici – Heligonka, který vznikl v budově u bývalého hlavního vstupu do areálu dolu Hlubina, byl zkolaudován a o víkendu posloužil jako místo konání některých představení v rámci divadelního festivalu Dream Factory. Podívejte se na fotky z interiéru.

I z fotek je zjevné, že jisté detaily se ještě budou začišťovat, už teď ale klub působí velice útulným dojmem.

foto: Jan Fries, redakce

Související články


Komentáře

 1. Nimrod :

  Tak zrovna ten detail, na který míří 4.fotka zůstane – nechat původní vzhled konstrukcí byl záměr. Jediné, co se ještě dolaďuje, je vybavení barů a regulace technologií…Jinak je prostor krásný a malebný!

  Thumb up 2 Thumb down 2
 2. balde :

  hl super ten koberec

  Thumb up 1 Thumb down 2
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Mimo téma, ale kdyby někdo zapomněl.
  Ocenění převzato po Anexi Krymu.
  https://www.novinky.cz/kultura/clanek/nohavica-prevzal-medaili-od-putina-40252281

  Thumb up 11 Thumb down 23
 4. aggu :

  Martine, kde přesně vidíš problém? Vlevo, vpravo, v symbolice podaných rukou, ve státním znaku Ruska, na kterém je vyobrazen Turek, v nedostatečném umu Jarka Nohavici, v kvalitě saka Jarka Nohavici, v počtu zapnutých knoflíků saka Jarka Nohavici, nebo v tom, že spousta politických elit různých zemí, v různých časech, občas páchá zvěrstva (jako třeba dnes) a my si vybíráme, která nás rozhořčují a která ne… ?

  Thumb up 13 Thumb down 10
 5. Nuny :

  aggu: WTF ?

  Thumb up 8 Thumb down 4
 6. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: V převzetí ocenění od nejvyššího velitele vojenských sil země, která v té době už čtyři roky okupovala suverénní území jiného státu.

  Thumb up 7 Thumb down 24
 7. aggu :

  Martin [msstavby.cz]: A jsi ve svém hodnocení zásadový? Protože jestli ano, tak těžko najdeš na tomto světě zemi, jejíž státník může, dle tvých morálních zásad, předat cenu. Třeba Nohavicovi.
  Welcome to the real world.
  A jen mimochodem, to je kulturní cena, nikoliv cena za počet zabitých obyvatel Krymu. Což je ostatně nonsens na druhou, protože s okupací má na Krymu zjevně problém málokdo.

  Thumb up 17 Thumb down 8
 8. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: Člověk aby vážně přehraboval ve vraždících evropských státnících co zabírají ve 21. století cizí území, co….

  Nejde o to za co ji dostal, ale od koho ji v konkrétní době převzal.
  Koukám, že nečekaně idnes rozumnější https://www.idnes.cz/kultura/hudba/jarek-nohavica-puskinova-medaile.A220225_141944_hudba_ts#anketa-progress-A20220225_jan_426

  Thumb up 8 Thumb down 12
 9. aggu :

  Martin [msstavby.cz]: No to sis teda hodně zúžil definiční obor ;) I když ani tak nebude nutné se moc přehrabovat – třeba Blair, Sarcozy, Berlusconi,… No a pokud si definiční obor let posuneš o 1, tak představitelé všech zemí NATO. Podtrhuji všech.
  Tahle akademická debata má samozřejmě smysl pouze tehdy, pokud považujeme všechny lidské bytosti, bez rozdílu, za stejně rovné a ochrany hodné. Podtrhuji, bez rozdílu. S tím má spousta lidí problém, o kterém buď netuší nebo „nechtějí tušit“. Autor toho článku v iDnes budiž příkladem.

  Thumb up 9 Thumb down 7
 10. Rýša :

  Martin [msstavby.cz]: Však spolupracoval s STB, tak mu není těžko převzít medaili od diktátora. Když mu nevadila anexe Krymu, nevadí mu zřejmě ani ruský vpád na Ukrajinu když si ocenění nechá.

