Stavba zastávek Karolina

17.8.2012 – 20:00 – ul. 28. října – Ostrava – Česká republika. Po dokončení posledního řešeného úseku přesunu trati – uchycení kolejí nad vysoko položený kolektor, byla ukončena výluka tramvajové dopravy. Sice zde nedávno článek věnující se tomuto tématu byl, ale pokládka kolejí proběhla velmi rychle a proto přinášíme trochu jiné pohledy na tuto stavbu.

A pochybnoti o průjezdnosti křižovatky Nádražní směrem na 28. října rozptýlí poslední 2 fotky.

Související články


Komentáře

 1. Jirka :

  Kruci, zajímavé! Aneb 28. října tak jak ji známe je minulostí!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. rasta :

  no doufám, že to chlapci za ty prachy vylijou pěkně asfaltem po celé délce. Dneska už na to měli náběh a třešnička bude modré zábradlíčko a sexi čekárničky. Ale možná jim křivdím

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Jirka :

  Jsem zvědav kdy dojde řada na rekonstrukci Českobratrské.. Vozovka je u Mercure hotelu naprosto zničená a každé přejetí trolejbusu otřásá celou budovou. Navíc jsem si všiml jedné zajímavosti, možné jen v Ostravě – u zastávky Husův sad (naproti hotelu) jsou 3 řady obrubníků vedle sebe – Viz. mapa: http://goo.gl/maps/ZYi9W . Na to, že to je jedna z hlavních ulic v Ostravě by si zasloužila revitalizaci.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Summerboy :

  @Jirka: Přesně tak, ty tři řady tam jsou v důsledku předchozích rádoby úprav, které, pokud se nemýlím, proběhlo naposledy tak před patnácti lety, kdy rozšířili, resp, prodloužili místo pro zastavení trolejbusů na Husově sadě, ale udělali to pouze přehrazením a možná namalováním lajny. Zcela souhlasím, že by revitalizace měla být provedena co nejdříve.
  @rasta: Modré zábradlíčko a sexy čekárničky mi ničím moc nevadí, ale je pravda, že když už to tam řeší v takovém velkém stylu, tak by to mohlo být trošku hogofogo. A ta tráva mezi kolejemi, která je na vizualizacích, by byla super, ale s tou nepočítám ani v těch nejdivočejších snech…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Crazym :

  Summerboy: máte pravdu, ty rádoby úpravy na Českobratrské se mi nelíbily už před třiceti roky když s nima začali… :-) Tady máte jeden z původních stavů http://slecinky.eu/images/78471208495539543137.jpg a můžete se přesvědčit, že ty obrubníky jsou na stejném místě. Pokud se podíváte na Street View, tak dobře se to dá lokalizovat podle kanálové výpusti označené červeně, která taky nezměnila polohu: http://slecinky.eu/images/87257726001985985586.jpg
  Bydlel jsem v ulici se zadním vchodem do Baníku od r. 1970 a zažil tam několik „rekonstrukcí“ :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Tomas T. :

  Trava mezi kolejema je sice fajn, minimalne v miste zastavek by mel byt beton. To proto aby nahradni autobusova doprava mohla jet na zastavku a nemusela jet po ceste.
  Jinak zastavka jaka bude netusim, ale tipuji ji na klasiku, stejnou jako je z boku fora.
  Co se tyce ceskobratrske, tak to uz tady bylo zminovano nekolikrat a byl tady jiz zobrazen plan rekonstrukce. Bude zuzena o jeden pruh (bude jeden pro kazdy smer), a budou zruseny semafory pro chodce. Po krajich bude cyklostezka a zastavka bude u hotelu Mercure. Cele to ale ceka az bude dodelana prodlouzena porazkova, protoze jinak neni kam odklonit dopravu. Takze pocitam ze tak za 2 roky nejdrive.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Balde :

  Tomas T.: a kde byl zobrezen ?? diky

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Fred :

  Však tam bude beton/asfalt všude – vizualizace byla i tady na msstavbach http://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2012/04/NovaKarolina-tram-zastavka2.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. Tomas T. :

