Dopravní propojení Karoliny

Dopravního propojení ulice Na Karolině s vyústěním do křížení s ulicemi Důlní a Na Prádle v centru Ostravy je již otevřeno.

Mohla to být zajímavá ulice zakončena pohledovou dominantou v podobě Vysoké pece nacházející se v Dolní oblasti Vítkovice. Je to však pouze asfaltová zkratka pro auta, obklopena sídlištní zástavbou s nezajímavý veřejným prostorem. Ukázka dalšího nevyužitého potenciálu pohledových os v plánování urbanismu města. Byť se v blízkosti propojení nachází autobusová zastávka hotel Palace, vidíme zde absenci staveb pro pěší (snížena obruba podél vozovky je připravena pro parkovací místa).

Zvýšený práh pro vozidla při ulici Na Karolině byl proveden z betonové dlažby. Stejnou technologií byla řešena i křižovatka, kde ústí nového dopravního propojení. Betonová dlažba byla provozem brzy velmi poškozena a nyní byla nahrazena asfaltem. Původní stav křižovatky s betonovou dlažbou zachycen v tomto článku. ZDE

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  Nojo, vytřískat z toho co nejvíc milionů za každý byt a veřejný prostor stojí za prd. Dovedl bych si tam představit Hlavní třídu ve stylu té Porubské, samozřejmě jen v modernějším pojetí dle aktuální architektury, klidně i za cenu že by tam nebylo celé Forum, ale obchůdky by se rozdělili právě do té hlavní třídy (v zimě a za deště trochu nekomfortní, ale za pěkného počasí je to lepší než chodit po zavřeném OC a ještě auto mít v podzemních garážích).

  Thumb up 13 Thumb down 11
 2. Dr. Kohn :

  aldik: Jistě, v zimě zima, v létě vedro a auta nechme na ulici. To je uvažování….
  V zimě se opravdu nechci tahat v břečce a v létě jsem rád že mám k dispozici tak velký klimatizovaný prostor. A auta patří pod zem, a ne na ulici.

  Thumb up 2 Thumb down 7
 3. Mx :

  Dr. Kohn: a proč bychom nemohli mít obojí? Obchoďák i jednu pořádnou ulici i s partery s vizí, že bez pochyb do 10-20 let bude zastavěn celý prostor až k divadlu a kolem něj nebo dokonce prostor dále na jih k DOV a ulice Na Karolině bude hojně využívána?

  Thumb up 9 Thumb down 2
 4. Zdenek :

  Bulvár s obchodními prostory v parteru by byl pěkný, nicméně v dnešní době to asi moc nefunguje.
  Kolik je obchodů v centru od Masarykova náměstí směr Karolina smysluplně obsazených? I hlavní třída v Porubě má problém obchodní jednotky obsazovat. Holt doba je jiná…

  Thumb up 5 Thumb down 9
 5. Mx :

  Zdeněk: troufám si říct, že Hlavní třída nebo Nádražní zásadní problém s obsazeností nemají. Ale je pravda, že ta ulice má prostě svým zatím okrajovým periferním umístěním zatím malou frekvenci návštěvníků a nemuseli by se tam uživit. Na druhou stranu, pokud bude rovnou stvořen periferní charakter, tak to ani nemůže v budoucnu rozhýbat a věc změnit (vejce nebo slepice?).

  Thumb up 10 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.