Město Ostrava převzalo komunitní centrum

V pátek 14. prosince dopoledne převzalo město Ostrava od realizátora společnosti ALPINE Bau stavbu s pracovním názvem Komunitní centrum Ostrava. Duhový dům tak může začít sloužit (od března 2013) klientům, kteří na něj netrpělivě čekají. Stavba, která bude zkolaudována v lednu 2013, byla převzata na základě znaleckého posudku dodaného 12. 12. 2012.

Posudek konstatoval, že centrum již nemá vady, které by bránily jeho užívání. Materiály, které byly použity v rozporu se schválenou projektovou dokumentací, budou předmětem dalšího vyjednávání se zhotovitelem stavby o snížení ceny díla. Penále z prodlení za pozdní předání díla společností ALPINE Bau městu bude předmětem dalších jednání.

Srpnový znalecký posudek vytýkal realizátorovi stavby použití odlišného podlahového polystyrénu a jiný technologický postup než udávala projektová dokumentace. Následný znalecký posudek, jehož součástí byl statický výpočet, ukázal, že použití odlišného typu podlahového izolačního materiálu by pro daný typ využití neměl mít vliv na nosnost podlahové konstrukce, což vedlo znalce k doporučení stavbu převzít. Nutno zdůraznit, že problém s podlahami nebyl jediným důvodem, kterým bylo zpožděno dokončení stavby a předání díla investorovi.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Tomas T. :

  Super, nyní už jen zbývá postavit točnu na zastávce hulvácá.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  neuveritelne :) jinak se mi to libi, ja pouziju jiny matros na podlahy, mesto se spozdi s prevzetim.. jak kdybych to uz nekde slysel, hm.. http://youtu.be/CtzQDantj6A

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Nimrod :

  Největší chyba kompetentních úředníků a technického dozoru – nechal bych jim zaplatit tu část dotace, o kterou město přijde (pokud o ni přijde). Jinak Alpine ať si staví cesty a do občanských budov ať nestrká nos….

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Ivo :

  Není, prosím, někde k nahlédnutí některý z těch znaleckých posudků? Děkuji

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Bahno :

  Drobný posun ohledně realizace terminálu.
  https://verejnezakazky.ostrava.cz/detail/1801

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Oasis :

  Duhový dům otevřen, článek na idnesu: http://goo.gl/xYB7Ab

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.