Energetické úspory objektu RICHTER – COLOR

Máte strach o budoucí vzhled budovy, když u nadpisu článku vidíte „energetické úspory“ a v náhledovém obrázku vidíte starý objekt, obalený do břízolitu? V tomto případě mít strach nemusíte.

Společnost RICHTER – COLOR, spol. s.r.o. plánuje navrátit objektům v ostravských Vítkovicích, ulice 1.máje, navrátit historický vzhled s kombinací moderního pojetí vstupního traktu.

Jedná se o  2. Etapu stavebních úprav, ve které se řeší komplexní zlepšení tepelně izolačních vlastností „obálky“ budovy – tedy tzv. zateplení budovy (fasády, sokly, střechy), vč. výměny stávajících fasádních výplní otvorů (vstupní dveře, okna, vč. střešních) za nová, s požadovanými tepelně technickými parametry, dle současné legislativy.

V rámci této 2. Etapy budou provedeny pouze výše uvedené úpravy objektu, s cílem snížení celkové energetické náročnosti budovy. Všechny nové výplně otvorů nahradí původní výplně stejných rozměrů, na původních pozicích (tzv. „kus za kus“).

Současný stav:

Pohledy budoucího stavu jsou součástí přílohy dostupné veřejné zakázky :

zdroj: nen.nipez.cz

Související články


Komentáře

 1. Brzda :

  Tak za toto tleskám….

  Thumb up 29 Thumb down 0
 2. thvari :

  každý takový objekt je velká vzpruha pro Vítkovice

  Thumb up 24 Thumb down 0
 3. aggu :

  Velká část historických domů ve Vítkovicích už je po rekonstrukci, tedy se zdevastovanými fasádami. Za tupého přihlížení místní radnice. Vlastně nejen přihlížení, stačí se podívat jak dopadly „rekonstrukce“ budov v majetku státu. Stát (obec, městské školky, krajské školy, budovy policie – ministerstvo vnitra a další) se na tom ničení významně podílely. Hlavně, že politici nikdy neopomenou žvanit o oceli, režném zdivu a kráse industriální architektury. Pokrytci.
  Genus loci Vítkovic je pryč. Dá velkou práci to napravit.

  Thumb up 12 Thumb down 2
 4. Ondřej Koutňák :

  aggu: Zásadní zásluhu na polystyrenové devastaci fasád mají „zelené“ dotace. A zase jsme u toho…dotace jsou zločin. Vždy a v jakékoli podobě.

  Thumb up 6 Thumb down 5
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Ondřej Koutňák: Nemohu souhlasit. Za devastací fasád stojí stojí nevkus investorů a absence vkusu při konzultacích projektu u samotných projektantů. I zateplený objekt může mít dekorativní arch. prvky. Ono i stačí začít u barvy fasády. U šmoulových, pistáciových a dalších podobných fasád fakt o vliv dotace nejde.

  Thumb up 10 Thumb down 1
 6. Ondřej Koutňák :

  Martin [msstavby.cz]: Jistě je to nevkusem investorů. Jenže nebýt dotací, nestanou se investory. Kdyby investovali vlastní peníze, pečlivě by rozhodovali, do jaké míry snížení energetické náročnosti budovy zrealizují – třeba jen výměnou zdroje tepla, zaregulováním, výměnou výplní stavebních otvorů ve fasádě, zateplením skrytých částí objektu (půda, dvorní část budovy). Dotace je nutí splnit podmínky dané výzvou – musíme snížit tepelnou ztrátu objektu, tak zapolystyrenujeme – jinak nám nedá stát (přesněji my, co nečerpáme) peníze. Psychologicky to nutí člověka „vytáhnout“ ze státu co nejvíce peněz, protože jinak má pocit, že okrádá sám sebe.
  Dotace jsou zlo – na úrovni občana. Na úrovni průmyslu, státu je to zločin.
  Howgh.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 7. Martin [msstavby.cz] :

  Ondřej Koutňák: Rozumím. Ale dotace je dobrovolná. Pokud investor nechce, nemusí o ní žádat. Pokud o ní žádá, je pak jasné, že má své podmínky a limity.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 8. Pavel :

  Ondřej Koutňák:
  Tohle je taky zločin?
  https://zsnovyhrozenkov.cz/
  https://www.firmy.cz/detail/352859-novy-hrozenkov-urad-mestyse-novy-hrozenkov.html

  Obojí se dělalo s dotací.
  Zpochybňovat energetické úspory v době energetické krize je drzost.

  Také se dá pracovat s kombinací vnitřního (stěny) a vnějšího zateplení (střecha). Tady fakt není poznat vůbec nic.
  http://www.kkssro.cz/reference/detail/201-szs-a-vosz-zlin-realizace-uspor-energie-domov-mladeze

  Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.