Zprovoznění zastávek Karolina 30. září

To nejdůležitější je hotovo, nyní probíhá fáze dopilovávání a „vychytávání much“. I takto by se dala charakterizovat závěrečná fáze rekonstrukce ulice 28. října poblíž Nové Karoliny v centru Ostravy. Den D by měl nastat již brzy v noci z 29. na 30. září. Tehdy bude plně obnoven provoz na této důležité dopravní tepně. Začnou také fungovat tramvajové a autobusové zastávky Karolina, které patří k nejmodernějším v Ostravě.

„Jsou samozřejmě bezbariérové,“ řekl mluvčí ostravského dopravního podniku Miroslav Albrecht. Zastavovat zde mají nejen tramvaje na linkách 1, 2, 4, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 18, ale také autobusy číslo 21, 28, 81 a 99.

zdroj: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Tomas T. :

  nejmodernejsi zastavky? co to znamena? budou na nich instalovány elektronické jízdní řády? nebo nějaká jiná vychytávka?

  Thumb up 0 Thumb down 1
 2. Balde :

  jsem zvedav jak to ude fungovat kdyz tam budou stat i busy, jak lidi budou behat sem a tam kdyz za sebou budou stat 2 tramky a za nema jeste bus :D

  Thumb up 0 Thumb down 1
 3. Crazym :

  Nejmodernější mě taky zaujalo :-) Ale nejvíc mě pobavilo, že když si tu fotku zvětšite, tak na vás v plné síle vybafne Lukša na megabilboardu na budově ÚANu se sloganem „tady se krást nebude“ :-)) To ten pravý :-) Takže možná proto nejmodernější, protože jsou spojeny s kulturním vyžitím, něco jako výstavní síň moderního realismu, ty výhledy…. :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  Oni synci asi berou moderní, jakože je to nejmladší tram. zastávka.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Nimrod :

  Jj Lukša je Jánošík jak prase – ale obrácený – jak tento chlap může ještě někde vystrčit nos. Jinak zastávky jsou nachystané, aby na nich byly zavedeny IDS, o kterých se taky mluví a na které město získalo dotaci z ROP MSK. Ale to je tak vše – pan Albrecht a s ním celý DPO si rádi věci přibarvují. Hlavní je, že to je postavené a dopravu se trochu uklidní…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. mm :

  Nejmodernější? Tak možná nejnovější. Pokud tam má zastavovat tolik linek, nechápu proč mají tak malé přístřešky proti nepřízní počasí. Kde jsou již dlouho avizované el. jízdní řády? Co je na modré barvě a kovovém zábradlí tak moderního. Neosadili ani žádné okrasné patníky, lampy, kde mají nějakou PNS, která je součásti každého většího přepravního úzlu a zloděj Lukša tomu opravdu dává korunu. To je ten pravý co to hlásá. Jen doufám, že ten pablb se nedostane k moci – tedy nestane hejtmanem, protože to by asi Ostrava narazila. Ten ji tak nepřeje, že kdyby mohl, tak sídlo kraje a veškeré úřady přestěhuje jinde. Na jedné straně jsem moc rád, že se celá ta část ulice skulturnila, ale mohli tomu přidat špetku více modernosti a vkusu, když už jsme v centru města. Je třeba se asi sem tam mrknout na jiná podobná města. Trochu mě to lajdáctví Ostravy mrzí.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 7. Adolf :

  Dělají nové zastávky a vůbec nevyužijí výhod, které jim kompletně nová stavba nabízí. Jedou podle šablony, ani se neobtěžují odstranit známé nedostatky tohoto modelu a výsledek je úplně stejný jako jakákoliv jiná zastávka v Ově. I moje ranní stolice je originálnější a přívětivější.

  Možná jen detail, ale zajímá mě to: proč jsou tlačítka pro chodce na některých přechodech opravdu jako mechanická tlačítka, jako třeba tu, a jinde v Ostravě jsou dotyková? A když už jsem u tohoto tématu, tak k přechodům mohli dát tohle – http://vimeo.com/48514003 – pak by měli mé svolení používání slovo nejmodernější.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 8. Kubaiss :

  Adolf: jaké jsou nedostatky tohoto modelu?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. David :

  Dnes jak jsem projižděl tramvají, tak jsem si říkal, jak to bude ta zastavka stíhat i s autobusy… :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. johny :

  Myšlenka zastávky dobrá, ale provedení špatné. Bude tam stát stejný počet tram spojů jako na republice, kde jsou na to 3 velká nástupiště, co dokážou odbavit 6 souprav najednou. Tady je kapacita 4 souprav najednou, navíc tu do toho budou busy a zdržovat bude i křižovatka. Výsledkem bude dopravní špunt, který bude brzdit dopravu i o několik minut. Podle mě by se měly udělat minimálně zvlášť zastávky pro autobusy za křižovatkou (za rohem nové budovy), pokud možno nastavit i světla tak, aby tramvaje měly vždy přednost. Podle mě časem tato nutnost vyplyne sama, takže se do toho stavu časem dospěje samo.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 11. Valach jak poleno :

  johny: Vzhledem k tomu, že Dopravní podnik nebude upravovat jízdní řády s vysvětlením, že jednu zastávku navíc je schopný absorbovat, páč jsou tam rezervy, tak předpokládám, že na semaforech budou vozidla DP zvýhodňována a že to bude v poho:-).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. thrpst :

  Ty přístřešky pro cestující jsou hodně malé.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Jirka :

  Chtěl bych se zeptat, trošku OT – Co to jsou zač ty nové kamerové systémy na křižovatce Sokolská X Českobratrská?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Hynek [msstavby.cz] :

