Depozitář Muzea Hlučínska

Město Hlučín plánuje výstavbu Depozitáře Muzea Hlučínska. Ten má být umístěn v sousedství vodárenské věže. Byla vypsána veřejná zakázka na dodavatele projektové dokumentace.

Novostavba depozitáře Muzea Hlučínska má sloužit pro potřeby uchovávání sbírek, práci s nimi, a prostory pro bádání, fotoateliér a místo pro výuku, popř. přednášky. Konkrétní umístění objektu především průčelím navazuje na linii sousedního bytového domu a gymnázia. Průčelí je však v úrovni ulice záměrně řešeno zcela minimalisticky, neboť se jedná pouze o přístup do technických prostor, které nejsou určeny pro veřejnost. Spodní podlaží je téměř kompletně umístěno pod terénem. Horní podlaží je kompletně nadzemní a je oproti podzemnímu podlaží pouze třetinové. Barevné řešení nadzemního podlaží vychází z barevnosti řešení sousedního objektu vodárenské věže. Samotné řešení prostoru mezi nadzemní částí vodárenské věže a objektu depozitáře zahrnuje pochozí plochy, prostory pro odpočinek a relaxaci.

Projektová dokumentace bude vypracována podle studie, která je přílohou veřejné zakázky.
Autor: Ing. arch. Pavel Ksenič

pramen: nen.nipez.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.