Dopravní stavby v roce 2016

Na stavby a modernizace silnic a železnic v Moravskoslezském kraji má na příští rok Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) připraveno více než 3,7 miliardy korun. Mezi stěžejní stavby bude patřit silnice I/11 v okolí Třince na Frýdecko-Místecku nebo prodloužená komunikace Rudná v Ostravě.

Ředitel fondu Zbyněk Hořelica řekl, že na dva úseky silnice I/11, Nebory – Oldřichovice a Oldřichovice – Bystřice, je určeno celkem přes 1,5 miliardy korun, na prodlouženou Rudnou zhruba 656 milionů a například na silnici I/68 Třanovice – Nebory 138 milionů korun.

Kromě silnic, které už se stavějí, se budou zahajovat i nové stavby. „Půjde zejména o obchvaty, a to o obchvat Frýdku-Místku plus napojení, dále to bude obchvat Opavy a obchvat Krnova,“ řekl Hořelica.

Z modernizace železniční sítě podle něj bude nejdůležitější optimalizace trati mezi Ostravou-Kunčicemi, Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem. V Havířově na Karvinsku vznikne nová zastávka Havířov – nemocnice.

Hořelica řekl, že na další léta má SFDI v rozpočtu navrženo pro Moravskoslezský kraj ještě více peněz: na rok 2017 akce za 8,9 miliardy korun a na rok 2018 za 7,7 miliardy. „Když ty stavby začínají, rozjedou se, tak ze začátku jsou náklady, co se prostaví, nižší. Potom to narůstá, když výstavba už běží plynule celý rok. Je otázka, kdy se povede zahájit jednotlivé stavby,“ řekl ředitel fondu.

SFDI zařazuje do rozpočtu stavby na základě návrhů dvou nejvýznamnějších státních investorů – Ředitelství silnic a dálnic a Správy železniční dopravy cesty.

zdroj: patriotmagazin.cz

Související články


1 komentář

  1. Petr Halfar :

    Počítá se v roce 2016 i s výstavbou prodloužené Mostní v katastru Ostravy-Hrabové?

    Thumb up 2 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.