  Balde: Hmmmm tak bohuzel…. je to prispevek ktery byl jeste na stare verzi fora a ty prispevky se neprenasely. Leda poprosit kennyho jestli to nekde nema zalohovane. Jinak odkaz na ten prispevek je tady….
  http://www.msstavby.cz/rekonstrukce-ceskobratrske-ulice-15-10-2010/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomas T.: jsem mimo CR, jakesi zalohy mam doma, muzu mrknout, jestli si vzpomenu, ale pockate si..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. acdlcia :

  Tomas T.: COŽE!?! Zužení do dvou pruhů, kdo to vymyslel. Už teď tam vázne doprava a jsou tam nekřesťansky široké chodníky, které by spíše měly být zuženy na normální šířku a vybudováno důstojné čtyřproudové propojení mezi Varenskou a Mostem Pionýrů, místa je tam na to dost a zbytek této důležité spojnice z Mariánských hor na Slezskou už přece čtyřproudový je. Za chvíli to tu bude samý desetimetrový chodník a cyklostezka kde budete muset mít plynovou masku, protože auta která nebudou mít kudy jet budou všude smrdět v kolonách.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Jirka :

  Zúžení si taky neumím představit. Navíc, jestli se má zastávka MHD přesunout před Mercure, tak to jsem zvědavý – je tam standardní šíře chodníku, takže ubrat z něj nemůžou, leda udělat zastávku v pruhu pro vozidla a dopravu svést okolo. Ovšem do toho zabudovat 2 metrový středový pás.. Nevím nevím.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Tomas T. :

  acdlcia: V tom článku je odkaz na PDF, a v něm je popsána celá stavba. Tam se dovíte jak to bude vypadat. Je to tak jak píše Jirka. Mezi pruhy volný pás 2m, přibude cyklostezka, obě zastávky budou mít svůj záliv, semafory se zruší…… je to tam vše.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Summerboy :

  A zruseni semaforu si mam predstavit jak? A kterych vsech? I u Rekrey u Nadrazni i u cerveneho kostela, i u krizovatky s Privozskou (ktery tam je tak max. deset let) a i u policajtu u Sokolske? A to tam jako budou chodci, jichz neni malo, tancovat mezi auty, trolejbusy a autobusy jen tak? Neni to vic skody nez uzitku? A proc pred Mercure, kdyz tam si clovek nekoupi ani kolac ani piti ani noviny ci jizdenku, kterezto moznosti ma zcela v pohode v miste naproti Baniku, kde je stavajici zastavka ?!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Bahno :

  Přesné důvody neznám, ale zastávky Husův sad a Konzervatoř směr Fifejdy jsou hrozně blízko u sebe, takže posunutí k hotelu Mercure mi přijde jako dobrý nápad. Tím pádem se budou moct legitimně zrušit semafory u červeného kostela. Můj názor.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. acdlcia :

  Tomas T.: Já vím jak to bude vypadat. Jde jenom o to že ten kdo to vymyslel je nejspíše na hlavu padlý. Já jezdím po Ostravě pracovně a kudy se budu dostávat z marhor nad bazaly když tu cestu zuží a budou tam stát kolony.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Jirka :

  Uz vidim, jak se budou schovavat lide na recepci v Mercure pred destem :D. Treba to ale bude k prospechu mistni restaurace ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Martin [msstavby.cz] :

  Jirka: určitě..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Jurek :

  Jirka: Ono na dnešní zastávce Husův sad ve směru na Fifejdy taky přístřešek není a lidi to nějak zvládají:). Nicméně byl bych rád, kdyby se tam nějaký vešel…Celkově se mi zúžení Českobratrské líbí, ta ulice si zaslouží být více reprezentativní a víc pro lidi. A hlavně konečně přibudou i cyklostezky (nebo alespoň pruhy). Naopak to co navrhuje „Acdlcia“ je zhovadilost po vzoru 60. let. Tranzitní doprava do centra prostě nepatří a až bude hotová Porážková a třeba i Místecká tak na Slezskou půjde autem lehce dojet kolem Karoliny nebo přes Přívoz.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Jirka :

  Jurek – s tou reprezentativnost souhlasim..

  Jinak pro aktualnost – dnes se betonovaly prostory mezi kolejema v mistech budoucich zastavek. Takze zadnou travu nebo tak necekejme.. Opet klasika, beton, koleje, asfalt..

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.