Galerie Dukla

Z chátrající pasáže v Ostravě-Porubě se stává Galerie Dukla.

„Dukla byla kdysi největším a nejpopulárnějším kinem v Porubě. Hrálo se v něm od roku 1960 až do jeho definitivního uzavření v roce 2002. Dnes je v prostorách bývalého kina prodejna potravin. Pasáže velmi zchátraly a celá lokalita působila zanedbaným dojmem. Nepomáhala tomu ani pivnice, která donedávna sídlila v nebytových prostorách společnosti Residomo,“ líčí mluvčí Poruby Martin Otipka. To vše ale bude už brzy minulostí. Proměna lokality bude hotová do konce května. „Vernisáž první výstavy v nové Galerii Dukla plánujeme již na 5. června,“ uvedl mluvčí obvodu.

Štamgasti zmíněné pivnice sice protestovali a snažili se uhájit podnik, který fungoval dlouhá desetiletí, ale neuspěli. Do svého oblíbeného lokálu už si na pivo zajít nemohou. Je totiž zavřený. Residomo začátkem roku vypovědělo provozovateli pivnice nájemní smlouvu.

„Po dohodě s městským obvodem jsme se rozhodli prostory využít jiným způsobem. Jelikož radnice investuje i do úprav přilehlého okolí a podle projektu má vedle pasáže vzniknout odpočinkový prostor pro rodiny s dětmi, je nežádoucí, aby se tam pohybovali opilci,“ zdůvodnila výpověď pivnici mluvčí společnosti Residomo Kateřina Piechowicz. Společnost by byla ráda, kdyby uvolněné prostory obsadil podnik vhodný i pro rodiny s dětmi, například kavárna, nebo cukrárna.

celý článek + zdroj: idnes.cz

Související články


Komentáře

 1. porubačka :

  Podobné posezení jako za Mepha centrem. Pěkné. Jen se tam jaksi nedá sedět a vegetit, když si z toho udělali bydlení bezdomovci. Rozlezlí, krabice, tašky, vozíky, čúča, bordel.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. aggu :

  porubačka: Neplkat, upozornit město, ať to okamžitě řeší: https://cistaova.ostrava.cz/

  Thumb up 5 Thumb down 2
 3. kadak :

  Zavřeli a zrušili Moravu, jednu z „klasických“ putik, která dle mého soudu zkrátka na „Leninku“ patřila, stejně jako na jejím horním konci „Dudák“. Jedno z odůvodnění bylo, že se kvůli pivnici na místě srocují bezdomovci. Pivnice je v nenávratnu a bezdomovci se srocují nadále. Výklady jsou prázdné a plány neznámé. Jen houšť takových akcí. A to nechci působit, jako negativista, ale tohle je celé nějak na prd.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 4. aggu :

  kadak: Rome wasn’t built in a day.

  Thumb up 1 Thumb down 4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.