  Thumb up 3 Thumb down 7
 11. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: Co je na vraždění a záboru sousední země zúženého?

  Nohavica je morální nula. Udavač Stb a lezec do rekta komunistů, co se nesmířil s dnešní dobou. Bere ocenění od Putina, který v té době čtyři roky měl nohu na Krymu a fotí s dezinfomátorem a populistou Okamurou. To není jenom o autorovi aktuálního článku na iDnes. Zrovna je toho plný internet.

  Problém místního lokálního patriotismu se s tím smířit.

  Thumb up 7 Thumb down 10
 12. aggu :

  Martin [msstavby.cz]: Proč pokládáš tak sugestivní otázky, navíc když odpověď zná každý normální člověk? Nehledě na to, že vůbec nesouvisí s tím, o čem se bavíme.
  Když už tak pan Nohavica.
  Když se pasuješ do role morální autority, tak ti přeji, aby ses v životě nedostával do situací jako on a nezažil tu dobu. O které zjevně nemáš ani nemůžeš mít ponětí, maximálně zprostředkovaně. Možná by ses zachoval jinak. Možná stejně, a musel by sis pak ráno v koupelně říkat, že si morální nula, udavač a lezec do rekta. Možná by ses s tím naučil žít, možná ne.
  Ocenění přebral od Putina, který byl zrovna prezident. Zítra už být nemusí, a příště ji bude předávat někdo jiný.
  Máš problém s ruskou kulturou?
  Jestli má být Krym ukrajinský, ruský nebo krymský ať si rozhodnou lidé na Krymu. Ti se nějak rozhodli.
  Předpokládám, že se s Nohavicou vyfotili během těch desítek let i jiní lidé než Okamura. A že Okamura není jediný dezinformátor a populista.
  Když je něčeho plný internet, obvykle to stojí za *nic*.
  Co má s tím vším do činění „místní lokální“ patriotismus? A co ten hnusný pleonasmus? ;)

  Thumb up 13 Thumb down 8
 13. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: Proč pokládám ty otázky? Protože zrovna ty si ně neumíš očividně odpovědět. Nebo nechceš.

  „pan Nohavica“ …ok

  Jak píšeš, ocenění přebral od Putina. V té době prezident. A jak píšeš, zítra být prezidentem nemusí. Ale v té době (2018) již čtyři roky okupoval Krym, posílal vojáky na Donbas.

  „Jestli má být Krym ukrajinský, ruský nebo krymský ať si rozhodnou lidé na Krymu. Ti se nějak rozhodli.“ V Sudetech se taky rozhodli, co…

  „V roce 2004 ji dostal i slovenský spisovatel a překladatel Ján Štrasser. Ten se ale ocenění v reakci na napadení Ukrajiny Ruskem vzdal, informoval slovenský web Teraz.sk. „Bohužel Puškinova medaile je i Putinova medaile, certifikát o jejím udělení podepsal prezident Ruské federace,“ uvedl Štrasser.“

  Samotná ruská kultura nemá s tím nic společného. Neuhýbej.

  Thumb up 5 Thumb down 10
 14. Dan :

  aggu: Doporucil bych lidem typu aggu, aby si misto Putina dali Hitler a misto Krymu a Donbasu Sudety. Ale treba by se chlubili i vyznamenanim od A. Hitlera.

  Thumb up 5 Thumb down 3
 15. Nuny :

  Dan: Pan Eggo už je po těch letech opravdu směšná figurka zdejšího webu. Měl by se chytnout za ruce s tím klaunem Crazymem a jít do háje.

  Thumb up 4 Thumb down 11
 16. Rýša :

  Dan: Ano, přesně. Ruský prezident je na stejné notě jako byl v Německu Hitler. Také mě pobavila věta: „Jestli má být Krym ukrajinský, ruský nebo krymský ať si rozhodnou lidé na Krymu. Ti se nějak rozhodli.“ To je jak z ruských webů….
  kdysi jsem Nohavicu rád poslouchal, písničky měl hezké, nevěděl jsem, že spolupracuje a udává…., ale jeho fotky s Okamurou a odjezd k Putinovi, o kterém se už tehdy vědělo a i on sám to několikrát řekl, že chce zpátky do Ruska okolní země, mne přesvědčilo o morálním úpadku písničkáře. A když ho slyším v rádiu, raději vypínám. Jem krásně+ zpívat a mít líbivé texty dnes nestačí….