  Jirka: urcite tusis spravne :o) http://goo.gl/NA5Te

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Jirka :

  Ah, kruci.. Kontrola průjezdu na červenou. By mě zajímalo proč to na mě blikalo a asi fotilo, když jsem jel na zelenou.. Ale budiž no :-) Zase příspěvek pro zlepšení dopravní situace, tak proč ne. Snad to postihne piráty co jezdí na červenou a ohrožují ostatní.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. Hynek [msstavby.cz] :

  Jirka: podle me to zatim maji v testovacim rezimu, kdy to foti vsechny. ale prijemne to teda neni.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Crazym :

  Jirka:
  „Příspěvek pro zlepšení dopravní situace“ Člověče to nemyslíš vážně… :-)
  „Snad to postihne piráty co jezdí na červenou a ohrožují ostatní.“ Takové věřící tehle systém potřebuje… :-)
  Jen víc a houšť. Možná by nebyly od věci kamery a černé skříňky do každého auta. Ještě chvíli téhle masáže a společenská poptávka bude vytvořena. Díky technologii, která nám umožnila naplnit stbácký sen o absolutní kontrole všech oveček.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 18. Bahno :

  Dneska jsem se tam byl projít. Ačkoliv přístřešky, jak již bylo zde zmíněno, mohly být lepší, reprezentativnější atp., celkově se mi hodně líbí umístění zastávek. Jejich konce velmi dobře lícují s průchody do parku za Domem umění. Tohohle jsem si dříve nevšiml a myslím si, že by to mohlo prostor mezi Elektrou a Poděbradovou oživit.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 19. Hynek [msstavby.cz] :

  btw udajne se kdysi uvazovalo, ze Denisova bude pasaz, tzn zastreseno.. je to poznat i podle rimsy, ktera na tech domech je.. http://goo.gl/maps/l9uVM

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. aggu :

  Hynek [msstavby.cz]: kdo chodí se Strakošem na procházky, tak ví ;)
  Hospodářská krize v 30. letech vystavila celému komplexu včetně pasáže stopku. A bolševici po válce měli s centrem jiné plány.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Tomas T. :

  aggu: ano ano ano…..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. Tomas T. :

  Crazym: Mit kameru na aute ve predu zacina byt dneska nutnosti. Protoze kdyz vas nekdo treba skrtne, a pak ujede, aspon mate cislo a vite co to bylo za auto. Hodne lidi si to do auta uz nechava namontovat. A od nikoho jsem teda zatim neslysel ze by to melo mit spojitost s StB.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Crazym :

  Tomas T.:
  Chlape přečti si ten můj příspěvek ještě jednou. Nedávám pojítko mezi nějakými kamerami v autech a StB ale jen dávám návrh, tip, kterým směrem by ta masáž mohla pokračovat. Taky „děkuji“ technologii, která umožnila to o čem stbáci jen snili, tj. o kontrole všude a všech a pokud možno on-line. A reagoval jsem na uživatele, který si myslí, že kamery na křižovatce postihnou piráty co jezdí na červenou a nechápe, že to není o těch zlých a nebezpečných pirátech… :-)
  A předem se omlouvám, vím, že tohle nepatří na web o stavbách a nechci zde exhibovat…. :-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 24. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: na co to tam teda je podle tebe? nejlip nejaky konkretni priklad z praxe.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 25. Balde :

  tak dneska jsem jel do centra, a na zastavkach to upe vklidu frčí, piš maj problem chodci přejít na zastávky, protože jsou pěkně blbé intervaly, chtělo by to ještě poladit, a plus tam tedka stoji švestky tak bacha na červenou chodci

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. Crazym :

  Hynek [msstavby.cz]:
  „Doplněni stávajicí křižovatky ulic Českobratrská x Sokolská o technologii pro snímání vozidel, které projiždí na červenou“ , to je oficiální verze. Ty tomu věříš? Něco jako, že mýtné brány slouží k výběru mýta, foto v dokladech a biometrické údaje jsou pro naši bezpečnost, zatím jen EU navrhované černé skříňky v autech pro naše dobro… :-) Jj, cesta do pekel je často dlážděna dobrými úmysly.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 27. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: ja rozumim tomu postoji, ale nerozumim prakticky, co pekelneho vidis na fotkach prujezdu na cervenou (pokud tusis, ze to bude plnit jinou funkci, rad bych vedel jakou).

  Thumb up 0 Thumb down 0
 28. Crazym :

  Hynek [msstavby.cz]:
  Kdyby to opravdu fungovalo jen na registrování průjezdu na červenou, tak v podstatě bych nebyl proti. Jenže zkušenosti se systémem mě nutí k opatrnosti. Už jen to, že neustále žehrají na nedostatek peněz a pak jsou schopni na jedinou křižovatku instalovat 11 kamer spřažených s infra přisvětlovací technikou a reagující na pohyb je signál, že peníze jsou a nemalé… :-)
  A co se týče jiných funkcí nemusíš ani moc přemýšlet a určitě příjdeš na nějaké sám. Jinak doufám, že stále jezdíš se zapnutými pásy, nevozíš v autě milenky, jsi vždy tam kde uvádíš svému okolí a nestaneš se nikdy nikomu nepohodlným, protože pak by jsi se jednou mohl divit, co všechno je kde zaznamenáno a jakými cestičkami se to dostane ven. Tyhle technologie mají velký potencionál ke zneužití, bohužel. A prosím, už toho nechme, opravdu je to na dlouho a nepatří to na web o stavbách… :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.