Domov pro seniory Hulváky – aktuálně

Stavba domova pro seniory by měla začít v roce 2020.

Nový domov pro seniory by měl vzniknout v prostoru mezi ulicemi Sokola Tůmy, Klostermannova a Duhová. „Chceme vybudovat domov pro seniory a domov se zvláštním režimem s celkovou kapacitou 100 klientů, kterým kromě ubytování a stravování poskytneme i možnost lékařské péče,“ uvedl náměstek primátora Zbyněk Pražák.

Domov pro seniory bude neústavním typem domova, v němž klienti žijí v menších komunitách. Tomu odpovídá i architektonické řešení objektu. Domov je rozdělen do dvou bloků o třech nadzemních podlažích, které jsou propojeny ve středové části. V každém bloku je centrálně umístěné atrium, jehož prosvětlený prostor poslouží odpočinku a relaxaci. „Pokoje klientů, 50 jednolůžkových a 25 dvojlůžkových, jsou většinou umístěny na prosluněných fasádách. Součástí jednolůžkových pokojů jsou lodžie, další pokoje jsou terasami a také předzahrádkami,“ dodal Zbyněk Pražák. Domov by se měl začít stavět v druhé polovině roku 2020. Investice by neměla přesáhnout 400 milionů korun.

celý článek: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Ik :

  Kdyz se na to podivam hodne zjednosusene s ohledem na vyuzivani verejnych prostredku, tak radeji uz bych videl opraveny cely park/areal Benatky nez seniorhouse pro 100duchodcu za 400mega. Park asi udela radost vice lidem. Ale jasne asi i toto je treba..

  Thumb up 5 Thumb down 7
 2. Ostravan :

  Ik: Taky jsem se chtěl zeptat, jak to vypadá s Lesoparkem Benátky?

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. aggu :

  Celé je to na hlavu. Co tak dát těch 400 mil pečovatelům a důchodce nechat doma? V půlce století bude Czechia z 1/3 důchodci, domovy důchodců budou stát víc než Temelín…
  Anebo když už, tak něco progresivního!
  https://soranews24.com/2015/02/01/yoro-shisetsu-japans-progressive-joint-care-centers-where-kids-and-seniors-interact/

  Thumb up 5 Thumb down 5
 4. MM :

  Dejte to soukromníkovi a přispívejte na provoz, město ušetří 400 mega. Aby jedno lůžko stálo 4 miliony, to chce už pořádný kumšt. Snad tato částka není pouze za stavbu, ale také za zdravotní vybavení a podobně. Ta částka je prostě neuvěřitelná. Myslím, že Adam Gebrian srovnával jednou domovy důchodců a cenu za pořízení a u soukromníka to vyšlo na třetinu. Zkrátka nedělal uvnitř zbytečné kudrlinky, ale stavěl účelně.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. aggu :

  V Praze to už pochopili a my to taky pochopíme.
  https://www.idnes.cz/praha/zpravy/praha-domov-duchodcu-seniori-starnuti-doma.A190105_449004_praha-zpravy_nuc

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.