  Thumb up 4 Thumb down 8
 17. Crazym :

  Nuny: Ale jo, pobavils, díky za návod :D

  Thumb up 4 Thumb down 1
 18. aggu :

  Martin [msstavby.cz]:
  Myslel jsem, že se bavíme na nějaké úrovni, nevadí ;)
  „Co je na vraždění a záboru sousední země zúženého“. Tvá otázka bohužel nedává smysl. Pokud si měl na mysli vraždění a zábor sousedních zemí, tak ti, stejně jako 99% normálně uvažujících lidí logicky odpovím, že jsem proti. Což se není případ Krymu, není to případ Donbasu, ale je to případ současné války. Kterou začalo Rusko a bude za ní odpovědné.
  Jen bych ti ale připomněl původní tezi, zdali je ten khuylo ve svých činech jediný. Ne není. Ale tomu ses očividně vyhnul ;)
  Nic si z toho nedělej, selektivní vnímání reality má kdekdo a nikdo nechce slyšet, že i on má na rukách krev. Samozřejmě nepřímo, to je jen poznámka pro některé tady (aby se tohle vlákno zbytečně neprodlužovalo). Příklady jsem ti dal.
  Dělá to z nás pokrytce, co už, to je realita západního světa.
  Ti lepší lidé si v vždy v onen moment zakryjí svoje čivy (jako ta opice v kresleném vtipu), na FB si nalepí vlaječku, která v ten okamžik je v kurzu, a začnou kázat, třeba o Hitlerovi, že Rýšo ;)

  Ukrajina je problematický stát od počátku a Majdanem to vyvrcholilo. To co se tam ve skutečnosti stalo není dodnes objasněno, což je u podobných revolucí obvyklé. To co se děje na Ukrajině teď je důsledek dvou věcí – mnoholeté neřešení vnitřních ukrajinských problémů (s ruskou menšinou na východě) a pomatených snů Putinova establishmentu o obnovení Sovětského svazu, který chce z Ukrajiny nárazníkové pásmo. Svět se změnil, ale Putin to nebere v potaz. Bipolární svět, který tu brzy zase bude mu (a nejen jemu) asi vyhovuje.

  Ukrajinci v tomhle scénáři fungují jako kanónefutr. Takové politiky si nezaslouží, ale kdo jsem já abych to posuzoval, že…. V žádné zemi nemají takový vliv na věci veřejné neonacisté (to je známý fakt a ostuda), co vím žádná země nekrade jiným zemím suroviny (sami to přiznali). Nevím, možná i v tom je ten důvod, proč jsou západní evropské země, v čele s Německem, k Ukrajině tak chladné :-/ Ve výsledku to odnesou jako vždy obyčejní ukrajinci a celou zemi tenhle konflikt vrátí o desítky let zpět.

  Nicméně, ještě jednou, to žádnému Putinovi ani jinému khuylo nedává záminku, aby situaci řešil vojensky. Tím překročil všechny meze, je z něj zločinec a celé Rusko na to doplatí. Samozřejmě že se bude zase týkat jen běžných rusů (ale v konečném důsledku i třeba českých firem, které v Rusku podnikají). K radosti všech rusofobů. Jen bych jim připomněl, že je to taky nenávist. Ne že by neměli právo nenávidět, ale měli by vědět, že je to projev nízkého ducha a nikdy z ní nevzejde nic dobrého.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 19. Martin :

  Pánové a dámy,
  zkuste, prosím, odložit emoce a začít o problémech uvažovat racionálně:
  https://www.youtube.com/watch?v=8_1FvfIt5Ig

  Thumb up 5 Thumb down 2

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.